Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana(wykręcenie świec żarowych).


darkopolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W sobotę miałem problem z odpaleniem auta,po kilkunastu sek. kręcenia zaskoczył ale przez chwilę(ok 5 sek.) chodził na 2 gary.Diagnoza spalone świeczki po sprawdzeniu okazało się,że dwie są spalone.Dziś kupiłem świeczki jutro przymierzam się sam do wymiany(dzwoniłem do mechanika krzyknął mi 80 pln :shocked: za 4szt.).I tu moje pytania:

1.Czy do wykręcenia świec potrzebny jest jakiś specjalny klucz?

2.Słyszałem,że te cienkie świece lubią się ukręcić więc czy jest jakiś patent na to aby tego uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak ktoś je mocno dokręcił przed tobą ja jak teraz zmieniałem u siebie to na letnim silniku i delikatnie kluczem tak byś gwintował gwintownikiem i poszło klucz ci potrzebny to nasadowa 10 tka długa najlepiej na długiej przedłużce świece kupiłem Beru na allegro po 20 zł szt plus przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym też można spróbować, potrzebny klucz dyn., ale dałem radę bez, przeszukaj forum-jest dużo wskazówek co do odkręcania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku bo na ciepłym jest już metal rozszerzony !!! Kup sobie najlepiej klucz do świec, widziałem tanie np. w Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej zimy również zmieniałem świece i moje wskazówki:

1. Mocna, długa nasadka 10(76mm + przedłużka).

2. WD40 lub inny podobny.

3. Ważne aby nasadka dobrze siadła na świecy aby jej nie ukręcić, obrobić..

W garażu, całkowicie zielony, dzięki opisom z forum uprałem się z tym w godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wymienialem wszystkie swiece sam u siebie. uzywalem klucza dynamometrycznego ,ale mozna sobie bez niego poradzic,tylko przykrecac z czuciem...mi bardzo pomogl taki przegubik na klucz, latwiej bylo wtedy z dojsciem. dzien wczesniej napiskalem na swiece wd40, a pozniej przy wkrecaniu napsikalem na swiece i na dziure i wkrecilem :) calosc zajela jakies 30min na parkingu. swiece beru z allegro za 20zl szt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany świec żarowych wystarczy długa nasadowa 10+przedłużka ok 15cm+grzechotka

odkręcać najlepiej na zimnym silniku, a jak gniazda są zasyfiałe to warto przedmuchac spręzonym powietrzem i popsikać środkiem penetrującym :)

u mnie za wymianę świeczek w audi/passacie biorą 10zł/sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:offtopic: Świeczki wymienione,wyszły bez problemu.Kupiłem BERU z allegro takie same były wkręcone.Swoją drogą 80 pln zaoszczędzone(za robocizne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że lepiej zrobić to samemu. Po przeczytaniu paru wontków na forum samemu można naprawić.A zaoszczędzony hajs wydać na wache :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dokładnie jak wyżej napisał kolega Seski ja tez kilka dni temu wymieniałem okazało się ze tylko jedna świeca się nagrzewała kupiłem Iskre 4szt 20zł sztuka nie pamiętam ile to wymieniałem bo nie robiłem tego na czas tylko na spokojnie i z sercem wcześniej czytając forum i porady (nie ma to jak (pielęgnowanie) swojego A4 przy piwku :good: pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...