Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aparat cyfrowy kompaktowy - który wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Iro, może to głupio zabrzmi, ale jak już zakupisz ten aparat to przeczytaj instrukcje obsługi. :) Ja tak zrobiłem i nie musiałem się męczyć z ustawieniami.

nie ma sprawy, jeżeli będzie po polsku, bo kupuję go w grecji, a pytam może i głupio, ale chcę oszczędzić sobie rozczarowań po zakupie :cool1:

Z polsą instrukcją nie ma problemu, zawsze można zassać z neta w pdf. oczywiście pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I r o w takim razie jeśli kupujesz go w grecji to sprawdź czy ma polskie menu-polska dystrybucja ma napewno, niewiem jak inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie znalazłem ani d3100, ani d5000 z 18-105vr, kupiłem d90 z pl menu + 18-105vr + karta kingston 8gb class6

teraz pozostaje mi tylko znaleźć polską instr. :kwasny: jak by ktoś był chętny to dziękuję z góry za link :naughty::hi:

sprzedawca doradził mi jakiś filtr uva czy coś takiego, pamiętam była przy nim cyfra bodajże 62 i mówił żebym go raczej kupił i nigdy nie zdejmował :mysli:

nie kupiłem jeszcze, bo wolałem zapytać czy to jest odpowiedni, a jeżeli nie to czego szukać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie znalazłem ani d3100, ani d5000 z 18-105vr, kupiłem d90 z pl menu + 18-105vr + karta kingston 8gb class6

teraz pozostaje mi tylko znaleźć polską instr. :kwasny: jak by ktoś był chętny to dziękuję z góry za link :naughty::hi:

sprzedawca doradził mi jakiś filtr uva czy coś takiego, pamiętam była przy nim cyfra bodajże 62 i mówił żebym go raczej kupił i nigdy nie zdejmował :mysli:

nie kupiłem jeszcze, bo wolałem zapytać czy to jest odpowiedni, a jeżeli nie to czego szukać :mysli:

D90???? Człowieku, to jest 100000 razy lepsze niż D5000 :) Więc zakup tym bardziej trafny ponieważ zakupiłeś ze szkłem 18-105mm:D Co do filtra uv, to używa się go bardziej jako ochrony obiektywu przed kurzem. Jednym slowem za***isty zakup :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie opowieści o kompaktowych aparatach są dla chłopców w piaskownicy. Dokonałeś fantastycznego wyboru. Podziękuj sprzedawcy. Twoja zabawa z fotografią dopiero się zaczyna .zycze dużo cierpliwości i setek prób tej samej expozycji aby dostrzec niuanse fotografii.Zdjęcia z tego aparatu zapisywane są w RAW a to dopiero daje duże możliwości. Cała przyjemność robienia zdjęć i ich obróbka dopiero przed Tobą. Gratuluję i życzę powodzenia.

Nie wdaję się w wymienianie szczegółów technicznych celowo- zostawiam to dla Ciebie i Twojej radości poznawania mega fajnego aparatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za pomoc w wyborze i dobre słowo po :hi::good: nie zawiodłem się, banan mi z pyska nie schodzi jak pstrykam :kox:

na razie w trybie auto, ale pierwszy raz w życiu mam taki sprzęt w rękach, jakość zdjęć :kox: :kox: :kox:

no i cały czas studiuje instrukcje, bo na razie więcej pytań niż odpowiedzi

pozostało mi dokupić tylko ten filtr i torbę, może ktoś doradzić w wyborze :mysli: nikona czy może coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...