Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plazma czy LCD ? co wybrać ? konkretny przykład.


Rekomendowane odpowiedzi

nie potwierdzam, ze samsungi "to nie jest to". dlugo szukalem przed wyborem i zdecydowalem sie na plazme samsunga PS50B650. byl subiektywnie najlepszy. cena w media 5900, a w electro.pl - 3500 PLN. najlepszy stosunek - cena/jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDowe samsunga sa bardzo dobre.Cienki tv i niski pobor pradu.Obraz bardzo dobry.Cena tylko duza przy wiekszych rozmiarach.

Witka~!

Od wczoraj ciesze sie nowym LEDowym Samsungiem UE40B7000 ....

Jesli mialbym komukolwiek polecić...to POLECAM

Swietny sprzecik z wieloma mozliwosciami. Poluje teraz na dobre kino w systemie 5.1 z odtwarzaczem BLU i bede juz mega szczesliwy :) nie mowiac juz o jakims sensownym PLAYU - np PS3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDowe samsunga sa bardzo dobre.Cienki tv i niski pobor pradu.Obraz bardzo dobry.Cena tylko duza przy wiekszych rozmiarach.

Witka~!

Od wczoraj ciesze sie nowym LEDowym Samsungiem UE40B7000 ....

Jesli mialbym komukolwiek polecić...to POLECAM

Swietny sprzecik z wieloma mozliwosciami. Poluje teraz na dobre kino w systemie 5.1 z odtwarzaczem BLU i bede juz mega szczesliwy :) nie mowiac juz o jakims sensownym PLAYU - np PS3 :)

ostatnio na wyprzedazy w media bylo fajne kino z BR za 1900 bodajze - Pioneera. ampel + BR i do tego kolumny Amtecha. nigdzie taniej na necie nie znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu o LCD nic nie ma, ale "pojedynek" wygrywa plazma. http://plazma-lcd-fakty.pl/

Sam mam plazmę LG 42' od 3 lat i bajka.Oczywiście mój model na dzień dzisiejszy to pewnie dziadek, ale jedyne co mi odpowiada to czas reakcji, głębia czerni, i możliwość swobodnego oglądania pod dość dużym kątem (bar w kuchni) :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie to poczytaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/ktora_plazme_wybrac_a_moze_jednak_lcd-t81529.0.html

bo powieliłeś temat... :gwizdanie:

http://www.allegro.pl/item892503776_panasonic_tx_p50g10_raty_dostawa_lub_sklep_wroclaw.html

rzucilo mi sie w oczy cos takiego.. co o tym sprzęcie myslicie?

Analizowałem dość mocno zakup serii G,S lub V i wybrałem LCD Sony :decayed:

http://www.hdtv.com.pl/forum/

Zarejestruj się na tym foum i bedziesz wszystko wiedział.

To jest podstawowa sprawa...

Zainwestuj parę złotych i wykup Sobie status klubowicza, który daje dostęp do różnego rodzaju testów i porównań :good:

2 lata temu kupiłem

Technologia się dosyć szybko zmienia i idzie do przodu.

2 lata to bardzo długo w dziejach płaskich tv, a problemy jakie opisałeś raczej już nie powinny być spotykane szczególnie w tv za 6k :)

Zadając sobie pytanie czy plazma czy LCD trzeba na początku odpowiedzieć jaki typ sygnału będzie oglądany:

- jeśli standardowy analog (nawet zcyfryzowany) to bezwzględnie plazma, monitor plazmowy bez porównania lepiej radzi sobie z kontrastami i dynamiką obrazu słabej rozdzielczości czyli takiej jaką oferuje nam system PAL; LCD jest technologią która nie została to tego stworzona i co by producenci nie wymyślali to dla słabej rozdzielczości efekt jest mizerny. Obraz na plazmie (szczególnie polecam Panasonica) jest po prostu żywy, kolorowy i kontrastowy.

- jeśli natomiast użytkownik nastawia się na obraz HD lub FullHD to w zasadzie różnic nie ma, pozostają odczucia subiektywne

Około roku temu miałem podobny dylemat i wybrałem telewizor plazmowy Panasonica 37". Zaraz po zakupie zafundowałem sobie kilka kanałów HD ale nie ma co ukrywać 95% nadal oglądam w rozdzielczości zwykłej. Podsumowując na tą chwilę plazma jest rozwiązaniem najlepszym na okres przejściowy. A jak programy już HD zadomowją się na dobre to... nikt z nas nie będzie myślał o plazmie czy LCD tylko kupi sobie telewizor OLED!

tak jak napisalem sygnał bedzie z Cyfrowego Polsatu :wink4:

Kolega dobrze sugeruje tylko nie do końca dobrze to opisał.

C+, N, Cyfrowy Polsta vs SD... :bla:

Nie ma znaczenia że masz Cyfrowy Polsat po łączach ze "złotego" hmdi nawet skoro większość tam dostępnych programów jest nadawana w bardzo miernej jakości... I to na LCD odczujesz...

Zastanów się dobrze do czego chcesz ten tv używać.

Interesuje Cię konsola, podpięcie kompa, HD, BD, masz "słoneczny" pokój to bierz LCD, chcesz oglądać wszystkie programy i cieszyć się w miare fajnym obrazem to kup Plazmę.

Ja wiem jednak z własnego doświadczenia że kupując tego typu tv kończy się oglądanie polskich "podstawowych" programów, nawet dvd już prawie nie używam...

HD, HD i jeszcze raz HD. A na deser BD :cool1:

LEDowe samsunga sa bardzo dobre.Cienki tv i niski pobor pradu.Obraz bardzo dobry.Cena tylko duza przy wiekszych rozmiarach.

Od wczoraj ciesze sie nowym LEDowym Samsungiem UE40B7000 ....

Jesli mialbym komukolwiek polecić...to POLECAM

Swietny sprzecik z wieloma mozliwosciami.

:bla::)

Raczej jest niewiele osób które po zakupie tv napiszą że coś lipnego kupiły...

Szczególnie Ci co się z CRT przesiadają :wink4:

Główny zarzut do LED to obraz zbyt bajkowy - mało naturalny, ale to już kwestia gustu :wink4:

No i cena, taka z d*py trochę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proponuję dobry telewizor LG42LW4500

To jest najlepszy wybór jeśli chcemy za nie wielkie pieniądze telewizor 3D.

Miałem go u siebie przez 5 dni na testy.

3D rewelka :good: (7 par okularów pasywnych w zestawie)

2D Full HD średnie i kąt widzenia słaby, wystarczyło z nie dużego kąta oglądać to już rozjaśniał się ekran :thumbdown:

Mój Sony KDL-37W5720 ma zdecydowanie lepszy obraz Full HD, bardziej ostry i wyraźny jak oba porównywałem na filmach 1080p, tak samo gdy podłączyłem kabel z kompa DVI/HDMI to LG przyjął tylko obraz a dźwięku już nie, Sony oba sygnały tak więc przy LG wymagany jest już kabel HDMI-HDMI a przypomnę Sonego kupiłem w grudniu 2009r..

Brak podłączenia do internetu :thumbdown:

Kilka godzin dziennie był włączony i nie było nawet czuć że jest ciepły i to mi się podobało bo Sony się cholernie grzeje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Ja polecam ze stajni samsunga 51" 3D : samsung ps-51d550

tu masz link do pozadnej recenzji:

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/372734/Samsung.PS51D550.recenzja.plazmy.501.html

Milej lektury - warto. Ten Tv w w stosunki jakości do ceny wymiata :)

a tu masz linka do foruma :

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/66678-samsung-ps51d550-ps51d490-warto.html

Pozdr0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pokoju wybrał bym 50 cali. Jako że bedziesz miał podpięty cyfrowy polsat w którym i tak wiekszość kanałów jest w sd (takie pewnie najczęściej bedziesz oglądał), a telewizor sporadycznie bedzie wykorzystany do jakiegoś filmu dvd bądz BR wybrał bym bezwzględnie plazme. Wg mnie jeśli chodzi o telewizje nie wysokiej rozdzielczości plazma góróje nad lcdkami. Sam długo sie zastanawiałem nad tv (wykorzystanie głównie do telewizji polsatu) i mój wybór padł na plazme Panasonic TX-P50G30 E i naprawde nie załuje. W porównaniu z jakimś starszym lcd 37'' samsunga którego mam w drugim pokoju jakość obrazu na plazmie duzo lepsza mimo ze telewizor dużo wiekszy że o czerni niewspomne - a to bardzo ważne jeśli myślisz o ogladaniu telewizji nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...