Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o analizę logów i 3 pytania


Mastahkilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o analizę moich logów. To moje pierwsze logi i dopiero początek przygód z Audi. Tak więc będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Mam też 3 pytania odnośnie robienia logów:

1. Statycznie grupa 004 Basic Setting. W temacie o diagnostyce TDI jest napisane:

"W przypadku tej grupy ważne jest, by wcisnąć przycisk LOG w chwili, gdy nastawnik ustawi się na Late [będzie to widać w polu drugim], a następnie, natychmiast rozpocząć logowanie przyciskiem START"

Problem w tym, że u mnie w grupie 004 po przełączeniu na Basic Setting w polu drugim wartość zmienia się z "1.3" na "7.9". Nigdzie nie ma żadnego LATE. Więc po prostu zrobiłem loga bez czekania na LATE. Co robię źle?

2. Statycznie grupa 018 normalnie. Po co robić ten log? Jest tam tylko prędkość (stoję w miejscu więc wiadomo, że 0 km/h, i jakaś wartość 0.1. Domyślam się, że może w moim AFN-ie nie trzeba go robić?

3. Statycznie grupa 013 normalnie. Dlaczego korekcje mam tylko na 3 cylindrach?

Próba statyczna grupy normalnie:

Log (1 - 000)

Log (2 - 001)

Log (3 - 003)

Log (4 - 004)

Log (5 - 007)

Log (6 - 013)

Log (7 - 014)

Log (8 - 018)

Log (9 - 023)

Próba statyczna grupy Basic Settings:

Log (10 - 000)

Log (11 - 003)

Log (12 - 004)

Próba dynamiczna grupy normalnie:

Log (13 - 000)

Log (14 - 001)

Log (15 - 003)

Log (16 - 004)

Log (17 - 008)

Log (18 - 010)

Log (19 - 011)

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

018 nie musisz robić, 013 będzie pokazywac na 3 cylindrach, i statyczny kąt wtrysku trochę za niski masz wahania 45-49 a powinno być ok 54 (BS 000 - II kolumna pomijając TIME STAMP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Statycznie grupa 004 Basic Setting. W temacie o diagnostyce TDI jest napisane:

"W przypadku tej grupy ważne jest, by wcisnąć przycisk LOG w chwili, gdy nastawnik ustawi się na Late [będzie to widać w polu drugim], a następnie, natychmiast rozpocząć logowanie przyciskiem START"

Problem w tym, że u mnie w grupie 004 po przełączeniu na Basic Setting w polu drugim wartość zmienia się z "1.3" na "7.9". Nigdzie nie ma żadnego LATE. Więc po prostu zrobiłem loga bez czekania na LATE. Co robię źle?

Nic nie robisz zle... ten topik jest napisany pod katem 2,5 TDI V6 wiec moze wprowadzac troche w blad posiadaczy R4 TDi, aczkolwiek chodzi o zalogowanie grupy 004. Wykonales je prawidlowo.

2. Statycznie grupa 018 normalnie. Po co robić ten log? Jest tam tylko prędkość (stoję w miejscu więc wiadomo, że 0 km/h, i jakaś wartość 0.1. Domyślam się, że może w moim AFN-ie nie trzeba go robić?

Dobrze sie domyslasz nie musisz go robic

3. Statycznie grupa 013 normalnie. Dlaczego korekcje mam tylko na 3 cylindrach?

Poszukaj na forum :wink4:

W logach masz wszystko dobrze za wyjatkiem:

- mozna by podregulowac troche zaplon - przyspieszyc

- sugerowalbym tez wymiane termostatu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...