Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW Multivan T4 albo MB Vito


Filutek

Rekomendowane odpowiedzi

grubo zastanawiał bo podobno T5 juz nie jest takie bezawaryjne no i po ogledzinach wydaje mi sie ze jest ciut mniejsze(krótsze) od T4.

T5 2.5tdi 174PS lata pięknie, jechałem Longiem 5 osobowym,oryginalna gródź między paką a kabiną miał fajne wnętrze i wyciszenie jak Multivan. Na Autobhanie wciągasz osobówki jak smarki, 150 na blacie,a obroty 2tyś z haczykiem 6biegów robi swoje.

Sypią się 1.9tdi nie silnik,ale sprzęgła i skrzynie,niema się co dziwić bo napęd przeniesiony żywcem z Caddy i nie daje rady z masą busa. Jeździ się też tym dziwnie bo silnik potrzebuje wyższych obrotów,żeby jechać.

Z zewnątrz T5 jest większy,a w środku taki sam jak T4, jednak znacznie bezpieczniejszy, bo konstrukcja nowsza o ponad 10lat. Dla mnie ta klasyczna sylwetka to jest to :wink4:

EF_O0.jpg

[br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 08:28_________________________________________________Multivana z 2.5tdi pod maską tańszego jak 7tyś.euro omijaj z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poweim tam braciak ma juz 3 transpotrera super samochody :good: tak po któtce

-1 . transpotrer 2.4 krótka wersja najmniej palił ze wszystkich , ale mół straszny :confused4:

-2. transporter 2,5 rok 98 , chyba 102 ps. ale całkiem fajnie sią zwijał i dzwięk niesamowity dla mnie on jak się wkręcał w obroty to chodził jak vr6 , nie do zajechania, tez wersja krótka , siedzenia wygodne z tyłu dokładane miał welurowe .

Auto tyrało jak wół , ciagało przyczepke z zaladunkiem ok.1 tony , i nie było zmiłuj , brat sprzedał autko dalej lata bez problemu u znajomego w firmie budowl. ma gdzies ok juz 400 ktys na blacie . ani grama oleju nie brał od wymiany do wymiany

-3 . transporter 2.5 tdi 2005 t5 131 ps.na dobrym wypasie jak na transp. navi , duży komp , klima ręczna .

ale jednak to nie jest to co t4 siedzenia mniej wygodne , oparcie pasażera pionowe strasznie :thumbdown: autko bardziej awaryjne ,

pobiera oleju troszkę , zeszłej zimy zamarzało paliwo podczas jazdy dziwne rzeczy , co się okazało podczas naprawy w aso jakies gluty na dnie zbiornika się zebrały.

mimo wszystko polecam vw , nt vito sie nie wypoiem bo nie miałem stycznosci , z tego co słyszałem w tych 2,2 cdi elektryka pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to ze T4 pójdą jeszcze w dól bo od nowego roku będzie zakaz wjazdu do większych miast ze względu na emisje spalin i prawdopodobnie do tego modelu niema filtra. I Niemcy będą się pozbywać powoli. Chyba ze się mylę ale obiło mi się o uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było T4 nie miało w sobie 1.9TDI żaden rocznik czy wersja(fabrycznie)

to teraz ja troche z innej beczki. jakie silniki byly montowane w T4 i Vito :mysli:

ja też przyjemniejszy w środku :kox:

:polew:

a co ma Vito w środku,czego niema Multivan :co:

znajdz multivana z skóra albo pleumatycznym zawieszeniem viano pneumatyke ma kazde a i skóry bardzo czesto sie zdarzaja

http://allegro.pl/item880487340_vw_t4_oryginalna_caravelle_skora_navi_automatic.html

http://allegro.pl/item893691932_vw_t4_multivan_wnetrze_highline.html

ta wersja miała prawie zawsze,często jasne do ciemnej blachy to jak s-line w Audi. Nie rozumiem po co w busie pneumatyczne zawieszenie tym bardziej,że jest mega wygodny i świetnie się prowadzi. Do tego miękka deska, a plastiki na najwyższym poziomie wytrzymałości.

Po zatem mówimy tu o Vito,a nie Viano :cool1::rolleyes:

Ranking awaryjności

http://www.autocentrum.pl/adac/rankingi_awaryjnosci_vany.html

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,4084925.html

http://wysokieobroty.moto.pl/auto/1,72135,2248128.html

Ogólnie to tak jakby porównywać A4 z Mercem C klasą.

Przejedź się kilkoma i porównaj. :hi:[br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 20:19_________________________________________________

auto przed ostatnim liftem ma nowy pysk,a stare zegary zielone i trochę inną deskę jak mój.

Silnik 102KM czips na 130KM najłagodniejszy, nie robi najmniejszego wrażenia na motorowni.

W Multivanach były tylko 2 silniki 2.5 tdi 102 i 150 KM[br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 20:24_________________________________________________W Polsce masz taniej :decayed:

http://allegro.pl/item880271122_caravelle_long_2_5tdi_131ps_xenon_hak_2500kg.html

zalezy jakie a4 do jakiej c klasy :tongue4:

sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to ze T4 pójdą jeszcze w dól bo od nowego roku będzie zakaz wjazdu do większych miast ze względu na emisje spalin i prawdopodobnie do tego modelu niema filtra. I Niemcy będą się pozbywać powoli. Chyba ze się mylę ale obiło mi się o uszy.

Już oni coś wymyślą, to silnik na zwykłej pompie :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to ze T4 pójdą jeszcze w dól bo od nowego roku będzie zakaz wjazdu do większych miast ze względu na emisje spalin i prawdopodobnie do tego modelu niema filtra. I Niemcy będą się pozbywać powoli. Chyba ze się mylę ale obiło mi się o uszy.

Cos moze z tego być ten znajmony który chce tego multi 97 sprzedac własnie dlatego go chce gonic bo juz go musi zostawaic gdzies na parkingu a do samego centrum jedzie autobusem bo nie dostał jakies nalepki i nie spełnia normy.

Tak samo niemcy sie pozbywają e klasy okularników 98-99 w dieslu w dobrej kasie kumpel przywiózł takiego kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ po mieście trzeba mieć naklejki z zaznaczoną normą emisji spalin jakie auto spełnia. Multivany 2.5tdi spełniają euro3 czyli naklejka jest żółta,a żeby wjechać do centrum niektórych miast trzeba mieć euro4 naklejka zielona. Tyle,że na żółtej nie było można wjeżdżać w niektórych miastach już od stycznia 2009.

Mapa miast gdzie od kiedy z jaką naklejką :wink4:

1NN5WA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly kotlecik :decayed:

Mam zamiar kupic Mercedesa Vito 108 CDI z 2000r - cena ok 2000E

Co myslicie o tym - przebieg 89k mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

108ka nie jedzie,szukaj 112ki jeśli chodzi o osiągi,to przepaść.

Jeśli byś chciał podkręcić w przyszłości,to ze 112ki wyciągasz nawet 150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, widzialem i jak sie przejechalem to w czasie jazdy chcialem wysiadac bo nie jechal :decayed:

Masakra przy przesiadce :tongue4:

Troszke wiosne poczul i kwitlo i ceny nie opuscil wiec odpuscilem ale kolo po mnie przyjechal i zakupil

No i kupilem Vitka 108 CDI z 2001r i bede rezal :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...