Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podgrzewana przednia szyba.Robił ktoś?


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

A mógłby ktoś wrzucić zdjęcie jak wygląda taka ogrzewana szyba w Fordzie? Bo nie widziałem jeszcze z bliska żadnego z takim udogodnieniem, a na internetowych nie widać żadnych drucików.

jeździłem jakiś rok czasu fiestą z podgrzewaną szybą przednią i nigdy nie przeszkadzały mi te paseczki (są mało widoczne i trzeba na prawde się wpatrywać właśnie w te paski żeby to przeszkadzało - normalnie są niezauważalne). Żeby te paski zobaczyć, to trzebabyłoby zrobić zdjęcie z makrozbliżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Audi kompletnie nic nie widać, że szyba grzana. Można poznać jak się ściągnie plastikową osłonę na podszybiu i wyluka wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na waszym miejscu zajalbym sie webasto - ja od dwoch lat nie wiem co to skrobanie i nie wyobrazam sobie zebym w kolejnych autach go nie mial.

koszty beda pewnie podobne do kosztow zrobienia samej szyby, a ona nie zapewni ciepla w srodku i odmrozonych wszystkich okien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose - jeszcze dogrzanie jednostki :) Swoją drogą jestem ciekawy o ile wydłuża to żywotność silnika :mysli:

Koszty instalacji webasto będą mniejsze niż grzanej szyby - nawet jeśli dorwiesz przekaźnik za 100zł (allegro) to szybę trzeba by lajsnć nową czyli 4 000zł (+ robocnizna itd). Na używkę troszkę strach się zdecydować... Jak dorwiesz rozbitka to myślę, że z webasto zamkniesz się z całością w 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie? Nie kojarzę. Policzyłem części (używane) i tak mi wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie? Nie kojarzę. Policzyłem części (używane) i tak mi wyszło ;)

bo wiesz... mamy tu takiego jednego na forum co ostatnio ładne tutoriale robi... może by się tym zajął u siebie :cool1:

mam nadzieje tylko że nie ma tego fabrycznie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofii wielkiej nie ma - pod tylną lewą lampą siedzi sterownik pilota (połączony z panelem na słupku A 2-ma kabelkami). W tunelu środkowym zamiast zapalniczki wkładamy panel sterujący z pokrętłem (podobny ma okrojona navi) - łączymy go z zegarami i resztą podzespołów (wiazka ma osiem przewodów). Reszta to komora silnika - tego jeszcze nie rozpracowałem. Połączenia elektryczne sterownika przy pompie to pikuś ale nie znam dokładnego prowadzenia rurek obiegu webasto... Za mod nie zabiorę się prędzej niż latem - wtedy dostaniecie już kompletne info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrox wspominal cos o nieoplacalnym sterowniku podgrzewania za bagatela 1500zl. Slyszal ktos cos o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ogrzewania przedniej szyby (8E0 907 133 E) kosztuje w ASO 2250zł. Na allegro dorwiesz za 100zł lub w zliżonej kwocie. Problem w tym, że rzadko coś takiego wystawiają...

Schemat podłączenia - kabelek zasilania [2] połączony jest z bezpiecznikiem S88 (150A).

windscreen.jpg

A to siedzi pod maską:

windscreendrv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofii wielkiej nie ma - pod tylną lewą lampą siedzi sterownik pilota (połączony z panelem na słupku A 2-ma kabelkami). W tunelu środkowym zamiast zapalniczki wkładamy panel sterujący z pokrętłem (podobny ma okrojona navi) - łączymy go z zegarami i resztą podzespołów (wiazka ma osiem przewodów). Reszta to komora silnika - tego jeszcze nie rozpracowałem. Połączenia elektryczne sterownika przy pompie to pikuś ale nie znam dokładnego prowadzenia rurek obiegu webasto... Za mod nie zabiorę się prędzej niż latem - wtedy dostaniecie już kompletne info ;)

Bartek ja nie mam u siebie zadnego panelu na tunelu. Sterowanie jest pod FISem zrobione. Sa 3 tryby - standardowe 1 i 2 oraz 3ci w ktorym sa podstawowe ustawienia samochodu (daty, jednostki, funkcje wyswietlane w 1 i 2 oraz menu ogrzewania i wietrzenia. Wsrod zdjec mojegosamochodu znajdziesz fote z tym menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - dopiero przedwczoraj znalazłem info na ten temat. Od rocznika modelowego 2005 poprzez adaptację "dash panel control unit" na kanałach 18 i 61 uruchomiono obsługę webasto za pomocą manetki FIS, tym samym rezygnując z pokrętła w tunelu :)

Nie mam pewności czy chodzi tylko o B7 czy też w ostatnich modelach B6 ta opcja również była dostępna - popytamy, poczytamy i wszystko się wyjasni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się świeci non-stop dioda przy przycisku na klimatroniku ???? ja sciaglem autko z niemiec i przednia szyba jest z 2006 roku a autko z 2002 wiec mysle ze jest podgrzewana bo jak zalacze ogrzewanie przedniej szyby to nawiew idzie na maxa a szybka momentalnie odmarza :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się świeci non-stop dioda przy przycisku na klimatroniku ???? ja sciaglem autko z niemiec i przednia szyba jest z 2006 roku a autko z 2002 wiec mysle ze jest podgrzewana bo jak zalacze ogrzewanie przedniej szyby to nawiew idzie na maxa a szybka momentalnie odmarza :) :)

Eeee pewnie masz zwykły nawiew.

Jak ktoś wymieniał przednią szybę to napewno nie wstawił podgrzewanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego napewno?

Ja mam 2001 rok auta a szybe z 2005 grzaną elektrycznie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ogrzewania przedniej szyby (8E0 907 133 E) kosztuje w ASO 2250zł. Na allegro dorwiesz za 100zł lub w zliżonej kwocie. Problem w tym, że rzadko coś takiego wystawiają...

Schemat podłączenia - kabelek zasilania [2] połączony jest z bezpiecznikiem S88 (150A).

windscreen.jpg

A to siedzi pod maską:

windscreendrv.jpg

schemat juz mam do DIY pod grzana szybke 8E0 845099 L koszt ASO 2900 zl :blink:

img5668de.jpg

img5667z.jpg

[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2010, 09:15_________________________________________________DIY

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_montaz_i_dzialanie_przedniej_szyby_podgrzewanej-t141026.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...