Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradar-dziwna sytuacja


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie chłopaki.. pare minut temu miałem dziwną sytuacje. u Mnie w Sosnowcu jechałem koło fotoradaru ( ograniczenie prędkości do 40 km/h ) miałem licznikowe jakies 45-47 km/h sprawdziłem z GPS i wychodzi jakies 38-42 km/h wyprzedzała mnie cayenne turbo z predkoscia wieksza o jakies 20 km/h. Fotoradar błysnął ..pewnie zadacie pytanie po co daje temat..ale chodzi o to ze na wysokosci fotoradaru cayenne była przede mna jakies juz 20-30 m a fotoradar błysnął w takim momencie ,że wydaje mi sie jakby mi zrobił foto.. Stad moje pytanie..czy to jakieś opóźnienie lampy czy to niestety mi zrobiono foto :/ dodam ze fotoradar był po prawej ja również po prawej a cayenne na lewym pasie. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno strzelili w cayenne to się nie przejmuj :) Mogło ci dać takie wrażenie że ty oberwałeś ale to nie ma znaczenia na jakim pasie jedzie jakie auto :) Jak jechał szybciej od ciebie to on zarobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kurde nadzieje, wlasnie takie dziwne wrażenie miałem jakby mi zrobiło foto... a sekunde wczesniej sobie pomyślałem " cayenne zapierda...a i fotki mu nie zrobi pewnie " to miejsce jest takie wlasnie, że fotoradar jest ZAWSZE czynny i bardzo nisko skalibrowany.. dla miejscowych. Sosnowiec ul. Piłsudzkiego kierunek od trasy Katowice-Łódź/Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoradar robi zdjecia gdy auto jest w bardzo bliskiej odleglosci i napewno nie zrobilo tobie zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się już 2 razy spotkałem z sytuacją w ktorej auto na lewym pasie jechało szybciej a zdjęcie dostał kierowca jadący prawym pasem :wink4: w tym raz mi osobiście się tak upiekło :decayed: równica prędkości kilka km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na zdjęciu są dwa pojazdy nie ważne który na którym pasie czy jeden jest cm dalej czy nie

to takiego zdjęcia policja nie przesyła :gwizdanie:

mi też już sporo czasu temu błysło jak wyprzedzałem kogoś i do dziś nic nie przyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zawsze wyprzedzam tam gdzie jest radar :decayed: (oczywiście jak znam droge np.trasa mikołów-gliwice :gwizdanie: ) i nigdy mi zdjęcie nie przyszło , bo nie mogą stwierdzić którego auta to jest prędkość :evil: a jak już Ci przyjdzie zdjęcie to go nie przyjmij i po kłopocie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak są dwa pojazdy na zdjęciu to policja nie powinna przysyłać - to prawda. jeśli przyślą to można nie przyjąć mandatu. trzeba tylko wyjaśnienia złożyć. generalnie na zdjęciu nie może być żadnego innego obiektu który się porusza.

jednak są pstryki które są ustawione na wiopasmówce na konkretny pas ruchu.

btw. kolega chyba miał dokładnie to jak ze starej reklamy ninjy:

:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak są dwa pojazdy na zdjęciu to policja nie powinna przysyłać - to prawda. jeśli przyślą to można nie przyjąć mandatu. trzeba tylko wyjaśnienia złożyć. generalnie na zdjęciu nie może być żadnego innego obiektu który się porusza.

jednak są pstryki które są ustawione na wiopasmówce na konkretny pas ruchu.

btw. kolega chyba miał dokładnie to jak ze starej reklamy ninjy:

:decayed:

:polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak są dwa pojazdy na zdjęciu to policja nie powinna przysyłać - to prawda. jeśli przyślą to można nie przyjąć mandatu. trzeba tylko wyjaśnienia złożyć. generalnie na zdjęciu nie może być żadnego innego obiektu który się porusza.

jednak są pstryki które są ustawione na wiopasmówce na konkretny pas ruchu.

btw. kolega chyba miał dokładnie to jak ze starej reklamy ninjy:

:decayed:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radar "strzela"w konkretne auto- kiedyś miałem podobną sytuacje-dla niewtajemniczonych powiem,ze akcja miała miejsce na A1 w UK ,tuz za szkocką granicą,jadąc z Edynburga do Berwick-radary poustawiane,co 5km,jedziemy na trzy auta ,predkosc,jakies 130,zblizajac sie do radaru pierwszy wyłapal zdjecie,drugi zwalniał,ale nie zdążył-fotka,a ja juz zdążyłem zwolnic wystarczająco,zeby sie "śliznąc" na drugiej fotce bylo tez moje auto-ale kolesia,było na "pierwszym planie" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam Panowie, ze macie szczescie ze w Polsce takie sredniowiecze. :evil:

Ja mieszkam w UK, tutaj powyzej 5mil/h powyzej limitu fotka murowana.

Do 2 tygodni, punkty na 5 lat + grzywna.

Nie zaplacenie do tyg., sprawa w sadzie odrazu, nie stawienie sie - wyrok zaoczny, sciagniecie komornicze bez ostrzezenia.

Ja mialem szczescie, na znanym sobie terenie, jechalem pod gorke, tam ustawiony FOTORADAR, do 30mph, wlasnie zredukowalem bieg, zamyslilem sie, i tylko blysk w lusterku.

Przekroczylem limit o 5mph - dla takich "PIRATOW" jak ja, jest tutaj specjalny kurs - grzywne trzeba uiscic, ale jesli ukonczysz KARNY KURS (1 dzien) nie wbija ci punktow karnych, ktore

PODKRELSAM - pozostaja na prawku na 5 lat.

Ostroznej jazdy zycze!

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te całe fotoradary to po*********y pomysł :wallbash: nie dość, że jeździć nie ma po czym to jeszcze by nastawiali tego g***a jak drzew w lesie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te całe fotoradary to po*********y pomysł :wallbash: nie dość, że jeździć nie ma po czym to jeszcze by nastawiali tego g***a jak drzew w lesie :thumbdown:

zalożeniem było ograniczenie Wykroczen związanych z przekraczaniem prędkości,ale tego sie nie da dokładnie zdefiniować-kiedy i o ile km/h przekroczenie prędkości-jest niebezpieczne-dlatego Kodeks Drogowy jest tak zbudowany i nie ma siły,zeby znieść tego typu "pułapki"-to jest broń i to dość skuteczna,z piratami drogowymi,ale niestety dają sie złapac normalni kierowcy np. podczas wyprzedzania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni jeszcze wszystkim gpsy pomontować i za nie zapłacone mandaty unieruchamiać auta .

lepiej nie mowic tego glosno bo faktycznie jeszcze ktos wpadnie na pomysl polaczenia GPS z Tacho i se pojezdzimy :wallbash:

nie chodzi o unieruchamianie auta , ale precyzyjne Tacho i GPS ktory zawsze okresli na jakiej drodze jestesmy to narzedzie ktore juz dzis mogloby kontrolowac 100% jazdy. na szczescie nikt o tym jeszcze nie pomyslal. tak samo jak nie badda sie predkosci na platnych autostradach na podstawie czasu wjazdu i zjazdu... nie ma ku temu przepisow prawnych ale technicznie byloby to wszystko wykonalne... niestety...

w niemczech TIRy maja przez GPS pobierane oplaty za autostrady... z tego co rozmiawialem z kierowcami to sa przekoniani ze policja typuje samochody do kontroli obserwujac ktory za szybko zmienia rejony w ktorych sie porusza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...