Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Problem z temperaturą slinika


andriu23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Panowie posiadam Audi A4 B5 1.9TDI AVG. Problem mam tego typu że spada mi temperatura silnika przy włączonym klimatroniku. A to wygląda tak: nagrzeje silnik do 90 stopni, włączę nagrzewanie temperatura stopniowo spada do zera, wyłączę wzrasta do 90stopni, czy na postoju czy podczas jazdy, nie zależnie od ustawionej temperatury ogrzewania. Termostat miałem wymieniany. Czy to może być wina czujnika??? Z góry dziękuję za podpowiedź!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak jade to mam 90 ale na postoju spada do zera termostat wymieniony 3 dni temu . CZUJNIK? CZY MA TAK BYC ?? :mysli::no:

Z własnych doświadczeń z termostatem w a4 to mogę stwierdzić, że w obu autach swoim i ojca zostały nie potrzebnie wymienione ponieważ w moim aucie jak i w tym drugim wina była po stronie czujnika temperatury. Objawy wskazujące na rzekomą awarię termostatu dotyczą problemów z czujnikiem. Ja kupiłem czujnik w ASO i szczęśliwie działa prawidłowo ale do drugiego auta został kupiony niby oryginalny na allegro i niestety wadliwy był już od samego początku co pokazał pomiar jego rezystancji ale wcześniej wymieniliśmy termostat. Przeważnie każdy kupując nową część w przypadku dalszych problemów nie bierze pod uwagę wymienionej części a to ona może źle działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak jade to mam 90 ale na postoju spada do zera termostat wymieniony 3 dni temu . CZUJNIK? CZY MA TAK BYC ?? :mysli::no:

to raczej wina czujnika gdy by był to termostat było by odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Vag-a zobaczysz gdzie tkwi problem,być może czujnik temperatury G-62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzę jeszcze raz tak jak to pisałem w innym watku http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_jak_dobrze_odpowietrzyc_uklad_chlodzenia-t110487.0.html

Zysk ciepła = strata ciepła w zimie w wiekszosci aut to jest normalne

Jeśli zetkniemy ze sobą dwa ciała o różnej temperaturze, to następuje między nimi wymiana ciepła. ciało o wyższej temperaturze oddaje (traci) ciepło, a ciało o niższej temperaturze pobiera (zyskuje) ciepło. Wymiana ciepła kończy się, gdy temperatury obu ciał wyrównają się.

W Twoim przypadku nagrzewnica działa jak mała chłodniczka

A czy po przejechaniu 20 - 30 km auto łapie normalna temp czy dalej temp spada/rosnie

jeśli ogrzewanie działa Ci poprawnie to nie jest to na pewno wina nagrzewnicy szukał bym przyczyny w czujniku temperatury tak jak kolega pisał wyżej. Myśle ze bez VAG'a sie nie obejdzie, podlacz pod auto i sprawdz co sie dzieje, powinien cos wykazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, moje autko tez ma problemy z temp. silnika, mianowicie, gdy odpalam auto no i troszke pochodzi, potem zrobie 10-15km temperatura sie zwieksza do 70, 80 lub 90stopni poczym spada do 60 i sie waha tak przewaznie okolo 75. sprawdzalem na wagu i mi wykrylo jakis bląd chyba g11, nie wiem co to oznacza, może ktoś mi pomoże? aha, juz kilka miesięcy tak mam[br]Dopisany: 18 Styczeń 2010, 16:45_________________________________________________aha podejrzewam ze to moze byc czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura sie zwieksza do 70, 80 lub 90stopni poczym spada do 60 i sie waha tak przewaznie okolo 75.

objawy walnietego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie tego nie bede robic, (mam powazniejsze, typu np. wyciek oleju pod glowica), ale jak juz zrobie to dam znac[br]Dopisany: 20 Styczeń 2010, 14:40_________________________________________________ale mysle, że to nie bedzie termostat, poniewaz w srodku autko ladnie nagrzewa i juz po kilku minutach jest cieplo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irvine jesli silnik nie bedzie ci sie dobrze dogrzewal to dopiero moga sie zaczac problemy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował odpowietrzyć nagrzewnicę, u mnie to zdało egzamin i jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze gruchotowi spada temperatura na postoju przy minus 10 to norma u mnie tez tak jest :kox: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

takie OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadająca temperatura na postoju to norma przy obecnych temperaturach. Nagrzewnica "zabiera" więcej ciepła niż silnik pracujący bez obciążenia na biegu jałowym zdąży wytworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z temperaturą nie ma jaj jak za to się nie weźmiesz od samego początku poźniej mogą pojawić się poważniejsze kłopoty. Nie wiem jak to wypada z audi ale w przypadku innego auta które posiadam w rodzinie naprawde od tego wszystko się zaczęło... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wymieniłem czujnik i autko trzyma swoje 90 stopni C, jezdze tak kilka dni i jest ok, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...