Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nagłośnienie, subwoofer - informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje info wedlug VINu autko ma 8 glosnikow no ja znalazlem 6 ( z przodu - 2 gora, 2 dol , pozniej z tylu sa w drzwiach 2 , no a te nast 2 ?? i sub co ciekawe (niewiem czy tak ma byc) subwoofer jest z lewej strony ale zakryty calkiem boczkiem ( tlumi to bas ) czy tak ma byc ?? Jesli tak to czy mozna to jakos zmienic zeby bas bardziej sie wydobywal ?

Na fotce zaznaczylem miejsce subwofera

listwachrom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko sie zgadza :naughty: Subwoofer niestety jest zakryty :wink4: ale jest takich pokaźnych rozmiarów, że moze i lepiej ze jest zakryty :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, zwłaszcza w avancie, między bagażnikiem a kabiną jest tylko roleta. Ale np. w sedanie masz półkę stałą a i kanapa tylna nieźle tłumi. Konstruktor opracował to w ten sposób, bo ucho ludzkie nie rozróżnia kierunku, z którego dochodzą tony niskie, w ich przenoszeniu bierze udział całe nadwozie. To dlatego przy mocnym basie luźne elementy wpadają w rezonans, mimo że często są oddalone od głośnika.

Co niestety nie zmienia faktu, że z 16 cm głośniczka mocnego i dobrego jakościowo basu się nie uzyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, zwłaszcza w avancie, między bagażnikiem a kabiną jest tylko roleta. Ale np. w sedanie masz półkę stałą a i kanapa tylna nieźle tłumi. Konstruktor opracował to w ten sposób, bo ucho ludzkie nie rozróżnia kierunku, z którego dochodzą tony niskie, w ich przenoszeniu bierze udział całe nadwozie. To dlatego przy mocnym basie luźne elementy wpadają w rezonans, mimo że często są oddalone od głośnika.

Co niestety nie zmienia faktu, że z 16 cm głośniczka mocnego i dobrego jakościowo basu się nie uzyska.

on nie ma 16cm :gwizdanie:

on ma 10cm- 12cm

http://www.allegro.pl/item879973246_skrzynia_basowa_oryginalny_subwoofer_audi_a4_b5.html

Jak by miał 16cm to by przyjemnie juz grał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 w przednich drzwiach, 2 z tyłu i 2 na tylnej półce kolego + sub, ale macie racje pod tapicerką w sedanie to licho dudni ale co zrobić bose o boze :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 w przednich drzwiach, 2 z tyłu i 2 na tylnej półce kolego + sub, ale macie racje pod tapicerką w sedanie to licho dudni ale co zrobić bose o boze :polew:

a gdzie sa te 2 w tylnej polce? u mnie po VINie tez wychodzi ze ma byc 8 ale tez znalazlem 4 z przodu w drziach 2 z tylu w dzwiach a gdzie kolejne 2??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 w przednich drzwiach, 2 z tyłu i 2 na tylnej półce kolego + sub, ale macie racje pod tapicerką w sedanie to licho dudni ale co zrobić bose o boze :polew:

a gdzie sa te 2 w tylnej polce? u mnie po VINie tez wychodzi ze ma byc 8 ale tez znalazlem 4 z przodu w drziach 2 z tylu w dzwiach a gdzie kolejne 2??

Tamtemu koledze chodzi ze w sedanie w polce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak pany :gwizdanie: na jedne drzwi ma sie 2 głosniki, czyli przód ma ich 4 i tył ma ich 4 + sub :decayed:

Głośnik sredniotonowy- główny i głośnik wysokotonowy - tzw gwizdek przy klamce na jedne drzwi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miec niby 8 bez soobwofera bose i mam 4 w drzwiach z przodu 2 w dzwiach z tylu a gdzie jeszcze 2? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miec niby 8 bez soobwofera bose i mam 4 w drzwiach z przodu 2 w dzwiach z tylu a gdzie jeszcze 2? :/

No masz w końcu 4 drzwi i na jedne dzwi masz 2 głosniki, Przód 2+2, tył 2+2 i bagażnik sub czyli taki zestaw 8.1 :naughty:[br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 11:15_________________________________________________Gwizdek z tyłu chyba jest, chociaż w sumie to juz nie wiem :mysli:

Wygląda mi to na wbudowany na głosniku gwizdek

http://www.allegro.pl/item888564016_audi_a4_1995_2001_glosniki_tylne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam sedana i wg VIN powinienem mieć 8 głośników aktywnych lecz nie Bose. Niestety znalazłem tylko po 2 głośniki w przednich drzwiach i 2 na tylnej półce a gdzie jeszcze 2 głośniki ? Dodam, że na 100% nie mam nic w tylnych drzwiach bo śadnych siatek i cisza w tych drzwiach jak leci muza. Chyba, że tylne głośniki na półce są dwudrożne "nisko i wysokotonowy" i to zaliczają jako 2 głośniki czyli 4 na półce :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie są 4 głośniki, z tym, że oddzielone. Wysoko tonowe osobno i średnie osobno. Z tyłu w Avancie też są 4 w drzwiach, ale wysokie i średnie są razem jako 1 głośnik. Może AUDI liczy je jako 4. Ale może być też tak, że 4-przód, 2-tył i suba liczą podwójnie za wielkość :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżając temat podobno subwoofer jest liczony jako 7 głośnik a 8 głośnik to mały głośniczek do systemu głośnomówiącego i jest gdzieś schowany albo przy nogach pasażera albo gdzieś w tylnej klapie. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...