Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec z podajnikiem pytanie jaki???????


tomziom1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich może to pytanie nie powinienem zadawać na forum a4 tylko budowlanym ale od przeglądania właśnie tamtych forum juz mi głowa pęka.

Chce zakupić piec do domu a dokładni jakiś na eko grosze,miał, pelet lub mix tego wszystkiego. Moze szanowni forum-owicze posiadaj takie piecyki

i chcieli by cos o nich napisać. Interesuje mnie ile pali jaka kubatura budynku, oczywiście co to za piec z jakim podajnikiem i sterowniki itd.jakie doświadczeni i czy kupili byście go ponownie. Być może te wiadomości pomogą mi w podjęciu decyzji. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mój ojciec ma w domu piec na pelets i powiem tak pali nim już 6 lat jest mega zadowolony. Piec ogrzewa nowy dom postawiony z porotermu i ocieplony wełną mineralną. Powierzchnia użytkowa wynosi z tego co pamiętam ok 120-140 m2. Raz w roku kupuje 3-4 tony i starcza na ogrzanie domu i podgrzanie cwu. Piec jest najtańszym polskim jak był na tamte lata producent "fu-wi" eko-pelets jest prosty w budowie jak konstrukcja cepa bo to zwykły piec przystosowany do zasilania peletem z całym sterowaniem. Sam się odpala zasypuje pali i jedyne co trzeba w nim zrobić to raz na tydzień wybrać popiół. przez 6 lat pracy żadnej awarii. Elegancko współpracuje z elektronicznym programatorem. Jedyny minus to taki że z racji że jest na paliwo stałe to latem drożej wychodzi podgrzanie cwu bo ma sporą bezwładność w porównaniu np z gazowcem albo olejowcem i zanim się rozpali i nagrzeje to trochę czasu i peletu mija ale w sezonie zimowym jest bajka bo jak chodzi to po prostu załącza sobie druga pompę i grzeje wode. I teraz najlepsze 6 lat temu kosztował coś koło 6 tyś :wink4:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam coś takiego w domu

http://www.hef.com.pl/?p=/pl/menu/2/2/index

mam go jakieś 5 lat jedynie w sterowniku raz padł przekaźnik (ok 8 zł nowy)

ogrzewam 300 m2 6 ton grysu starcza na zimę latem na drugich rusztach pale czym się da(podgrzewam wodę) polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na pewno chcesz piec z podajnikiem? ktory jak dla mnie ma wiecej wad niz zalet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na pewno chcesz piec z podajnikiem? ktory jak dla mnie ma wiecej wad niz zalet

Dokładnie ja po użytkowaniu takiego pieca nie chce juz takiego miec w piwnicy, co chwile strzelał mi naped w podajniku ten właśnie slimak, co chwila jakies czyszczenie, dobrze ze ojciec jest instalatorem to miałem to free robione. no i cena zakupu tez nie jest mała

Teraz mam zwykły piec z dolnym paleniem+nadmuch+komputer sterujący temp w danych godzinach, schodze raz na dobe dokładac ale za to zero innych problemów, no i moge palic wszystkim a nie tylko eko groszkiem + jak nie ma prądu to piec dalej chodzi tylko bez elektroniki. Chata 130m2 i przez tamtą i narazie tą zime spaliłem niecałe 6ton a w domu 22 musi byc najmniej bo jest małe dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od 5 lat mam piec na eko groszek własnej roboty w stosunku do piecy oferowanych w sklepach wydajność poprawiona o ok. 70% piec płomienicowy ze ślimakiem z ostatnim zwojem na kontrę sterownik wrt7w nie opisuje jego parametrów pracy bo można zobaczyć na necie. piec kosztował mnie 3 tyś. zastosowałem grube rury i porządne blachy waga pieca z zasypnikiem ok 350 kg(bez węgla :naughty:) Dom 140m2 tp 21-21 stopnie spalanie lato zasypnik 110 kg wystarcza na ok. 50 dni ( podgrzewanie wody + dwa grzejniki w łazienkach) zima 110 kg na 2 tygodnie przy mrozach -20 1,5 tygodnia. ogrzewanie grawitacyjne + pompka na duże mrozy.

W mojej rodzinie rodzinie wszyscy mają taki piec i są zadowoleni. Jednak przed zakupem pieca "w sklepie" dobrze się zastanów jednak spalanie 30 kg/dobę to dosyć sporo przy cenie groszku w Bielsku retopal z piasta 520zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam piece SASa, www.sas.busko.pl

Mamy taki piec od ok 5-6 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie ma podajnika, ale nam to nie przeszkadza. Można palić w nim zarówno węglem, miałem jak i drewnem.

Bardzo ważna w kotłach jest grubość stali, a w nim jest ona akurat odpowiednia. Nasz jest wyposażony w nadmuch, programator zadanej temperatury oraz najważniejsze w zawór bezpieczeństwa, mieliśmy już buum w domu spowodowany zagotowaniem się wody w piecu więc wiemy co to znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda instalacja musi być wyposażona w zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe jeśli jest układem otwartym.

Najlepszym rozwiązaniem jest układ otwarty w przypadku kotła węglowego oraz zastosowanie wymiennika ciepła, który zabezpiecza nam stronę wtórną (grzewczą) przed przegrzaniem.

A co do kotłów to raczej nie są polecane teraz kotły z podajnikami. Wady zostały już wymienione.

Przy dobrej izolacji domu i dobrze dobranym kotle palenie w nim nie musi być wcale uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...