Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy to mogą być popychacze, napinacz, łańcuch rozrządu (video) ?


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Co do filmiku to miałem takie samo cos u siebie. pompa oleju wolno nabijała ciśnienie a tym samym po rozgrzaniu miala zbyt małą wydajność... i robił się dieselek(popychacze, napinacz+łańcuch się odzywały) :decayed: warto zawsze sprawdzić cisnienie bo te pompy oleju to :rant: często siadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmiku to miałem takie samo cos u siebie. pompa oleju wolno nabijała ciśnienie a tym samym po rozgrzaniu miala zbyt małą wydajność... i robił się dieselek(popychacze, napinacz+łańcuch się odzywały) :decayed: warto zawsze sprawdzić cisnienie bo te pompy oleju to :rant: często siadają.

i co wymieniles pompe? jaki byl koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa + panewki jakies 200zł. wymieniłem sobie sam więc robota 0 zł. ciśnienie oleju wróciło i nawet przy temp oleju 110 C jest cicho(w normie jak na 20v). Operacje robiłem na koniec lutego i przejechałem juz 12k km. dodam ze na oleju 10W40. dodam ze sprawdzenie cisnienia oleju to jakies 10 minut. warto zaczynac na zimnym silniku i obserwować jak się zachowuje w miarę nagrzewania auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odgrzeję kotleta, zabrałem się wreszcie do wymiany kompletnego rozrządu wraz z nowym napinaczem łańcucha.

Po wymianie części silnik przeżywa drugą młodość.

Zobaczcie jaki był stan starego napinacza:

db490854d4672d62m.jpg

Wgłębienia po łańcuchu mają głębokość około 2 mm, a niektórzy mechanicy mówili, że tego napinacza się nie wymienia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam łańcuszek 100zł z przesyłką (allegro 115 + KW)

ori, nówka sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odgrzeję kotleta, zabrałem się wreszcie do wymiany kompletnego rozrządu wraz z nowym napinaczem łańcucha.

Po wymianie części silnik przeżywa drugą młodość.

Zobaczcie jaki był stan starego napinacza:

db490854d4672d62m.jpg

Chłopie,to jaki przebieg ma twoja audica?

Mój ADR,który zresztą do dzisiaj posiadam ma przebieg 445000 km,z czego około 300000 km na LPG i jak wymieniałem parę miesięcy temu uszczelkę pod głowicą,to na tym plastiku były tylko zarysowania.Żadnych wyżłobień nie było.A podejrzewam,że napinacz nigdy nie był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Może ja coś pomogę. W moim ADR-ku 194000 przelatane też miałem taki podobny odgłos silnika, jakby odpalił zimnego diesla. Pierwsza myśl to hydropopychacze, tzw szklanki. Okazało się że dwie szklanki były wyrąbane, ale nie tu było sedno sprawy. Okazało sie że właśnie ten napinacz łańcucha wałka rozrządu. Koszt to 520 zł w sklepie, ( w ASO Audi 1742 zł). Po wymianie tych dwóch szklanek i tego napinacza ( przy okazji także rozrządu za tzw jednym zamachem) problem ustał. Silniczek chodzi cichutko, bez dziwnych odgłosów. A propo tego napinacza to występuje on w dwóch wersjach : z czujnikiem zmiennych faz rozrządu i bez. Ale spokojnie można założyc ten bez czujnika, jest tańszy. Jedynie co to na VAG-u będzie pokazywał brak tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...