Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Lepiej podciac tunel i wlozyc 2 din

Tunel masz podciety pod 2 din pod kosz to i pod popielniczke podetnij bo jakby ci sie znudzil color to chetnego nie znajdziesz na swoja popielniczke. Lepsza jest 2 din bo jest zabudowana i nie ma luki pod clina

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 802,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam wszyskich. Chciałbym przejść z rns-d na rns-e w mojej B6 mam przejściówke z iso na iso2 kupiąną na alledrogo mam rownież rns-e 2010 z exeo ale za chiny nie moge doprowadzić wszystkiego do ładu i składu tj. nie mam podświetlenia przycisków, radio nie nie wyłącza po wyjęciu kluczyka, na fisie nie mam komunikatów z radia ogolnie lipa. VCDS łączy mi sie z rns-e ale podczas połączenia słychac pikanie w glosnikach. Kodowanie zmienilem na 0319111 i nic to nie dalo. Dodatkowo mam nasiane do groma błedów. W rns-d mialem podlaczone dodatkowo złacze 26pinowe moze cos znim trzeba kombinowac bo widze po schemacie ze tam sa CAN. A w rns-e piny 9 i 10 w kosce D idą do pinu 8 i 12 w kosce zielonej w rns-d. Jak by jakas dobra dusza mi pomogła bylbym wdzieczny.

Edytowane przez dangra992

Opublikowano

Proszę o zapoznanie się z tematem do którego przeniosłem twój post i przestrzeganie regulaminu forum. Dziękuje.

Opublikowano

Witam wszystkich.

W swojej B6 mam orginalnie RNS-D zkupiłem teraz RNS-E 2010 z exeo posiadam również adapter iso-iso2 i adapter antenowy. RNS-E zakodowałem na 0319111 przez VCDS lite. Czy aby działało prawidłowo( wyswietlanie na fisie, podswietlanie przyciskow gaszenie radia po wyjeciu kluczyka itd) trzeba poprowadzić CAN z pinów 19 i 20 z licznika czy moge wziąć z kostki 26 pinowej co była podlaczona do RNS-E (pin 13 i 26) Według pewnej instrukcji ktora sie pojawila na tym watku to CAN jest wziete z tej wlasnie kostki 26 pinowej.

Opublikowano

daj nowe przewody can H i can L w oplocie puść z radia do licznika czasami na starych przewodach potrafią być cyrki więc lepiej nowe i po kłopocie

Opublikowano

Dziekuje za odpowiedz i przepraszam za klopot. (troche sie namieszało).

Dobralem sie do niebieskiej wtyczki licznika i widze piny 19 i 20 sa wykorzystane. Pytanie brzmi czy one ida prosto do wtyczki 26 pinowej radia rns-d czy moze do skrzynki TMC?

Edytowane przez dangra992

Opublikowano

tmc jeśli było tam zamontowane rns-d które korzystało z łączności z licznikiem przez can jak wiadomo rns-d nie ma typowego cana do łączości z zegarem. Rns-e musi mieć łączność bezpośrednio z zegarem omijając tuner tmc

Edytowane przez Tom A4

Opublikowano

A mam te przewody przy liczniku polaczyć z tymi co beda szły do rns-e czy poprostu wypiąć je i wpiąć nowe przewody do rns-e bo nie mam pewności gdzie te CAN ida czy do TMC czy moze do jakiegos abs?

Opublikowano

wypnij te są tylko do komunikacji miedzi szafą a audio

Opublikowano

RNS-E uruchomione i przetestowane :) wszystko śmiga jak trzeba :) Chciałem serdecznie podziękować Tom A4 za pomoc :) Mam pytanie jak ustawić domyślną głośność radia? jak włączam auto, radio za głośno gra. W rns-d mozna było ustawic aby pamietalo ostatnie ustawienia glosnosci albo ustawic domyslnie cicha muzyke podczas uruchamiania. I jeszcze jedno pytanie posiadam dwie wtyczki od anteny jakie bede miec mozliwosci jesli podlacze druga wtyczke antenowa (diversity)?

Opublikowano

Głośności w rns-e niestety nie da się ustawić ale jeśli przed wyłączeniem rns-e będzie grało cicho to z takim samym poziomem głośności się uruchomi.

Opublikowano

Niestety nawet jak gra cicho to sie uruchamia głośno i nie wiem co ztym zrobić...

A czy w rns-e działa divercity?

Czy ten przewod od anteny wielokierunkowej divercity jest bezpośrednio podłączony do anteny czy moze idzie jeszcze przez jakis wzmacniacz badz tuner tmc?

Edytowane przez dangra992

Opublikowano

a masz BOSE?

Opublikowano

Tak

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

musisz kabelek od bose podłączyć w kostce do:

7 - BOSE-kodowanie do masy (tylko w przypadku systemu BOSE)

ja mam ori bose i miałem wcześniej symphony. na starym radiu na rozpisce sprawdziłem który pin jest od bose i szedłem po kabelku aż doszedłem, że w tym adapterze iso-iso2 jest on wpięty w coś zupełnie innego. Po przepięciu, radio włącza się znacznie ciszej, basu ubyło, ale jakość dźwięku się poprawiła i tak jak pisał kolega wyżej nie ma przesteru.

Po prostu jak ten pin bose jest nie podpięty głośniki są jakby podwójnie wzmacniane, przez radio i wzmacniacz.

Opublikowano

Ktoś wie na którym pinie w rns-d był ten sygnał bose? Na rozpisce w rns-d nic nie pisze o tym pinie bose. Natomiast w symphony2 jest.


Wszystko działa jak należy. Radio uruchamia sie ze znośnym poziomem głośności. Dodam jeszcze że wcześniej podczas grzebania vagiem w rnse w głośnikach caly czas cos pykało. A wiec do pinu B7 rnse podłączyłem mase z samochodu(z orginalnej kostki pin A8 brązowy kabelek zacisk 31 ground). Wiem że ludzie podłączają (jeśli przechodzili z symphony) pin A1 z orginalnej złączki podpisany jest BOSE. W rnsd ten pin nazywa sie GALA i jest bodajze koloru siwo niebieskiego. Okazalo sie że po przekreceniu stacyjki na tym Pinie Gala jest masa ale tylko po włączeniu zapłonu. W zasadzie było by ok bo miałem kabelek w adapterze tam poprowadzony do tego pinu GALA ale radio urachamialo się strasznie głośno jeśli stacyjka nie była przekręcona wiec postanowiłem zmostkowac ze stałym minusem w adapterze który szedł z A8 orginalnej złączki do D12 rnse.

Opublikowano

Witam,

czy mógłby ktoś zebrać te wszystkie informacje w 'kupę' i powiedzieć jasno jaka nawigacja LED (model) pasowałby do mojej audi A4 B7 2005r. 1.9 TDI Avant. Chciałbym wymienić radio na coś nowszego...

Opublikowano

Przeczytaj temat do którego przeniosłem twój post ( Szukanie nie boli ).

Opublikowano

Jeśli chcesz rns-e do b7 na ledzie to bedzie pasowac z seata exeo o numerze 3R0035192 z przyciskiem media.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie, pewnie było, ale pytam: Jak uruchamiać 2015 DVD 3 z fotoradarami, żeby nie stracić języka ? Pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.