Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Swap 280mm na 312mm - kodowanie ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Czy przy zmianie hamulców z 280mm na 312mm jest potrzeba zakodowania sterownika ABS pod 312mm (wieksza średnica tarczy, większy tłok zacisku).

Jest kilka wątków na temat swapów ale nic na temat kodowania.

Pozdrawiam

Opublikowano

nie ma takiej potrzeby

Opublikowano

W ADR nie ma czasem 288mm ?

Opublikowano

może być 280 wentylowana albo 288 solid

nie pamietam czy 288 wentylowana też

Opublikowano
  • Autor

Wentylowana również

Co do zmiany tarczy z 280mm na 312mm bez kodowania ABS, to będzie on działał ale na pewno niepoprawnie.

Opublikowano

Co do zmiany tarczy z 280mm na 312mm bez kodowania ABS, to będzie on działał ale na pewno niepoprawnie.

Uzasadnij

Opublikowano
  • Autor

Z czystej fizyki:

Większa średnica tłoka -> wieksza siła hamowania -> więcej potrzeba płynu do wpompowania w zacisk.

Proponuje przeszukać siec, może znajdziemy cos na ten temat.

Opublikowano

w takim wypadku po co jest czujnik prędkości koła odblokowujący zacisk przy spadku prędkości obrotowej koła?

Wg mnie nie będzie absolutnie żadnej różnicy w hamowaniu po kodowaniu sterownika agregatu.

Opublikowano

Cholernie w to wątpię. Jestem po swapie z 280, sprawdzę to u siebie i dam znać.

Opublikowano

ktoś (nie pamiętam kto) na forum (nie pamiętam czy naszym) kiedyś pisał że po zmianie na 312mm ma odczucia jakby mu ABS się częściej załączał :wink4:

Opublikowano

Wentyle przy zaciskach llucasa maja srednice 280 a tloczek 54.

Przy 288 i 312 tłoczek ma taka sama średnicę 57.Tylne w każdym przypadku 38 wiec jedyne co musisz zmienic to kodowanie...

Opublikowano
  • Autor

Wiec tak.

Tłok Lukasa 54mm srednica tarczy 280mm

Tłok ATE 57mm srednica tarczy 288 lub 312mm

I różnicy przy przejsciu z 280 na 312 nie widzisz????????

Opublikowano

Nie .

Opublikowano

ja to sie wogole zastanawiam czy jest sens przesiadki na troche wieksze tarcze - jak juz zmieniac to na 345mm (s4 b6)

tutaj roznica jest juz mocno zauwazalna - tyle ze minimum 17" felgi

Opublikowano

w tym wątku jest mowa o zamianie układu hamulcowego w A4 B5.

Opublikowano

Długo jeszcze będziecie te bzdury ciągnąć. Nie zmienia się kodowanie, a w starszych modelach nawet nie ma opcji zmiany kodowania w ABS.

Za ABS odpowiadają czujniki prędkości obrotowej koła.

Dopiero w samochodach, gdzie jest ESP jest opcja zmiany kodowania ze względu na rozmiar tarcz. I tam można to zrobić.

Ale nawet jeśli by się tego nie zrobiło, to nie wpływa na działanie ABS, bo on działa, jak widzi, że prędkość obrotowa koła = 0.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.