Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

.. najpierw zdejmnij pułke pod fajerą, potem wsadz te (pseudo) wyjmaki i wypchnij navi od tyłu :rolleyes:

..tymi wyjmakami to tylko koze z nosa można wyciągnąć , bo do niczego więcej sie nie nadają(mam takie same)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pany mam takie o to wyjmaki:

http://allegro.pl/klucze-haki-wyjmaki-mercedes-vw-audi-promocja-i1361884598.html

ale za cholere nie moge wyciagnac navi.Nie chca zalapac i sie zatrzasnac....

kupilem to gowno i tym nie wyciagniesz niestety bo to badziew maxxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis awaryjny sposob wyjecia rns-e? Zacial sie jeden zaczep mozliwe ze wygial tak ze nie moge wyjac tego na zadne sposoby. jedna strona odchodzi druga trzyma sciagalem tapicerke od strony pasazera i kierowcy probowalem od tylu wypychac i nic nie pomaga. akurat przed zalozeniem bluetootha takie cyrki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy moge sobie założyc kosz, przejsciówki iso na iso 2, przejsciówke anteny i zakodowac vagiem?? da sie tak?? bo moj vag nie ogarnie a kumpel by mi zakodował bo bede jechal do wroclawia a tam po drodze znalazłem navi i chcialem odrazu sprawdzic czy wszystko bedzie chodzic.. czy ewentualnie musze wlozyc jakas navi i dopiero zakodowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć navi bo inaczej vag się nie podłączy, no bo do czego ma się podłączyć? Do kabli ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe fakt :wallbash: Jeszcze jedno pytanko..czy jak juz zakoduje navi to bede mogł podłączyc zwykle radio tak chwilowo bo ciezko jechac pare godzin bez radyjka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą właśnie kodowałem u siebie navi, powiem Ci tak, mając concerta, włożyłem rnse bez kodowania i wszystko działało w stu procentach, nawet na zegarach wyświetlało się info więc chyba tak, zresztą, żeby sprawdzić navi to chyba nie musisz kodować, bo jak już mówiłem, mi działało bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą właśnie kodowałem u siebie navi, powiem Ci tak, mając concerta, włożyłem rnse bez kodowania i wszystko działało w stu procentach, nawet na zegarach wyświetlało się info więc chyba tak, zresztą, żeby sprawdzić navi to chyba nie musisz kodować, bo jak już mówiłem, mi działało bez

I nie kodowales wogóle?? nie wylaczalo sie po pol h i te inne bajery??[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 00:00_________________________________________________Kodowales :) teraz doczytalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo nawet pół h u mnie nie chodziła, podłączyłem, włączyłem, żeby sprawdzić i hulało. Chyba Ci o to chodzi nie? Żeby ją sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo nawet pół h u mnie nie chodziła, podłączyłem, włączyłem, żeby sprawdzić i hulało. Chyba Ci o to chodzi nie? Żeby ją sprawdzić.

Tak Tak włąsnie o to tylko :) Dzieki za pomoc :hi:[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 00:10_________________________________________________Panowie a vag-com 409-1 ogarnie kodowanie rns-e?? kodowal ktos z was takim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam takie o to wyjmaki:

http://allegro.pl/klucze-haki-wyjmaki-mercedes-vw-audi-promocja-i1361884598.html

ale za cholere nie moge wyciagnac navi.Nie chca zalapac i sie zatrzasnac....

kupilem to gowno i tym nie wyciagniesz niestety bo to badziew maxxx

też kupiłęm i ... trzeba sobie radzić. Ja podciełem ten ząbek za skosem brzeszczotem aby był głębszy i wyjmaki się zatrzaskują - polecam pierw wyjąć klimatronik i możemy ręką ciągnąc za navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem przejsciówke z iso na iso 2 no i chyba jest jakas pomylka w kablach...wszystko jest spoko oprucz jednego.. z iso 2 złącze D pin 11 czyli wyciszenie mute do zestawu telefonicznego jest połączone w mini iso z złączem IV pin 1 czyli wyciszenie mute i dodatkowo jeszcze z masa dwa od centralnego komp. Na moje oko jak tak patrze w ta rozpiske to masa dwa ma byc w złączu D ale w pinie 14... looknijcie na ten schemat albo moze ktos tez mial tak i bylo git bo gubie sie z deka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może odpowiedzieć mi na takie pytanie. W Engineering Mode w zakładce Audio jest możliwość ustawienia equalizera. Domyślnie jest u mnie 1 ale jak zmienię na 3 to duuuzo lepiej gra. Niestety po wyłączeniu radia wartość powrotem wraca na 1. Czy jakoś można to zmienić trwale w ustawieniach radia??

może zmiany wprowadzane w EM są adekwatne do kodowania:

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

0xx?xxx: Klangcharakteristik

0 - lineare Klangcharakteristik

1 - Audi A4 (8E - ab MJ 2004)

2 - Audi A6 (4B)

3 - Audi A4 Cabriolet (8E - ab MJ 2004)

4 - Audi TT (8J)

5 - Audi A3 (8P)

9 - Bose Soundsystem

nie nie, sprawdzałem to kiedyś. Nie ma to przełożenia na EM.

A prawda jest taka (sprawdzone na paru autach) że najlepiej RNS gra na ustawieniu nie BOSE a lineare Klangcharakteristik czyli 0.

no udało mi się to sprawdzić organoleptyczne i okazuje się ze faktycznie po zmianie kodowania charakterystyki dźwięku przekłada się to jednak na ustawienia EQ w EM Czyli Siemian się mylił. Poza tym wydaje mi się ze nie mając bose w aucie lepiej gra przy kodowaniu nie na 0 ale na 3 czyli nie 0 -lineare Klangcharakteristik tylko 3-Audi A4 Cabriolet ale to takie moje osobiste odczucia. B7 Avant + HK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może odpowiedzieć mi na takie pytanie. W Engineering Mode w zakładce Audio jest możliwość ustawienia equalizera. Domyślnie jest u mnie 1 ale jak zmienię na 3 to duuuzo lepiej gra. Niestety po wyłączeniu radia wartość powrotem wraca na 1. Czy jakoś można to zmienić trwale w ustawieniach radia??

może zmiany wprowadzane w EM są adekwatne do kodowania:

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

0xx?xxx: Klangcharakteristik

0 - lineare Klangcharakteristik

1 - Audi A4 (8E - ab MJ 2004)

2 - Audi A6 (4B)

3 - Audi A4 Cabriolet (8E - ab MJ 2004)

4 - Audi TT (8J)

5 - Audi A3 (8P)

9 - Bose Soundsystem

nie nie, sprawdzałem to kiedyś. Nie ma to przełożenia na EM.

A prawda jest taka (sprawdzone na paru autach) że najlepiej RNS gra na ustawieniu nie BOSE a lineare Klangcharakteristik czyli 0.

no udało mi się to sprawdzić organoleptyczne i okazuje się ze faktycznie po zmianie kodowania charakterystyki dźwięku przekłada się to jednak na ustawienia EQ w EM Czyli Siemian się mylił. Poza tym wydaje mi się ze nie mając bose w aucie lepiej gra przy kodowaniu nie na 0 ale na 3 czyli nie 0 -lineare Klangcharakteristik tylko 3-Audi A4 Cabriolet ale to takie moje osobiste odczucia. B7 Avant + HK

aż sprawdze. Jestem prawie pewien że EQ się nie zmienia. Nie sprawdzałem jak gra pod 3. Wiem że napewno lepiej gra na 0 niz na 1 i 8. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnosnie kodowania:

0xx?xxx: Klangcharakteristik

0 - lineare Klangcharakteristik

1 - Audi A4 (8E - ab MJ 2004)

2 - Audi A6 (4B)

3 - Audi A4 Cabriolet (8E - ab MJ 2004)

4 - Audi TT (8J)

5 - Audi A3 (8P)

9 - Bose Soundsystem

Mam rok produkcji 2003 ale modelowo 2004 wiec mam wpisac 1 czy 3??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz Cabrioleta? :decayed:

Cabrioletanie :kox:ale chodzi o to ze po prostu radio lepiej gra na takim ustawieniu :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kodowanie jest 0301715 i wszystko hula pieknie wiec nie zmieniałem...

rozmiar kół zmieniłem tylko to było 1960 a ja mam 225/45/17 wiec zmienilem na 1930

I jeszcze w Instrument zmieniłem na 21 bo mialem 17

Tylko kurcze nie chce mi w navi wejsc w kanał 18 zeby zmienic logo startowe i nie wiem moze soft winny bo jest 0750.. Ale ogólnie bylem zaszokowany bo włożyłem rns-e i wszystko ladnie dziala..nie wylacza sie, podswietlenie jest a kodowanie zostalo z concerta..A i obale mit ze vag com 409.1 sie nie łączy u mnie ładnie sie połączył..A mozna zmieniac kolory w navi?? czy to juz tak musi byc jak jest?? chodzi mi o np jak radio mam włączone to kolory literek czy mozna zmienic??[br]Dopisany: 23 Grudzień 2010, 16:15_________________________________________________A iwyczytalem gdzies w tym watku ze jak włącze tryb serwisowy to wyswietla vin auta z którego navi pochodzi..u mnie wyswietla vin mojego auta :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podswietlenie jest a kodowanie zostalo z concerta. kodowanie czego z concerta ci zostało, ?

sterownik RNS-e uczy sie VNIU pojazdu w ktorym wpisano safe code, po co zmienilaes rozmiar kol jak robi to sam rns ,

vag 409 może sie łaczyc starym protokołem co dla niektorych sterownikow zle sie moze skonczyc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...