Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady, nic sie im stać nie powinno, jesienią przeciez zakłada sie czasem zimówki bo często w nocy są już przymrozki. Wg mnie zimówka traci właściowści po upływie kilku lat lub przez niewłaściwe przechowywanie bądź zużycie bieżnika. O innych nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie chwalicie opony z wyższych półek a ja w tymroku założyłem Dębica Frigo 2 185/65/15 i jestem bardziej niż zadowolony. Nawet start na podjeździe o dużym nachyleniu bez miejsca na rozbieg bez problemów. Nigdzie nie stałem w tym sezonie a tu gdzie jeżdżę zima sroga :D Super spisują się na śniegu i błocie pośniegowym czy mokrej nawierzchni, z lodem to już gorzej ale to już od napędu zależy (brak qatro i ASP) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chwalicie opony z wyższych półek a ja w tymroku założyłem Dębica Frigo 2 185/65/15 i jestem bardziej niż zadowolony. Nawet start na podjeździe o dużym nachyleniu bez miejsca na rozbieg bez problemów. Nigdzie nie stałem w tym sezonie a tu gdzie jeżdżę zima sroga :D Super spisują się na śniegu i błocie pośniegowym czy mokrej nawierzchni, z lodem to już gorzej ale to już od napędu zależy (brak qatro i ASP) :)

Debica jak dla mnie fenomenalna na śnieg. Na mokre porażka stanowczo za słabo odprowadzają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza nowa Dębica Frigo niż stara zimówka wysokiej klasy!

i tu się zgodzę :) ale przecież nie ma się co czepiac się Dębic bo 2 moich kumpli w swoich hondach ma właśnie Dębica Frigo i nie narzekają :)

ostatnio miałem okazje przejechać się brata bmw e46 na michelin alpin czy jakoś tak .. i powiem że dość cicho i dobra przyczepność a nawet bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na Debica Frigo2 piaty sezon, jestem bardzo zadowolony, zadne sniegi mi niestraszne:) moze troszke szumia na suchej nawierzchni ale od tego jest radio;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dunlopy 3 sezon i trochę szumią. Letnie na firmowym i szwagrowi tez szumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku śmigam na Dunlopach Sp Winter Sport 3d... i myślałem, że będzie lepiej...

Jakoś może ich nie testowałem bardzo ekstremalnie, ale... nie dużo gorzej niż zeszłoroczne Barumy Bravuris 2

Ja kolego 3d mam z tyłu a z przodu Dunlop Sp Winter Sport M3. Ogólnie b.ciche a na śniegu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą zakupiłem Fuldo Cristal monterro 3. Jeśli chodzi o prowadzenia na śniegu to 4+ opona dobrze sie wrzyna w śnieg auto prowadzi sie stabilnie nie lata na boki, droga hamowania przyzwoita. Co do nawierzchni oblodzonej to moja relacja jest nieco inna. Auto prowadzi się w miarę stabilnie, ale jeśli chodzi o hamowanie to totalna porażka. U mnie w starej toyocie Carinie E na nalewkach lepiej wszystko idzie z hamowaniem niż w fuldach za 1300 papiera. Może ktoś się podzieli opiniami fuldy?? Chętnie wysłucham..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na pomorzu dużo sniegu, cięzkie warunki drogowe więc moge już mieć podstawy do oceny opon zimowych

rok temu mialem opony Continental ContiWinterContact, miały 5 lat bieżnik koło 5-6mm w rozmiarze 195/65R15 i ogolnie na tych oponach była tragedia, bez łopaty nie wyjeżdżałem

w tym roku mam opony GoodYear Ultra Grip 7+, nowe, które troche kosztowayły, w rozmiarze 205/55R16 i jest super, początkowo mialem wrażenie, ze auto klei się jak Q, ale przeliczyłem sie, zakopałem się ze John Deerem mnie wyciągali :naughty:od tamtej pory jestem realistą, ale moja ogolna ocena tych opon jest na 5+, naprawdę polecam, w firmie jeżdżę wieloma autami i jak narazie nie widzę alternatywy dla UG7+

ja dostalem nowe continental ts810 (rozmiar 215/55/16) z autem i wiekszej chu,,,, jak to gow... nie widzialem w zyciu

kupilem dunlop 2 nowe m3 215/55/16 na przod w zeszlym roku i jakos byla nieporownywalna dokupilem pozniej dunlop 2 winter contact 3d i teraz moge jezdzic ale na suchej drodze przy duzych predkosciach niestety lekko szumia

ale te coni byly 1000000 razy glosniejsze i gorsze

to samo moge powiedziec o conti sport contact 2 ta sama ch...... no masarka a w testach adac jakims cudem super wychodza ciekawe ile ktos przeplacil za te testy [br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 15:07_________________________________________________

Wyniki testu opon zimowych z "MOTORu" nr 44 (2837) 29.10.2007. Rozmiar 195/65 R15

1. Continental TS810 (super na śniegu i mokrym)

2. Semperit Speed-Grip (dobre wyniki w każdej konkurencji)

3. Goodyear UG7 (cicha, na suchym i mokrym tylko dobrze)

4. Michelin Alpin A3

5. Kleber Krisalp HP

6. Fulda Kristall Montero 2 (fatalnie na śniegu, głośna)

7. Dębica Frigo 2

test przekupiony gow... i tyle powiem na mokrym sniegu nie ruszylme z pod domu a siostra na ling liong pojechala wrrrr...... nie czytajcie tych dennych testow niemieckiego adac tam sie popiera niemieckie produkty nie wazne jak badziewne by nie byly widzimy na przykladnie niezawodnosci vw 2.0tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sztuki Goodyear UG7+ na przodzie w rozmiarze 195/65 R15 i na tyle 2x Goodyear Eagle Vector 2 (uniwersalne) w rozmiarze 205/65 R15.

Z przodów jestem MEGA zadowolony, śnieg im nie straszny, chociaż na lodowej kostce wystarczy ciut przesadzić z gazem i przód wyjeżdża. Latają drugi sezon, 10k km zrobione, zużycia nie widać. Zabawa w śniego-błocie wysokości do 20 cm nie sprawia problemu - gaz w podłogę i jedzie jak czołg :D

Tyły czyli Eagle Vector.. Cóż - nie polecam, bynajmniej nie na zimę. Już raz zbączkowałem w rów, bo d*pa mnie wyprzedziła podczas hamowania przodu, na jak wydawałoby się dość przyczepnej nawierzchni. Na lato mogą być od biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad Dębicami Frigo 2 tylko nie wiem jak będą się zachowywać w rozmiarze 205/55 R16 ??

Czy ktoś jeździ na takich.

Dodam że mieszkam w górach i od ponad 5 lat na tych oponkach śmigam, ale najpierw było to 175, a aktualnie 185/65 R14 w Peugeocie 206. Miałem w międzyczasie jakieś Micheliny kupiłem je nowe ale to była na Wiślańskie warunki tragedia ( sprzedałem razem z autem) po czym powróciłem do Dębic w Peugeociku...

Teraz w Audi mam Pirelli Winter Sport czy coś takiego - mam troszkę ostry podjazd pod dom i tutaj zdecydowanie lepiej radzi sobie 206tka zwłaszcza podczas roztopów... Audi robię dłuższe trasy, 206tką bardziej po miejscu. Co polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja na ta zimę zakupiłem dunlopy 3d wintery 15/195/65. Zrobiłem na nich 4 tys. Ogólnie b.dobra oponka na śnieg, błoto pośniegowe. Na lodzie jest już gorzej i trzeba bardziej uważać. Na suchym asfalcie przy predkosci powyżej 100 troche buczą ale moim zdaniem wszystko w normie. W b4 miałem michelin alpine i tez sie dobrze sprawowawły chociaż bardziej sie kopały.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od tego sezonu opony Kleber Krisalp HP3 205/55R16 91H - naprawdę godne polecenia. Przez chwilę nawet myślałem, że dodatkowy

układ ESP mi się załączył :decayed: Wcześniej jeździłem na oponach Minerva (chińskie) - bywało naprawdę ślisko....i dość głośno, choć udało mi się wykręcić ponad 190 km/h.

pzdr

[br]Dopisany: 31 Styczeń 2011, 11:15_________________________________________________Krisalp HP2 :embarrassed: HP3 to nowość letnia z poprzedniego sezonu.

Ale na lato myślę o oponach Vredestein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocno zimowe warunki Polecam Dębicę Frigo 2 - świetne na śniegu troszkę gorzej na asfalcie.

Nie polecam natomiast nalewek - miałem takie zimówki na tylnej osi - byłem zadowolony dopóki nie wpadłem w niespodziewany poślizg na mokrym asfalcie - na szczęście skończyło się na przejechaniu zakrętu boczkiem.

Takie opony są nieprzewidywalne - nigdy więcej czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz użytkuję Nokian WR G2 , pchać się na przyszłą zimę w GoodYear Ultra Grip 7+ , czy zostać przy Nokianach , rozm to 205x55x16" ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...