Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie sprzęgło AVF + Wirus


czarek691

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie, jakie wybrać sprzęgło do 1.9 TDI AVF + Wirus

http://allegro.pl/item900296799_kolo_dwumasowe_sprzeglo_audi_a4_a6_passat_avf.html

czy może skorzystać ze sprzęgła od Pana Radzikowskiego http://www.sprzegla.com/cennik/cennik-regeneracja-i-tuning-sprzegiel-samochodowych.html

może jakiś zestaw Sachsa?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz dawać wzmocnione sprzęgło do samego virusa?? AVF ma na tyle mocne, że 400Nm spokojnie przenosi - to nie AWX. Zwykły zestaw w spokojności wystarcza, a to nie ma nic wspólnego z tym działem :wink4:

Od tego jest http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_napedowy-b4.0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak stare nie da rady to nowe sachsa ori styknie spokojnie :wink4: Masz 240mm wiec nie wiedze problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria już się kończy, na 5 i 6 biegu w zakresie 2,5 do 3 tys obr/min jest uślizg wyczuwalny.

Czekam na termin montażu FMIC + Dmuchawki z BRD w Comsporcie więc mam nadzieję trafić w okolice 200KM i 400Nm

po wirusie z Comsportu jest dobrze ale sprzęgiełko pada, przebieg jest 141tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compoty maja dobre podejscie do TDI nie wala na wyrost Nm,zapytaj Patryka albo Szymona jakie sprzeglo proponuja.Wg mnie zaproponuja ori sachsa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria już się kończy, na 5 i 6 biegu w zakresie 2,5 do 3 tys obr/min jest uślizg wyczuwalny.

Czekam na termin montażu FMIC + Dmuchawki z BRD w Comsporcie więc mam nadzieję trafić w okolice 200KM i 400Nm

po wirusie z Comsportu jest dobrze ale sprzęgiełko pada, przebieg jest 141tyś

wlasnie mam taki zestaw w moim pazdziochu... (nawiasem do sprzedania) i musze powiedziec przy podobnych parametrach silnika tzn moc i moment ori sprzeglo wystarcza w zupelnosci. Na twoim miejscu bym kupil nowe ori sprzeglo i modzil :decayed: a druga sprawa to ta moc o ktorej mowisz w avf - na ta moc musisz miec pompki troszke wieksze bo np. jak masz BA to bedzie ze 170 koni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jaki jest limit mocy na Ori sprzegle w AWX?? ja mam nowe sprzeglo Sachs to powiedzcie mi ile moge wyciagnac bezpiecznie mocy i Nm na tym sprzegle.bo niedlugo w planach wirus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tez mnie interesuje temat sprzęgła z AWX. Czy wytrzyma ori sprzęgło i dwumas w zwirusowanym aucie (AVF inna bajka bo to 6 skrzynia), czy może jest jakaś alternatywa na te sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jaki jest limit mocy na Ori sprzegle w AWX?? ja mam nowe sprzeglo Sachs to powiedzcie mi ile moge wyciagnac bezpiecznie mocy i Nm na tym sprzegle.bo niedlugo w planach wirus :)

Ja mam 196km i 405Nm i seryjne sprzęgło AWX bez problemu daje rade a ma już sporo najechne kilometrów.

Dla sprzęgła nie jest ważna moc tylko moment obrotowy jaki ma przenieść.

Dla AWX przjmuje się że jest to około 380Nm ( ale jak widać na moim przypadku daje rade też więcej), dla AVF będzie koło 420Nm.[br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 19:12_________________________________________________Z tego co też wiem mocniejsze sprzęgło jest w BRD podobno bez problemu przenosi 450Nm. Można je założyć do AVF, pasuje pod seryjny dwumas i jest dużo tańsze od Sachs Performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko to idzie wsadzić jak napisałeś do AVF a co do AWX,pytam bo mam czasem lekkie szarpania jak ruszam z obrotami ok 1300-1500, pozatym sprzegło trzyma zawsze jak nalezy i szarpania wystepują tylko przy ruszaniu. A myśle nad programem i boje sie ze te sprzegło juz długo niepochodzi wiec co nowego? Znów ori czy może jest jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko to idzie wsadzić jak napisałeś do AVF a co do AWX,pytam bo mam czasem lekkie szarpania jak ruszam z obrotami ok 1300-1500, pozatym sprzegło trzyma zawsze jak nalezy i szarpania wystepują tylko przy ruszaniu. A myśle nad programem i boje sie ze te sprzegło juz długo niepochodzi wiec co nowego? Znów ori czy może jest jakaś alternatywa?

Jak chcesz zrobić tylko program czyli koło 160-170km i 360-380Nm to seryjne sprzęgło wystarczy, kup nowy zestaw z dwumasem. Do AWX niestety nie ma nic sensownego. Jak będziesz chciał iść w większą moc niż program to masz dwa wyjścia albo wzmocnić sprzęgło np. u Radzika albo swap całej skrzyni na 6 i mocniejsze sprzęgło 240mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie sprzęgła AVF bije konkretnie AWX-a wiem z własnych spostrzeżeń w aucie znajomego nie zawało rady z większą mocą natomiast AVF miał jeszcze więcej i bez problemu dawał radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli i u mnie zbliża się wymiana sprzęgła. Auto po programie na 168 KM i 382 NM. Dzisiaj jadąc pod górkę z 4 osobami na 5tym biegu tak przy 120 - 130 km/h poczułem jak zaczyna się uślizgiwać i wzrastają obroty.

Moje pytanie co założyć. Chciałbym coś mocniejszego od serii. Co sądzicie o zestawie LUKA z 2.0 TDI BRD. Jak jest ogóle z dopasowaniem sprzęgła z 2.0 TDI BRD do 1.9 TDI AVF ?? Podejdzie P&P, montował to ktoś u siebie ??

---------- Post dopisany 09-07-2013 at 10:53 ---------- Poprzedni post napisany 01-05-2013 at 22:22 ----------

Witam

Mam może ktoś numery sprzęgła LUKA do 2.0 TDI BRD ( tarcza, docisk, dwumas, łożysko ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...