Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecą kontrolki ABS i ESP w A4 B6


lep

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki komunikat na vagu wywaliło?

18265 ERROR MESSAGE FROM ECU w module abs

Juz się czepiałem wtyczki od modułu - czyściłem styki

czasem coś z czujnikiem skrętu nie pamiętam numeru błędu

Ogólnie choinka na zegarach, raz ESP czasem razem z ABS, wcisnołem pedał kilka razy ABS zgasł, potem znowu się zapalił

Był tez błąd przepływomierza że niski sygnał, ale myślę przecież to nie to, przepływkę później miałem sprawdzać

Spędziłem kilka godzin w garażu, wreszcie znalazłem jakiś temat że to przepływka.

Pożyczyłem od szwagra ze skody i wszystko się uspokoiło, zero błędów.

Zamontowana już druga i wszystko działa

Opisywałem tutaj:

http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/przeplywomierz-abs-esr-262071/#post3349642

superancko , dzieki za odp :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem wczoraj jak jechałem autem patrzę nagle i zaświeciły się kontrolki ABS i ESP, sprawdziłem obydwa systemy przestały działać, po ponownym odpaleniu auta kontrolki się początkowo nie paliły ale po kilku minutach znów się zapaliły :facepalm: Vag + kasowanie błędów ale znów wywala te błędy i kontrolki się zapalają. Co wy na to ?

Poniżej błędy

2 Faults Found:

00526 - Brake Light Switch-F

27-10 -- Implausible Signal - Intermittent

01827 - Instrument Cluster (J285); Tire Diameter Implausible

35-10 -- - - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem wczoraj jak jechałem autem patrzę nagle i zaświeciły się kontrolki ABS i ESP, sprawdziłem obydwa systemy przestały działać, po ponownym odpaleniu auta kontrolki się początkowo nie paliły ale po kilku minutach znów się zapaliły :facepalm: Vag + kasowanie błędów ale znów wywala te błędy i kontrolki się zapalają. Co wy na to ?

Poniżej błędy

2 Faults Found:

00526 - Brake Light Switch-F

27-10 -- Implausible Signal - Intermittent

01827 - Instrument Cluster (J285); Tire Diameter Implausible

35-10 -- - - Intermittent

526 Włącznik świateł hamowania - F, Przełącznik świateł hamulców - niewłaściwy sygnał (f)

czyli czujnik pedału hamulca

a 1827 nie moge znaleźć , ale jeszcze poszukam. Sprawdź natomiast to co miał Forseco - czy czasem nie masz zamoczonego ECU pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem wczoraj jak jechałem autem patrzę nagle i zaświeciły się kontrolki ABS i ESP, sprawdziłem obydwa systemy przestały działać, po ponownym odpaleniu auta kontrolki się początkowo nie paliły ale po kilku minutach znów się zapaliły :facepalm: Vag + kasowanie błędów ale znów wywala te błędy i kontrolki się zapalają. Co wy na to ?

Poniżej błędy

2 Faults Found:

00526 - Brake Light Switch-F

27-10 -- Implausible Signal - Intermittent

01827 - Instrument Cluster (J285); Tire Diameter Implausible

35-10 -- - - Intermittent

526 Włącznik świateł hamowania - F, Przełącznik świateł hamulców - niewłaściwy sygnał (f)

czyli czujnik pedału hamulca

a 1827 nie moge znaleźć , ale jeszcze poszukam. Sprawdź natomiast to co miał Forseco - czy czasem nie masz zamoczonego ECU pod maską

czyli to pierwsze to ten czujnik pod pedałem hamulca

pod Ecu akurat wczoraj zaglądałem bo musiałem przekaźniki sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dokladnie jest ten czujnik ESP ? moze jakas fotka ? bo u mnie jest to samo po odpaleniu auta po wcisnieciu hamulca wyskakuje kontrolka ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dokladnie jest ten czujnik ESP ? moze jakas fotka ? bo u mnie jest to samo po odpaleniu auta po wcisnieciu hamulca wyskakuje kontrolka ESP.

Chyba czujnika nie ma.ESP jest na zasadzie ABS.Czujniki przy kołach i pompa.Pompa daje sygnał na to koło co boksuje i go hamuje

Tak mi się wydaje

Wysłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dokladnie jest ten czujnik ESP ? moze jakas fotka ? bo u mnie jest to samo po odpaleniu auta po wcisnieciu hamulca wyskakuje kontrolka ESP.

za ESP odpowiadają czujniki:

przyspieszenia poprzecznego i wzdłużnego

do tego skrętu kierownicy i ABS-u

to wszystko tworzy calosc układu ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dokladnie jest ten czujnik ESP ? moze jakas fotka ? bo u mnie jest to samo po odpaleniu auta po wcisnieciu hamulca wyskakuje kontrolka ESP.

za ESP odpowiadają czujniki:

przyspieszenia poprzecznego i wzdłużnego

do tego skrętu kierownicy i ABS-u

to wszystko tworzy calosc układu ESP

i wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos w Wawie mozliwosc uzyczenia mi na pol godz swojej przeplywki zeby zobaczyl?bo w tej chwili odpala mi auto ale nie wchodzi na obroty i zapala sie wlanie ESP i kontrolka od swiec mryga:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najpierw VAG, potem bedziesz cudował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ja opisze swój problem:hi:

Otóż, w trakcie jazdy zaczęła mi mrugać kontrola od świec zarowych i nagle tempomat przestał działać. Wróciłem do domu poczytałem forum i okazało się ze to wina czujnika stopu(światła stop cały czas się świeciły). Na następny dzień podjazd do serwisu audi i zakup czujnika( zaproponowali mi Panowie podobno jakiś poprawiony, lepszy czujnik ) poprzednio obudowa czujnika była cała czarna a teraz jest z końcówką białą.

Niestety zaraz po wymianie ruszyłem w trasę i zaczęło się:facepalm: W trakcie hamowania ale nie zawsze i kiedy stoję dłużej np na światłach, także sporadycznie zapalają się kontroli ESP i ABS. Tylko wtedy gdy hamuje lub gdy stojąc w miejscu zwalniam hamulec, nigdy w czasie jazdy. Dodam ze przed wymianą czujnika takiego problemu nie było. Jeżdżę już tak pól roku, ale mam naprawde dosyć tych nieszczesnych kontrolek, irytują mnie coraz bardziej:facepalm:

Panowie proszę o radę. Wcześniej było dobrze, w życiu na oczy tych kontrolek nie widziałem, tak samo kiedy swiata stopu zaczeły odmawiać posłuszeństwa czyli padniety czujnik stopu tez nie było tych kontrolek. Po wymianie coś im nie pasuje:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw VAG

Prawdopodobne przeplywka daje znac o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ja opisze swój problem:hi:

Otóż, w trakcie jazdy zaczęła mi mrugać kontrola od świec zarowych i nagle tempomat przestał działać. Wróciłem do domu poczytałem forum i okazało się ze to wina czujnika stopu(światła stop cały czas się świeciły). Na następny dzień podjazd do serwisu audi i zakup czujnika( zaproponowali mi Panowie podobno jakiś poprawiony, lepszy czujnik ) poprzednio obudowa czujnika była cała czarna a teraz jest z końcówką białą.

Niestety zaraz po wymianie ruszyłem w trasę i zaczęło się:facepalm: W trakcie hamowania ale nie zawsze i kiedy stoję dłużej np na światłach, także sporadycznie zapalają się kontroli ESP i ABS. Tylko wtedy gdy hamuje lub gdy stojąc w miejscu zwalniam hamulec, nigdy w czasie jazdy. Dodam ze przed wymianą czujnika takiego problemu nie było. Jeżdżę już tak pól roku, ale mam naprawde dosyć tych nieszczesnych kontrolek, irytują mnie coraz bardziej:facepalm:

Panowie proszę o radę. Wcześniej było dobrze, w życiu na oczy tych kontrolek nie widziałem, tak samo kiedy swiata stopu zaczeły odmawiać posłuszeństwa czyli padniety czujnik stopu tez nie było tych kontrolek. Po wymianie coś im nie pasuje:kwasny:

no dokładnie , vag to podstawa każdej diagnozy , jeśli jesteś z okolic wawy to mogę pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Panowie z Vagiem muszę poczekać do 2 tyg:kwasny: Nikt nie miał podobnego problemu?. To się stało odrazu po wymianie czujnika stopu. Ruszam w trasę stanę na światłach i bum kontroli abs i esp sie zapalają i świecą do póki silnika/zaplonu nie wyłącze. Czasami jest tak ze 30 razy zahamuje lub stoję w korku czy na światłach i nie zapali się ani razu. A bywa ze wyjeżdżając z parking stanę na sekundę bo auto jedzie, puszczam hamulec i kontroli wracają. ABS I ESP zawsze równocześnie :facepalm: Auto jeździ normalnie, silnik pracuje wzorowo, nie rozkminiam tego:doh: pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez vaga to można gdybać

wystarczy że ci wtyczka od przepływki nie łączy lub przetarty kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem moduł pod tempomat, fis itd. Czy myślicie, że palący się ESP i brak możliwości jazdy powyżej 1500 obrotów może być z tym związany :) Czujnik -taśma skrętu czy jak się to nazywa tez wypinałem. Błąd 00778 chyba za to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem moduł pod tempomat, fis itd. Czy myślicie, że palący się ESP i brak możliwości jazdy powyżej 1500 obrotów może być z tym związany :) Czujnik -taśma skrętu czy jak się to nazywa tez wypinałem. Błąd 00778 chyba za to odpowiada.

http://a4-klub.pl/uklad-hamulcowy-96/bledy-czujnika-kata-skretu-g85-pali-sie-esp-abs-256034/#post3216006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobny problem. po wymianie czujnika stopu, zapalił się ESP i ABS. bylem u mechanika, wpiął się i stwierdził że jest do wymiany czujnik ciśnienia płynu w ABS(koszt czujnika 860zł).nie wiem czy wymieniać, może błąd jest w czym innym?

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobny problem. po wymianie czujnika stopu, zapalił się ESP i ABS. bylem u mechanika, wpiął się i stwierdził że jest do wymiany czujnik ciśnienia płynu w ABS(koszt czujnika 860zł).nie wiem czy wymieniać, może błąd jest w czym innym?

proszę o pomoc

kolega mial podobny problem i sie okazalo ze miał zalany moduł komfortu pod podłogą który zaczął właśnie tak swirowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...