Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

witam. kupiłem rns-e i zamontowałem w mojej b7. miałem montowany moduł w serwisie do radia concert. Podłączyłem teraz do rns-e i wszystko działa oprócz ( mnie słyszą a ja nie słyszę nikogo oraz nie ma dzwięku dzwonienia. na wyświetlaczu podczas dzwonienia pojawia mi sie znaczek z głośnikiem nute. Czy ktoś wie jaka jest przyczyna braku głosu? dodam jeszcze że podczas dzwonienia na desce pojawia się napis phone muzyka się wycisza i pojawia się nute.

Proszę o pomoc. Nie posiadam kierownicy ze sterowaniem!

Podłączenie BT do Concerta i do RNS-E się minimalnie różni. Trzeba przepiąc pare pinów.

Pisz do Maxito bo on miał ten sam problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam all:) wiec szukam i szukam i znalesc nic nie moge:/ posiadam w aucie RNS-E i co ciekawe nie moge wlaczyc telefonu !! jak naciskam na klawisz TEL wyskakuje napis telefon jest nie zainstalowany!! i to by bylo na tyle . Co kolwiek chce zrobic nic nie dziala wogole nieda sie nic ustawic .Probowalem juz wszystkiego i nic . Kierownica nie jest wielofunkcyjna chce dodac . Czy ktos wie moze co zrobic zeby to ruszylo?? moze jakies kable potrzebne czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie :)) a co to jest gdzie tego szukac itp ?? wiem tyle ze wyswietla .....phone is not installed...... i tyle :/ na tym konczy sie moja wiedza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli nie masz modułu. Żeby mieć tel. musisz dokupić moduł i wiązke. Koszt. ok 500-700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah dobre :)) mam jakis posrany zestaw glosnomowiacy BURY ale musze dokupic adapter zeby to dzialalo wiec lepiej zainwestowac i kupic modul . A gdzie go znalesc wiesz moze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. jutro sprawdze a jesli nie bede mial to mam taki dobry szrot ktory handluje tylko niemcami i ma takie zabawki wiec pewnie za jakies 40-50 funa kupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może odpowiedzieć mi na takie pytanie. W Engineering Mode w zakładce Audio jest możliwość ustawienia equalizera. Domyślnie jest u mnie 1 ale jak zmienię na 3 to duuuzo lepiej gra. Niestety po wyłączeniu radia wartość powrotem wraca na 1. Czy jakoś można to zmienić trwale w ustawieniach radia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może odpowiedzieć mi na takie pytanie. W Engineering Mode w zakładce Audio jest możliwość ustawienia equalizera. Domyślnie jest u mnie 1 ale jak zmienię na 3 to duuuzo lepiej gra. Niestety po wyłączeniu radia wartość powrotem wraca na 1. Czy jakoś można to zmienić trwale w ustawieniach radia??

może zmiany wprowadzane w EM są adekwatne do kodowania:

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

0xx?xxx: Klangcharakteristik

0 - lineare Klangcharakteristik

1 - Audi A4 (8E - ab MJ 2004)

2 - Audi A6 (4B)

3 - Audi A4 Cabriolet (8E - ab MJ 2004)

4 - Audi TT (8J)

5 - Audi A3 (8P)

9 - Bose Soundsystem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, sprawdzałem to kiedyś. Nie ma to przełożenia na EM.

A prawda jest taka (sprawdzone na paru autach) że najlepiej RNS gra na ustawieniu nie BOSE a lineare Klangcharakteristik czyli 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, sprawdzałem to kiedyś. Nie ma to przełożenia na EM.

A prawda jest taka (sprawdzone na paru autach) że najlepiej RNS gra na ustawieniu nie BOSE a lineare Klangcharakteristik czyli 0.

To sprawdzę czy faktycznie jest jak piszesz ale dziwi mnie to ze EM ma opcje Equalizera a nie ma jej fizycznie w ustawieniach radia i nie da się jakoś zakodować na stałe innej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś się orientuje,dlaczego w moim A6 C5 nie działa sterowanie RNS-E z kierownicy?Jak miałem Navi plus to wszystko działało,a teraz kiera nie działa,robiłem kodowanie na sterowanie z kiery i nic :(.Może trzeba jakiś przekaźnik czy coś w tym stylu?Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem.Zakupilem w srode drugiego rns.

Podlaczyl i niby wszystko smiga.Ale...

Nie wyszukuje automatycznie stacji.Wczesniej na ekrtanie glownym mialem wszystkie dostepne stacje.Teraz musze wyszykac przez przycisk szukaj.NO i wydaje mi sie,ze slabiej odbiera.Co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu na to licze.Podlaczym mi na szybko gosciu co kupowalem u niego rns.Nie wiem czy przy kradzieze nic nie zostalo uszkodzone.Nie mam wyjmakow.Probowalem pilniczkami,ale cos nie idzie mi. Jakies instrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial zmienic panel Climatronic z B7 do B6 i rozwiazac problem grzanej tylnej szyby to zapraszam :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=173814.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna :notworthy: roboty ale wg mnie i tak szybciej jest przełożyć front jak bawić się z przekaźnikami :decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...