[B5 AFN] Olej w zbiorniczku wyrównawczym.

ceron

Zanim głowicę zrzucisz sprawdź chłodniczkę oleju. Zawsze to taniej.

Ile masz samochod,zmieniales plyn chlodzacy.Jesli nie to moze jest nadzieja ze ktos przed toba wymienial uszczelke

pisał,że uszczelka nie była wymieniana. Jaki ma związek to czy zmieniał płyn z tym, że ktoś może wcześniej uszczelkę zmieniał a czasem posiadania samochodu?

Pojawił się olej w płynie i trzeba znaleźć przyczynę.

proponuję poczytać tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t95519.0.html;msg1089007;highlight=afn+ch%C5%82odniczka+oleju#msg1089007

Płyn chłodniczy wymieniany miesiąc temu.Wcześniej miałem problem z przymarznięciem pseudo płynu chłodniczego.Zrobiła się kaszka, ale przewody gumowe dało się zgniatać.Auto posiadam trzy miesiące.

Moim zdaniem jak przymarzło to mogło chłodniczkę rozszczelnić bo jest w miarę delikatna, tak jak pisałem powyżej od niej bym zaczął. Dopiero po wyeliminowaniu awarii chłodniczki brał się za głowicę.

Adrian dobrze mówi :naughty: zanim zdejmiesz głowice zmień chłodniczke oleju.Myślę że po jej wymianie problem ustapi.Ostatnio przerabiałem podobny przypadek i nie potrzebnie zdejmowałem głowice,bo winna była chłodniczka.

najpierw sprawdz chlodnice oleju. pozniej dopiero uszczelke pod glowica.

uzywanej nie warto. lubia pekac skutecznosc moze byc krotkotrwala.

osobiście wolałbym ori ale możesz spróbować. Przed zakupem upewnij się tylko czy to właściwa chłodniczka do twojego modelu silnika.