Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wtyczka rnsa składa się jakby z 4 czesci. Dolna niebieska wtyczka. Podpisane wtyczki masz na rnsie na rozpisce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobny problem

Też mam BOSE i RNS-E

Odkąd zainstalowałem Navi VAG zawsze przy skanowaniu wywala mi następujące błędy:

ddress 37: Navigation

Controller: 8E0 035 192 T

Component: RNS-E HIGH EU H99 0750

Coding: 0319111

Shop #: WSC 00601

7 Faults Found:

00532 - Supply Voltage B+

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

00446 - Function Limitation due to Under-Voltage

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

00878 - Connection to Speaker Front Left

011 - Open Circuit

00879 - Connection to Speaker Front Right

011 - Open Circuit

00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)

008 - Implausible Signal

01303 - Telephone Transceiver (R36)

004 - No Signal/Communication

02005 - Coding PIN

004 - No Signal/Communication

W sumie z RNS-E jest wszystko ok, nie zauważylem żadnych problemów natomiast te błędy są zawsze.

Co powinienem zrobić by ich nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obczailem ze jak przy wlaczonym rns-e odepne niebieska wtyke z licznika i od razu ja przypne to rns-e smiga, podswietlenie wylaczanie wyswietlanie fis itp. 100% sprawne

Ale po wylaczeniu zaplonu jka rns-e sie wylaczy problem pojawia sie ponownie ze wyrzuca do menu pinu, czy to jes jakis blad w kodowaniu zegarow ?

jezeli wszysko jest ok na zaplonie, a pozniej znow wola pin, to jja moze i jestem uparty ale stawiam na brak trzymania pamieci, czy masz + po zaplonie ale nie masz + staly, lub masz zle podpiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Czy to normalne, że jak ustawie na rns-e trasę to żebym miał dane z navi między zegarami to muszę ją wyłączyć i włączyć?

Trochę mnie to drażni. Da się to jakoś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :confused4:[br]Dopisany: 27 Marzec 2011, 11:21_________________________________________________Panowie co w tej wtyczce moze miec wspolnego z rns-e ?

onnector for basic functions, 32-pin, blue

1 -Terminal 15

2 -Wear of brake pads

3 -Speedometer output 1

4 -not used

5 -Fuel gauge sender

6 -Fuel gauge warning OBD 2

7 -Terminal 31 (sensor earth)

8 -Coolant temperature

9 -Terminal 31 (load earth)

10 -Oil pressure 2 (high)

11 -Engine-speed signal

12 -Air conditioner shutoff

13 -Electronic throttle/ pre-glow control

14 -Self-levelling suspension

15 -Terminal 58d

16 -Trailer turn signal

17 -Main beam

18 -Left turn signal

19 -not used

20 -Terminal 58s

21 -Door contact, driver's side

22 -Low coolant level

23 -Terminal 30

24 -Terminal 31 (load earth)

25 -Consumption signal

26 -Right parking light

27 -Left parking light

28 -Speedometer input

29 -Brake

30 -S-contact

31 -Speedometer output 2

32 -ESP/TCS

Bo ja kja wyciagne na właczony rns-e i podepne szybko to rns-e dziala na lajcie.. Może jakis kabelek ktory nie ma wplywu na dzialanie licznika ma wplyw na dzialanie rns-e i mogl bym to wy***ac w piz*ziet

a ktore z nich ida do rnsa?? Bo moze przy okazji zalatwie swoj problem, bo mi mimo podlaczenie can hi i can low nie wyswietla nic na fisie.. Brakuje mi chyba jakiegos polaczenia jeszcze rnsa z licznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Czy to normalne, że jak ustawie na rns-e trasę to żebym miał dane z navi między zegarami to muszę ją wyłączyć i włączyć?

Trochę mnie to drażni. Da się to jakoś zmienić?

Nie da sie tego zmienic, tak musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Czy to normalne, że jak ustawie na rns-e trasę to żebym miał dane z navi między zegarami to muszę ją wyłączyć i włączyć?

Trochę mnie to drażni. Da się to jakoś zmienić?

W opcjach Navi wyłącz kompas i będą Ci od razu wyskakiwały dane do trasy :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi wkoncu pomoze z tym fisem, miedzy licznikiem a rnse mam tylko can hi i can low, na liczniku nie wyswietla mi nic, ani radia nai mp3, po odpaleniu jest napis "ok" i pozniej gora gasnie. Brakuje mi jakis polaczen?? Dodam ze przed montazem rns mialem cd i tez nie wyswietlano info na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Czy to normalne, że jak ustawie na rns-e trasę to żebym miał dane z navi między zegarami to muszę ją wyłączyć i włączyć?

Trochę mnie to drażni. Da się to jakoś zmienić?

Już chyba o tym pisałem, ale napiszę jeszcze raz :

Aby na FISie były informacje z nawigacji RNS-e bez konieczności wyłaczania i włączania navi musi być ODPOWIEDNI LICZNIK (przeznaczony pod RNS-e).

Ja u siebie też tak miałem (czerwony FIS) jak wymieniłem zegary na kolor nie ma problemu. Po prostu program w liczniku musi być przystoaowany do protokołu CAN z obsługą RNS-e.

Nie da sie tego zmienic, tak musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze czytales ten watek :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=22520.60 czy na pewno dobrze zakodowales w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebuję również dokupić antenę "płetwę rekina" na dach jeżeli już mam taką, ale od małej navi w FISie? (carnivore1)

(alvaro) Anteny nie trzeba nie trzeba kupować ale musisz kupić przedłużacz (zrobią Ci go w NaviService) bo antena od małej navi idzie do czytnika w lewym boczku w bagażniku a w przypadku RNS-E podłączana jest bezpośrednio pod nią (w niebieskie gniazdo w lewym górnym rogu patrząc na navi od frontu).

Może mi ktoś jaśniej to wytłumaczyć bo nie kumam. Właśnie założyłem do swojej A4 RNS-E miałem wczesniej CHORUSA II czy muszę ciągnąc dodatkową antenę do gps-u ? [br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 21:38_________________________________________________Sorki nie Chorusa tylko Concert CD by Grundig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebuję również dokupić antenę "płetwę rekina" na dach jeżeli już mam taką, ale od małej navi w FISie? (carnivore1)

(alvaro) Anteny nie trzeba nie trzeba kupować ale musisz kupić przedłużacz (zrobią Ci go w NaviService) bo antena od małej navi idzie do czytnika w lewym boczku w bagażniku a w przypadku RNS-E podłączana jest bezpośrednio pod nią (w niebieskie gniazdo w lewym górnym rogu patrząc na navi od frontu).

Może mi ktoś jaśniej to wytłumaczyć bo nie kumam. Właśnie założyłem do swojej A4 RNS-E miałem wczesniej CHORUSA II czy muszę ciągnąc dodatkową antenę do gps-u ? [br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 21:38_________________________________________________Sorki nie Chorusa tylko Concert CD by Grundig

Jak masz ta antene dokladana to nie musisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antena raczej jest Fabryczna, była podłączona do poprzedniego radia ( Concert) była podpięta antena radiowa i i ta druga ( końcówka facra) to chyba od gps. Więc podpiąłem ją teraz do RNS-E. Mam jeszcze jedno pytanko do bardziej kumatych kolegów w RNS-sach. Ja jak wspomniałem jestem dosłownie dwudniowym posiadaczem tego radyjka. Mam płyte nr 2 z automapą 2010. Włożyłem ją do napedu RNS odpaliłem nawigację wklepałem trasę dokąd chciałbym jechać ( na drugi koniec miasta) Nawigacja pokazuje mi ze jestem w Sztokholmie i z tamtad planuje mi trasę. Jakiej trasy bym nie wklepał to ciagle pokazuje i planuje ze Sztokholmu. :slina: Może ktoś bedzie tak miły i podpowie mi dlaczego tak mi pokazuje moja nawigacja ?? Bedę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po wyjęciu navi pamieta ostatnią pozycje, czyli rns-e ze szwecji he he

no dobra do rzeczy , na początek sprawdz ile stelit znalazła Ci navi , jak włączysz navi to lewy dolny przycisk pod pokrętłem , na ekraniku info , a potem przejedz sie na ten koniec ulicy skoro go wklepałeś i jeśli znalazła satelity to za chwile wsio wróci do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś, przejechałem kilkakrotnie po mieście ale dalej żadnych efektów,wciskając info pokazuje 0 znalezionych satelit. szerokośc i długośc geograficzna się zmienia podczas jazdy :mysli: Może to być problem z anteną GPS-u. ??? U mnie chyba jest orginalna - płetwa na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie ktos dzie sie najlepiej wpiac z zasilaniem adaptera multimedialnego i dvd?? wybaczcie ale to 70 stron i poleglem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antena raczej jest Fabryczna, była podłączona do poprzedniego radia ( Concert) była podpięta antena radiowa i i ta druga ( końcówka facra) to chyba od gps. Więc podpiąłem ją teraz do RNS-E. Mam jeszcze jedno pytanko do bardziej kumatych kolegów w RNS-sach. Ja jak wspomniałem jestem dosłownie dwudniowym posiadaczem tego radyjka. Mam płyte nr 2 z automapą 2010. Włożyłem ją do napedu RNS odpaliłem nawigację wklepałem trasę dokąd chciałbym jechać ( na drugi koniec miasta) Nawigacja pokazuje mi ze jestem w Sztokholmie i z tamtad planuje mi trasę. Jakiej trasy bym nie wklepał to ciagle pokazuje i planuje ze Sztokholmu. :slina: Może ktoś bedzie tak miły i podpowie mi dlaczego tak mi pokazuje moja nawigacja ?? Bedę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.....

ta antena która była wcześniej przy concercie to nie antena gps.Jest to antena diversity do mocniejszego ściągania radia i musisz ja podłączyć do podwójnej wtyki antenowej od radia.Skoro masz 0 satelit czyli nie masz anteny od gps (ta diversity którą wpiołeś w miejsce gps nie bedzie działać) kup zwykłą antene gps (tą małą przyklejaną) podciągnij i przyklej pod zegarami.

Dopiero wtedy navi zacznie działać jak trzeba :cool1:

Panowie podpowie ktos dzie sie najlepiej wpiac z zasilaniem adaptera multimedialnego i dvd?? wybaczcie ale to 70 stron i poleglem..

Łukasz jest kilka możliwości , jedną z nich jest np.przekażnik

ja u siebie zrobiłem w ten sposób: ponieważ z dvd mam 2 kabelki zasilania (stały plus i wzbudzający dvd) ten stały dałem do złącza D16 w rns-e (jest tam stały plus ale już po filtrze rns-e) a drugi do wzbudzania dałem ze złącza B10 ten umiera jeśli navi wyłączy sie.

Możesz podłączyć to tak jak zmieniarke czyli stały plus złącze B4 i dodatkowy B10 , z masą raczej wiadomo co i jak :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...