Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

wielosezonowe to sciema. nie ma czegos takiego.

dokladnie tak.

jesli juz kogos nie stac na dwa komplety opon to lepiej zakupic tylko zimowe i na nich przejezdzic caly rok bo bezpieczniej jest na zimowych przez lato niz na letnich przez zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koledzy czy ma sens zalozyc cos takiego:

http://www.allegro.pl/item876493694_205_60r16_zimowe_snowtech_cena_za_4_szt.html

w cenie zalozenie. do goscia mam ok 25 km. czy darowac sobie? dzieki za rady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielosezonowe opony dobrej firmy są 100 razy lepsze od budżetowych zimówek :cool1:

a jak widać nie tylko od tanich,ale i od zimówek renomowanych firm :naughty:

na tych goodyerach 4seasons jeździ jaca13 i jest zadowolony,a ma porównanie,bo na dwóch innych autach ma właśnie tanie zimówki firestona i barum

dacc103331e59fd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielosezonowe opony dobrej firmy są 100 razy lepsze od budżetowych zimówek

nie skomentuje tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Jako ze zima dotarla na wyspy :wink4: postanowilem sie zaopatczyc w zimowki... :naughty: po przeczytaniu Waszych opinii na temat opon kupilem po dobrej cenie Goodyear Ultragrip 7+ , 185/60/15 sztuk dwie. Mam zamiar je zalozyc na przod pod ori stalowe felgi.

I teraz pytanie... czy moge na tyl zalozyc opone troszke szersza badz nizsza np. 195/60/15 albo 185/65/15? Jak to sie ma do jazdy i czy w ogole tak mozna?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Jako ze zima dotarla na wyspy :wink4: postanowilem sie zaopatczyc w zimowki... :naughty: po przeczytaniu Waszych opinii na temat opon kupilem po dobrej cenie Goodyear Ultragrip 7+ , 185/60/15 sztuk dwie. Mam zamiar je zalozyc na przod pod ori stalowe felgi.

I teraz pytanie... czy moge na tyl zalozyc opone troszke szersza badz nizsza np. 195/60/15 albo 185/65/15? Jak to sie ma do jazdy i czy w ogole tak mozna?

pozdro

nie bardzo, zakladaj wszystkie takie same jesli chodzi o rozmiar.

wielosezonowe opony dobrej firmy są 100 razy lepsze od budżetowych zimówek :cool1:

a jak widać nie tylko od tanich,ale i od zimówek renomowanych firm :naughty:

na tych goodyerach 4seasons jeździ jaca13 i jest zadowolony,a ma porównanie,bo na dwóch innych autach ma właśnie tanie zimówki firestona i barum

dacc103331e59fd2.jpg

to byl zart jak rozumiem :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie właśnie jestem na etapie wyboru oponek na zimę i kilka pytań z tym związanych, na które odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

Czy opony z indeksem "T" wystarczą do Quattro?

Co sądzicie o jedno sezonowych używkach dobrej klasy z nie mniejszym bieżnikiem niż 7mm?

Ja bym brał jeżeli nie są uszkodzone...

Na quattro się nie znam ale wydaje mi się że index mówi o prędkości max przy jakiej opona zachowuje swoje właściwości więc nijak się ma do ilości napędzanych kół...

polecam opony firmy Nokian - według mnie jedne z lepszych na rynku, trochę drogie ale warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielosezonowe opony dobrej firmy są 100 razy lepsze od budżetowych zimówek

nie skomentuje tego....

wielosezonowe opony dobrej firmy są 100 razy lepsze od budżetowych zimówek :cool1:

a jak widać nie tylko od tanich,ale i od zimówek renomowanych firm :naughty:

na tych goodyerach 4seasons jeździ jaca13 i jest zadowolony,a ma porównanie,bo na dwóch innych autach ma właśnie tanie zimówki firestona i barum

dacc103331e59fd2.jpg

to byl zart jak rozumiem :wtf:

koledzy,wiem,ze powtarzanie ogólnoprzyjętych stereotypów jest popularne w tego typu tematach,dlatego nie mam do was pretensji :)

przedstawiłem moje zdanie,oparte na doświadczeniu i wsparte testem ADAC,w którym opony całoroczne zajęły 6 miejsce,o ile do testów Auto Świata można mieć zastrzeżenia,że są sponsorowane,o tyle testy ADAC są dosyć wiarygodne.

co do mojego doświadczenia,w sumie 6 aut używanych praktycznie codziennie,1 na b.dobrch zimówkach,2 na b.dobrych całorocznych,3 na tanich zimówkach(auta do pracy),więc można chyba przyjąć,że jakieś doświadczenie praktyczne mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wielosezonowka do kiepskiej zimowki to moze jeszcze porownanie ma.Jednak gdy porownywac nawet najlepsza caloroczna gume do dobrej zimowki to nie ma szans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wielosezonowka do kiepskiej zimowki to moze jeszcze porownanie ma.Jednak gdy porownywac nawet najlepsza caloroczna gume do dobrej zimowki to nie ma szans...

dokładnie,b.dobra całoroczna jest lepsza od taniej,budżetowej zimówki,ale jest gorsza od dobrej zimówki.

masa ludzi jeździ na tanich zimowych i sobie chwali,a na wielosezonowych każdy psy wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie... czy moge na tyl zalozyc opone troszke szersza badz nizsza np. 195/60/15 albo 185/65/15? Jak to sie ma do jazdy i czy w ogole tak mozna?

mozesz. najwazniejsze aby na osi byly takie same

kupilem po dobrej cenie Goodyear Ultragrip 7+ , 185/60/15 sztuk dwie. Mam zamiar je zalozyc na przod pod ori stalowe felgi.

a dlaczego taki dziwny rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie... czy moge na tyl zalozyc opone troszke szersza badz nizsza np. 195/60/15 albo 185/65/15? Jak to sie ma do jazdy i czy w ogole tak mozna?

mozesz. najwazniejsze aby na osi byly takie same

Nie powinno sie zakładać różnych rozmiarów. ABS może źle działać co przy hamowaniu może się źle skończyć

A co do opon. Na zimę zimówki, na lato letnie! Żadnych pośrednich wynalzaków..

Odnośnie dębic to letnie są naprawde kiepskie i nie polecam nikomu (tata kupił kiedyś 4 do starej audicy i przejeździł na nich jeden sezon - potem staly w garażu, wolał na lato zostawić sobie zimówki na aucie), ale frigo 2 jest BARDZO dobrą oponą! (oczywiście na śnieg, nie na czarny asfalt). W tym roku kupiłem do swojej mazdy 4 nówki (DOT 2009) frigo 2, a ojciec do audicy (tak jak mi poleciliście na forum w tym wątku) UG7+ (DOT2009). Jeżdżę prawie codziennie obydwoma autami na zmienę i powiem wam że dębice dużo lepiej radzą sobie w śniegu i na białej drodze, pod każdym względem. I wiem że dla siebie innych opon niż frigo2 już nie kupie :) Zwlaszcza że przy tej cenie można co roku kupować nowe dwie na przód a na tyle zmieniać co 2 lata :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony wielosezonowe wycofywane są z produkcji. Coraz mniej szanujących się marek oferuje opony wielosezonowe zwłaszcza o rozmiarach powyżej 165.

Osobiście śmigam na Dunlop SP Witer Sport 3D 205/55 R16 i jestem bardzo zadowolony. Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że ja jeżdżę na wielosezonówkach dębica navigator 2 aka goodyear vector 3 aka sava adapto (to te same opony).

I to co tutaj piszą osoby które NIGDY nie jeździły na takich oponach jest trochę śmieszne.

Po pierwsze producenci rezygnują z produkcji całorocznych bo nie jest to im na rękę, lepiej sprzedać dwa komplety niż jeden, a zimówki o czym dobitnie świadczy rynek używanych prędzej się starzeją niż zużywają. Zresztą producenci od dawna lansowali tezę że na zimę zimówki na lato letnie.

Druga sprawa, widzę że większość ma słabe pojęcie o oponach, a o całorocznych to już w ogóle.

Na błocie, deszczu, nawet jak temperatury są w okolicach 0 zimówka nie ma szans w porównaniu z oponą letnią ! Wystarczy czytać uważnie testy. Co więcej z dobrą całoroczną (a dębica navigator2 jest dobra oponą) również na błocie i deszczu zimówka nie wygra.

Dobra zimówka ma przewagę nad całoroczną tylko na śniegu i lodzie, ale są to małe różnice !

W niemieckim teście Auto bilda http://www.autobild.de/mmg/mm_bildergalerie_979372.html?bid=591690&m=na&e=reifen;startseite&i=AUB-REIFE, sava adapto (dębica navigator2) na śniegu miała tylko o 40 cm dłuższą drogę hamowania od typowej zimówki. Wygrała konkurencję ruszania na śniegu.

Większe różnice są jeżeli porównywać oponę całoroczną do letniej na korzyść tej drugiej, a nie w porównaniu do zimówki. Ale każdy kto zdecyduje się na oponki całoroczne chyba zdaje sobie z tego sprawę...

Pod tym adresem znajdziecie polską "kopię" tego testu:

http://www.autoporadnik.pl/opony/test-opon-calorocznych-jeden-komplet-opon-na-cztery-pory-roku/artykul?page=0,3

Oczywiście wolałbym dwa komplety - na lato dobre letnie na wypaśnych felgach, a na zimę super zimówki, ale nie każdego stać żeby wybulić odrazu tyle kasy na dwa komplety kół, a używanych opon nie będę kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując...

Zimowa, letnia, czy wielosezonówka.. :mysli:

kazda ma na siebie swojego amatora :gwizdanie:.

Ja osobiscie wyznaję tezę zima-zima lato-lato :good: :good:

prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko wkurza bezmyślne powtarzanie stereotypów, co więcej powtarzanie przez osoby które nigdy nie jeździły na takich oponach. (oczywiście zaraz się znajdzie milion pieniaczy którzy jeździli ale były do d*py :przebiegly: )

Tak samo jak z rozszczelnianiem się silnika na oleju syntetycznym jeżeli wcześniej był używany na mineralu, co doskonale widać na tym forum gdzie co druga osoba powtarza tą zasłyszana "prawdę"...

Ja już w drugim aucie śmigam na navigatorach 2 i zimą nigdy nie miałem problemów.

Jak już miałbym się do czegoś na siłę przyczepić to zachowanie tych opon latem w deszczu na szybko pokonywanych ciasnych zakrętach gdzie auto miało tendencję do podsterowności, ale to też nie do końca wina opon a samego auta które już taką naturę miało, choć może na jakichś super letnich było by to mniej zauważalne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobście maiłem okazję jeździć na wielosezonowej oponie Goodyear Vector i powiem że nie dokkońca zgodzę się z "wiktorsam" .

Dla mnie lepiejj spisuje się zimówka która posiadam i opony letnie które czekają na cieplejsze dni niz całoroczna opona. Ale ok. sa ludzie którzy uznają że opony wielosezonowe sa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...