Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Gdzie znajduje się czujnik temperatury


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie znajduje się czujnik temperatury.Na fisie wyświetla się Coolant na czerwono.Wiem że czujnik G62 jest z tyłu na głowicy.Temperature wskazuje 90* .Nie grzeje się nie gotuje ,wszystko ok .Tylko świeci się Coolant.Czy jest jakiś osobny czujnik do tego? jeśli tak to gdzie ,prosze o jakiś schemat żebym wiedział gdzie go szukać.

c39a5d8ed62f8659med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu ok. który czujnik odpowiada za wyświetlanie tej informacji :shocked: Dodam że wcześniej zamiast płynu był olej silnikowy,ale ta awaria już usunięta.Może to jej następstwa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-mi tak pokazywało i pikało,jak miałem za niski poziom płynu,bo wyciekał,moze ten czujnik pod zbiorniczkiem padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jestem bliżej wykrycia usterki.Może ten olej który był wcześniej skleił czujnik poziomu płynu.Nagrzewnice musiałem przepychać pod ciśnieniem wody bo tyle tam było tego oleju.Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz poziom płynu w porządku, to jak pisali wcześniej czujnik w zbiorniczku, jak miałeś olej możesz spróbować go przepłukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukałem już 3 razy specjalnymi środkami do tego celu ,mimo tego nadal są ślady oleju w układzie chłodzenia.Nie tak łatwo pozbyć się tego oleju.Może macie jakiś dobry sposób (płyn) do wypłukania tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wtyczkę od czujnika poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym, (nie pamiętam tylko czy jak poziom płynu jest O.K. to kabelki są zwierane przez czujnik czy rozwarte) jak coolant nie zgaśnie to zewrzyj kawałkiem przewodu kabelki we wtyczce i jak też nie zgaśnie to przyczyna leży gdzie indziej. Jak w którymś z tych dwóch przypadków zgaśnie to a stówe czujnik :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coolant nie zgaśnie to zewrzyj kawałkiem przewodu kabelki we wtyczce i jak też nie zgaśnie to przyczyna leży gdzie indziej

niestety nie taką metodą się go sprawdza, to jest czujnik rezystancyjny a nie zwarciowy, trzeba do jego elektrod podpiąć szeregowo rezystor o takiej wartości rezystancji jaką ma płyn chłodzący - wtedy sprawdzisz czy zadziała i komunikat na fisie zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmę zbiornik wyrównawczy i spróbuje go dobrze umyć,może to pomoże :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...