Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Liqui Moly - ENGINE FLUSCH i CERA TEC za i przeciw


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie) po co ta argumentacja?

Silniki z duzym przebiegiem pluka sie jezeli byly one plukane okresowo od nowosci. Jezeli silnik nie byl nigdy plukany to odradzam go plukac bo tak jak koledzy pisali wypluka sie nagar co spowoduje wzrosc szczelin (ubytek oleju). Szczelin nie na korbowodzie czy na walku rozrzadu ale na uszczelniaczach zaworow i innych elementach niemetalowych.

Silniki plokane okresowo mozna smialo plokac bez wzegledu na przebieg.

Mylisz się kolego. Moje :audi: w Niemczech było zalewane olejem tzw. "longlife" i na pewno nikt nie robił płukanki. Efekt - w silniku było tyle nagaru, syfu że masakra. Najpierw wymieniałem olej co kilka kkm, a potem zrobiłem płukankę Tym specyfikiem zakupionym u tego kolegi. Efekt - na pewno następna wymiana oliwy będzie poprzedzona płukanką. Wobec powszechnej opinii nic sie nie rozszczelniło, silnik nie wybuchł :no:

ja myślę, że każdy przypadek po prostu należy rozpatrywać oddzialnie.

Wiadomo, że każdy użytkownik obchodzi się z autem inaczej i stąd później rodzi się inny stan techniczny naszych furek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie płukałem silnik LM, który ma przebieg 350k km i jakoś nic mi się nie rozszczelniło, a jak go kupiłem był olej mineralny, później zmieniłem na półsyntetyk, a teraz po płukaniu na pełny syntetyk Motul. Przestańcie z tym gadaniem o rozszczelnieniu silnika bo już mi ciśnienie rośnie. To są chore mity pseudo mechaników od polonezów, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zmieniło się w burzliwą dyskusję :decayed:

po niedzieli będę robił wymianę, jeszcze jest kilka dni więc się zastanowię czy użyć tego oczyszczacza

dzięki za porady :hi:[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 15:15_________________________________________________

wczoraj zrobiłem 5 minutową płukankę ENGINE FLUSH'em, zalałem MOTUL'kiem i wydaje mnie się, że gdy rano odpalam zimny silnik to ma cichszy start :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłem 5 minutową płukankę ENGINE FLUSH'em, zalałem MOTUL'kiem i wydaje mnie się, że gdy rano odpalam zimny silnik to ma cichszy start :decayed:

:good:

I na pewno nic się nie rozszczelniło, silnik nie wybuchł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłem 5 minutową płukankę ENGINE FLUSH'em, zalałem MOTUL'kiem i wydaje mnie się, że gdy rano odpalam zimny silnik to ma cichszy start :decayed:

:good:

I na pewno nic się nie rozszczelniło, silnik nie wybuchł :wink4:

tak jak przed płukanką i po - zero jakiegokolwiek dymku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłem 5 minutową płukankę ENGINE FLUSH'em, zalałem MOTUL'kiem i wydaje mnie się, że gdy rano odpalam zimny silnik to ma cichszy start :decayed:

:good:

I na pewno nic się nie rozszczelniło, silnik nie wybuchł :wink4:

tak jak przed płukanką i po - zero jakiegokolwiek dymku

bo olej masz świeżutki :wink4:

a do płukania silnikow PD to motorclean LM

ciesze sie ze operacja sie udała :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika nie będę płukał żadną płukanką tylko przy wymianie chcę wlać do oleju LIQUI MOLLY CERA TEC czy nic się nie stanie po zalaniu tylko tego uszlachetniacza do oleju ?????????Przebieg mam 280 000 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kazdy robi z autem co chce, opini na ten temat masz prawie 2 strony :) tak więc decyzja nalezy do ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja engine clean/ engine flush wlewałem nawet do T4 z 93 roku mojego ciężarowego i poza poceniem się z miski olejowej które wcześniej było, nic na minus. Na plus praca silnika po zastosowaniu tego i wlaniu świeżego oleju jakby 100 tyś z blatu ubyło.

co do ceratec to wlałem do avf i też wyraźnie zauważyłem różnicę na plus w kulturze pracy. Ogólnie polecam choć drogie cholerstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...