Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dokładnie - felgi mam 8,5. Którą wlepę masz na myśli? Tą z bagażnika?
 
Wlepe z rozmiarami opon i ciśnieniem w kołach. Kiedyś były na klapce wlewu paliwa, później na słupku B widoczne po otwarciu drzwi kierowcy.

Wysłane z OP3T

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 545,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Godzinę temu, H4mm3R napisał:

Wlepe z rozmiarami opon i ciśnieniem w kołach. Kiedyś były na klapce wlewu paliwa, później na słupku B widoczne po otwarciu drzwi kierowcy.

Niestety nie mam ani tu, ani tu. A w dowodzie mam tylko 225/50/17 wpisane. No ale wszystko wskazuje na to, że nie mogę sobie założyć 245 z felgą 19, bo w razie czego będę miał problemy z ubezpieczeniem. Czyli mój wybór wśród opon premium (przynajmniej wg oponeo.pl oraz sklepopon.pl) zawęża się do Pirelli Sotto Zero 2  :(

Opublikowano

To wygoogluj... Pierwsze słyszę żeby ubezpieczyciel w DE czepiał się rozmiaru opon lub indeksu prędkości.

Wysłane z OP3T

Opublikowano
16 minut temu, H4mm3R napisał:

To wygoogluj... Pierwsze słyszę żeby ubezpieczyciel w DE czepiał się rozmiaru opon lub indeksu prędkości.

Wygooglałem ten rozmiar 255/35/19 jako jedyny słuszny na fele 19".

Co do ubezpieczyciela to bazuję na opinii kuzyna, który na stałe mieszka w DE i który mi załatwiał ubezpieczenie auta. Może rzeczywiście jest w tym jakaś przesada, ale jak wpiszesz w Google "odszkodowanie inny rozmiar opon" to wychodzi co wychodzi i nawet w Polsce (gdzie w ogóle nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe) mogą się pojawić schody.

Jeszcze dopiszę, że nawet nie chodzi o przepisy, tylko po prostu ubezpieczyciel może się wypiąć bo powie, że zmiana szerokości opony ma wpływ na drogę hamowania. Trudno to nawet podważyć.

Edytowane przez ygrek

Opublikowano
Wygooglałem ten rozmiar 255/35/19 jako jedyny słuszny na fele 19".
Co do ubezpieczyciela to bazuję na opinii kuzyna, który na stałe mieszka w DE i który mi załatwiał ubezpieczenie auta. Może rzeczywiście jest w tym jakaś przesada, ale jak wpiszesz w Google "odszkodowanie inny rozmiar opon" to wychodzi co wychodzi i nawet w Polsce (gdzie w ogóle nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe) mogą się pojawić schody.
Jeszcze dopiszę, że nawet nie chodzi o przepisy, tylko po prostu ubezpieczyciel może się wypiąć bo powie, że zmiana szerokości opony ma wpływ na drogę hamowania. Trudno to nawet podważyć.
To może lepiej będzie kupić felgi na zimę i do tego ukochane oponki?
Opublikowano
Panowie rozumiem wasze zdenerwowanie tyle ze Nokian doprowadził do tego ze na zlecenie Rosyjskich zakładów w Rosji powstałe opony mają zupełnie inny skład gumy i wartości zbrojenia niż Finlandzkie. Eh wypadł mi artykuł z ręki ale jak tylko znajdę podeśle link. Ponoć Rosyjskie szybciej się zużywają a co gorsza zbrojenie jest dwukrotnie słabsze niż przy Finlandzkich. Nikogo nie chce zamartwiać tylko czasem warto poczytać tu i uwdzie aby dowiedzieć się czegoś nowego. Niestety ale prawda jest gorzka Nokian Finlandzki tak, Nokian Rosyjski nie. Wyrażam opinie opierając się na faktach a nie domysłach i snuciu opowieści dziwnej treści.


Tapnięte z iPhone
Hmm w Internecie jest dużo informacji ale czy zawsze są prawdziwe to już sobie sami odpowiedzmy. Fakt słyszałem o wadliwych oponach z Rosji ale to była tylko jakaś tam partia nie tak że wszystkie. Moje to już po 4 sezonach są i się zastanawiam co by tu zrobic aby się zjechał serio mięsa maja jeszcze w h.... A jeździ się na nich "twardziej" niż na 16 letnich dunlopach.
Opublikowano
39 minut temu, klucha11 napisał:

To może lepiej będzie kupić felgi na zimę i do tego ukochane oponki?

Dokładnie. Bo te Pirelli za 1217 zł mnie trochę telepią jak patrzę na cenę i fakt że nie do końca będzie to to co chcę.

Za 4 x 1400 zł można już mieć Michelin 245/40/18 W + jakieś fele 18" po 700 sztuka. Np. to https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/alutec-pearl-8-50x18-5x112-00-et30-00#18524010

Wychodzi niemal na to samo, no i podobno bezpieczniej zejść zimą na mniejszą średnicę i szerokość.

Opublikowano

Ja to bym co polecił kupić jakieś oryginalne używane felgi

Opublikowano
2 godziny temu, klucha11 napisał:

Ja to bym co polecił kupić jakieś oryginalne używane felgi

Może to i dobry pomysł, tylko w necie nie wiadomo co się kupuje. To wygląda dobrze na zdjęciu, ale czy nie były spawane? Czy są proste?

Opublikowano

...z ostatniej chwili: akurat wychodziłem z marketu i na parkingu stoi A5 z 3.0 tdi tylko trochę starsze, przedliftowe, a więc nie 245KM tylko 240 KM. Właściciel pozwolił mi zrobić zdjęcie wlepki której u mnie nie znalazłem:

 

Wlepka.jpg

Opublikowano

A nie ma jakiś od audi napewno jest pełno. Jeśli jeździsz w trudniejszy terenie mu po wiejskich nie odsnoezonych drogach to nawet 17 zakładaj są fajne ori wzory.

Opublikowano
7 minut temu, klucha11 napisał:

A nie ma jakiś od audi napewno jest pełno. Jeśli jeździsz w trudniejszy terenie mu po wiejskich nie odsnoezonych drogach to nawet 17 zakładaj są fajne ori wzory.

Znaczek Cię denerwuje? :) To się wymieni. Mi się podobają takie toporne proste fele. Jeżdzę 90% po autostradach i ekspresówkach.

Opublikowano
Znaczek Cię denerwuje? [emoji4] To się wymieni. Mi się podobają takie toporne proste fele. Jeżdzę 90% po autostradach i ekspresówkach.
O gustach się nie dyskutuje. Przyczepnosci
Opublikowano

Temat Jaśku jest o oponach a nie felgach.

Ogarnij się, umyj, weź prysznic..

Opublikowano

Witam czy do A4 b7 podejdą opony 235/45/18 ?

Opublikowano
Witam czy do A4 b7 podejdą opony 235/45/18 ?

Tak podejdą


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opublikowano
6 minut temu, shogu napisał:


Tak podejdą


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ok dzieki

Opublikowano
Witam czy do A4 b7 podejdą opony 235/45/18 ?
Czemu taki rozmiar? A nie 225/40?
Opublikowano
1 minutę temu, pajda napisał:
58 minut temu, Adam.S napisał:
Witam czy do A4 b7 podejdą opony 235/45/18 ?

Czemu taki rozmiar? A nie 225/40?

Tak pytałem bo nie mam pomysłu na nowe opony

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.