Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plazma czy LCD ? co wybrać ? konkretny przykład.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie jestem zbytnio obcykany w dziedzinie Telewizorów :embarrassed:, ale podstawowe pojecia o TV plazmowych/LCD znam.

z tego co udało mi sie zaobserwować jest w na tym forum kilku/kilkunastu osobników obcykanych nieco w TV Plazma/LCD :rolleyes:

tak więc prosze o pomoc :notworthy:

oto mój problem:

Potrzebuje nowego TV.. bo mój 16letni 28calowy Dajewo dał niedawno d.. :tongue4:

Ma to być telewizor na lata.. może nie na tyle co tamten ale na kilka dobrych lat.

Budżet jaki mogę przeznaczyć na TV to max 6k.

Lubie duże ekrany więc 46-50cali powinno mi wystarczyć.

Co do marki.. jesli chodzi o plazme (Panasonic, Pioneer)

W LCD nie mam rozeznania jaka firma robi dobre telewizorki.

Pobór prądu nie gra większej roli..

Telewizje będę oglądał głownie wieczorami/nocą.. (w dzień też będzie używany ale to chyba tylko w niedziele :tongue4: )

Oczywiscie bedzie pracowal razem z kinem domowym (najchetniej bym wykorzystał system Viera Link Panasonica)

Tv podpięty będzie pod Cyfrowy Polsat i będzie wisiał na ścianie.

Napewno od czasu do czasu obejże jakis dobry film na DVD

Przydałoby sie FullHD.. :gwizdanie:

Obraz: kolory, kontrast, dynamika, ostrość, czerń ma byc na co najmniej dobrym poziomie.

Wiadomo najlepiej zeby mial jak najwiecej wejść.

Myslalem żeby podpiąć pod niego Xboxa możliwe ze tez PC.

Jeśli chodzi o plazme.. to mój brat sobie kupil w tamtym roku 42" Panasonica.. dał za niego cos kolo 5tys.. Telewizję ogląda z Nki a obraz mi sie bardzo podoba.. jednak wierze ze wymyślili juz cos lepszego :)

poniżej na szybko robiony szkic pokoju w ktorym ma byc tv wraz z wymiarami:

pokj.png

wiec Panowie co bedzie dla mnie lepsze? LCD? Plazma? a może jakis TV LED?

jakie kino możecie do tego polecić?

Na wszystkie pytania dotyczące moich potrzeb itp z chęcią odpowiem.

Pozdrawiam i czekam na mądre podpowiedzi :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDowe samsunga sa bardzo dobre.Cienki tv i niski pobor pradu.Obraz bardzo dobry.Cena tylko duza przy wiekszych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can tylko duza przy wiekszych rozmiarach.

?? :tongue4:

Cena :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem nie jestem, ale...

Mam 40' LCD FullHD 100Hz (Toshiba zwie to nawet 120 Hz :rolleyes:) + PS3 czyli filmiki na BD też oglądam.

I ... teraz wziałbym LEDa jakiegoś - obraz mnie powala. Dlaczego? Nie wiem. Poprostu czuć rożnicę.

Sądzę, że za 6tysi kupisz 46' LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item892503776_panasonic_tx_p50g10_raty_dostawa_lub_sklep_wroclaw.html

rzucilo mi sie w oczy cos takiego.. co o tym sprzęcie myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponujecie mi głownie LCD jak widze... ale czy bede z nich w pełni zadowolony oglądając mecze piłkarskie czy jakies inne programy ktore bedą prezentowaly dynamiczny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponujecie mi głownie LCD jak widze... ale czy bede z nich w pełni zadowolony oglądając mecze piłkarskie czy jakies inne programy ktore bedą prezentowaly dynamiczny obraz?

przejrzales te propozycje:

ja mam PS50B650 i na inny sie nie zamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plazmę Panasonica.

Teoretycznie plazma ma lepszy obraz niż LCD ale ja za bardzo nie widzę różnicy, no może jakbym postawił obok LCD-ka.

Teoretycznie bierze więcej prądu ( choć widziałem kiedyś porównanie chyba na www.benchmark.pl że rocznie wychodzi bardzo mała różnica ) i grzeje się. Grzać to się grzeje po wyłączeniu aż plastiki obudowy strzelają....

Ja jakbym miał ponownie kupować nie patrzyłbym czy to LCD czy plazma. Brałbym co by mi bardziej pasowało funkcyjnie i cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu kupiłem plazmę Lg z twardym dyskiem w tym samym czasie koleś kupił Samsunga LCD kwota jaką dał za swojego była zbliżona . Obraz u mnie jest lepszy -to nasze ogólne stwierdzenie ,szczególnie przy scenach dynamicznych niby kolesiowi nie smuży ale tak jakby brak było mu wyrazistości. Oboje mamy na Cyfrze+.

Koleś strasznie się wkurzał i przeklinał swoją decyzję (ja mam dodatkowo twardziela i USB -gdzie mogę odtwarzać filmy z divx.

Pocieszyłem go gdy zepsuł mi się monitor komp. i podłączyłem plazmę -zastają duszki i to jest straszne . Przez kilka tygodni mogłem dopatrzyć się znaczka Windows Start pasek zadań itp. Ale to chyba jedyna wada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadając sobie pytanie czy plazma czy LCD trzeba na początku odpowiedzieć jaki typ sygnału będzie oglądany:

- jeśli standardowy analog (nawet zcyfryzowany) to bezwzględnie plazma, monitor plazmowy bez porównania lepiej radzi sobie z kontrastami i dynamiką obrazu słabej rozdzielczości czyli takiej jaką oferuje nam system PAL; LCD jest technologią która nie została to tego stworzona i co by producenci nie wymyślali to dla słabej rozdzielczości efekt jest mizerny. Obraz na plazmie (szczególnie polecam Panasonica) jest po prostu żywy, kolorowy i kontrastowy.

- jeśli natomiast użytkownik nastawia się na obraz HD lub FullHD to w zasadzie różnic nie ma, pozostają odczucia subiektywne

Około roku temu miałem podobny dylemat i wybrałem telewizor plazmowy Panasonica 37". Zaraz po zakupie zafundowałem sobie kilka kanałów HD ale nie ma co ukrywać 95% nadal oglądam w rozdzielczości zwykłej. Podsumowując na tą chwilę plazma jest rozwiązaniem najlepszym na okres przejściowy. A jak programy już HD zadomowją się na dobre to... nikt z nas nie będzie myślał o plazmie czy LCD tylko kupi sobie telewizor OLED!

Na marginesie dla osób które zamierzają oglądać programy w wysokich rozdzielczościach. Aby widzieć wszystkie szczegóły nie można siedzieć zbyt daleko od telewizora. Np. dla mojego 37" ekranu progiem są 2,5m, powyżej różnica między programem zwykły i HD przestaje być znacząca!!!

Dlatego jeśli kupujecie TV do dużego salonu i stawiacie na obraz wysokiej rozdzielczości to myślcie tylko o dużych przekątnych!!! Ja osobiście żałuję, że nie dołożyłem 300zł aby kupić 42"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście. jesli chodzi o rozdzielczosc minimum to 50". mniejsze nie maja sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadając sobie pytanie czy plazma czy LCD trzeba na początku odpowiedzieć jaki typ sygnału będzie oglądany:

- jeśli standardowy analog (nawet zcyfryzowany) to bezwzględnie plazma, monitor plazmowy bez porównania lepiej radzi sobie z kontrastami i dynamiką obrazu słabej rozdzielczości czyli takiej jaką oferuje nam system PAL; LCD jest technologią która nie została to tego stworzona i co by producenci nie wymyślali to dla słabej rozdzielczości efekt jest mizerny. Obraz na plazmie (szczególnie polecam Panasonica) jest po prostu żywy, kolorowy i kontrastowy.

- jeśli natomiast użytkownik nastawia się na obraz HD lub FullHD to w zasadzie różnic nie ma, pozostają odczucia subiektywne

Około roku temu miałem podobny dylemat i wybrałem telewizor plazmowy Panasonica 37". Zaraz po zakupie zafundowałem sobie kilka kanałów HD ale nie ma co ukrywać 95% nadal oglądam w rozdzielczości zwykłej. Podsumowując na tą chwilę plazma jest rozwiązaniem najlepszym na okres przejściowy. A jak programy już HD zadomowją się na dobre to... nikt z nas nie będzie myślał o plazmie czy LCD tylko kupi sobie telewizor OLED!

Na marginesie dla osób które zamierzają oglądać programy w wysokich rozdzielczościach. Aby widzieć wszystkie szczegóły nie można siedzieć zbyt daleko od telewizora. Np. dla mojego 37" ekranu progiem są 2,5m, powyżej różnica między programem zwykły i HD przestaje być znacząca!!!

Dlatego jeśli kupujecie TV do dużego salonu i stawiacie na obraz wysokiej rozdzielczości to myślcie tylko o dużych przekątnych!!! Ja osobiście żałuję, że nie dołożyłem 300zł aby kupić 42"...

tak jak napisalem sygnał bedzie z Cyfrowego Polsatu :wink4:

a odległość z jakiej bede ogladal tv to 2,5-3m wiec chyba z dostrzezeniem szczegółów na ekranie np. 50" nie bedzie problemu ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być OK. Ale z drugiej strony jeśli masz "sokole oko" to zaszumiony sygnał analogowy może Ciebie drażnić.

Podstawą jest wizja lokalna czyli odwiedzenie rozsądnego salonu RTV i spokojne przymierzenie się do odległości i przekątnej.

Warto poprosić sprzedawcę o podłączenie sygnału HD na przemian ze zwykłym (najlepiej z anteny!)

Ja osobiście tak robiłem. Potem wybrałem model a na koniec zamówiłem w sklepie internetowym. Oszczędzasz dzięki temu nawet kilkaset złotych! W moim przypadku najniższa cena w markecie wynosiła 2400 a w sklepie internetowym kupiłem za 2000 (z transportem!).

Transport jest o tyle ważny, że np. plazmy nie można przechylać, czyli bez dostawczaka i tak się nie obędzie!

Jeśli chodzi o producentów:

Plazma - NEC (drogo ale dobrze) lub Panasonic (dobra cena przy zachowaniu bardzo dobrej jakości), Samsung i LG to nie jest to. Kolory wyblakłe i kontrast nie ten sam. Różnicę widać jak postawi się jeden przy drugim. Lepiej wybrać tańszy model Panasonica niż wypasionego "Koreańczyka".

LCD - warto wybrać SONY, Panasonic, Samsung

Telewizory LED są wg. mnie trochę przereklamowane gdyż technologie matryc LCD są te same, różnica jest tylko w podświetleniu. Zużywają trochę mniej energii i dłużej świecą.

Z drugiej strony kosztują niewiedzieć czemu tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...