Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pilkington - moje przemyślenia o jakości produktów


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rok temu zaliczyłem poważny odprysk na ori przedniej szybie. Poszła do wymiany, bo była już cała zrysowana i odprysk też był w miejscu którego nikt nie chciał robić.

Zdecydowałem się na wymianę na Pilkington'a - podobno super. Więc tak.... wymiana przebiegła raczej ok. Szybka nowa, super, ale wieczorem w drodze do domu okazało się, że ma smugi, jakby nie domyta. Reklamacja - i wymiana na nową na koszt firmy :hi: Straciłem tylko czas, to jakoś mogę przeżyć. Nowa szyba - gites. Przejrzysta, bez załamań, super extra. Niestety, dwa tygodnie temu... pękła :( Pęknięcie jest na środku, wychodzi z dołu, tam gdzie szyba jeszcze jest osłonięta gumą :( ;(. Tydzień temu, pękło obok, podobnie :wallbash: ;( ;(. Pilkington mówi, że to tylko szyba i mam pecha, gwarancji nie ma. Debil z zakładu wmawia mi, że dostałem kamieniem, albo skrobie szybę, albo uwaga.... pod gumę osłony dołu szyby dostał się śnieg i dlatego pękła. Wszystkie wytłumaczenia są wyssane z palca. Kamień, to nie tylko było by pęknięcie, ale była by też rysa, cokolwiek, a to miejsce jest w idealnym stanie, skrobanie szyby... mam garaż. Jak parkuję na zewnątrz używam odmrażaczy - nie chce mi się skrobać, zimno i w ogóle. Śnieg pod gumą... żałosne. Tak więc będę znów wymieniał szybkę ;( Kolega podpowiedział mi jeszcze, że to może być zły montaż, hmmm no i to mnie zastanawia, bo przy pierwszej wymianie użyto innej górnej uszczelki, oraz podkładek gumowych, niż za drugim razem. Na montaż mam gwarancję, ale rozmowa z debilem z zakładu z góry jest skazana na przegraną, śnieg pod gumą... HAHAHA!!

Moja teoria awarii szyby jest taka - nie wytrzymała konfrontacji z -27 stopni na zewnątrz i +22 w środku auta. Produkt do bani!

No to jak się już wyżaliłem, to może ktoś poleci inną firmę która montuje szyby, może też innego producenta i w ogóle Wasze rady, jak to zrobić, żebym co roku nie wydawał na szybę 400 pln'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dziwne jest to co piszesz że gwarancji nie ma - produkt ewidentnie wadliwy podlega reklamacji jak każdy inny..Miałem podobny przypadek w AutoGlasJaan z tym że ich szyby to NordGlass - też mi pękła po pół roku z tym że w Hondzie Civic gdzie pękanie jest nagminne bo wada auta taka że po 1x latach buda mięknie i pękają szyby a dodatkowo podszybie rdzewieje i wszystko się tak układa że pękają...ale uznali reklamacje i oddali kase..

Z tego co wiem to w Polsce możesz założyc Pilkingtona, NordGlass, Securita w jakiś małych zakładach z szybami mają i oryginał w ASO...IMO Securit to najlepsza opcja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem NordGlass jakieś pół roku temu i na razie jest ok. Żadnych smug i zarysowań. Widoczność znacznie lepsza.

W zakładzie którym wymieniałem szybę gość właśnie wypowiadał się na temat Pilkingtona, że zamienniki produkują bardzo złej jakości. Mimo, że właśnie ten zakład ma pod nosem nie bierze od nich towaru. Znajomi, pracownicy Pilkingtona opowiadali jak bardzo przykładają się do produkcji zamienników - porażka. Natomiast jeśli dostarczają szybki ori w hurcie dla jakiegoś producenta jakość jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam NordGlass, ta szybkę mam od 2 lat jak dlamnie absolutnie niczym sie niż rózni w jakości od ori szyby,wytrzymala tej zimy mrozy koło -30, latem temp w środku tez wytrzymuje bez problemu auto bez klimy wiec w upały jest zajebiaszcza parówa w środku auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Pilkingtona od póltora roku i nie narzekam. Mam odprysk na niej bo dostałem z kamienia ale nic sie z nia nie dzieje, nie pęka w tym miejcu.

Jak narzie nie mogę powiedzieć złego słowa na tą firme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekurit i Piklington robią szyby na pierwszy montaż do większości aut europejskich więc wątpie żeby było z nimi coś nie tak.

Ja osobiście mam Sekurita i jestem bardzo zadowolony.

W Twoim przypadku wydaje mi się że przyczyną pęknięcia szyby mógł być nieprofesjonalny montaż.

Wbrw temu co się wydaje,dobry montaż szyby jest dość ważną sprawą ponieważ podczas jazdy karoseria samochodu "pracuje" a naprężenia przenoszą się na szybę[br]Dopisany: 03 Luty 2010, 16:34_________________________________________________a co do odprysków... Jak dostaniesz odpowiedniej wielkości kamyczkiem przy 100 km/h czy czasem nawet 50km/h to nie ma wuja we wsi żeby nie powstał odprysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku wydaje mi się że przyczyną pęknięcia szyby mógł być nieprofesjonalny montaż.

Wbrw temu co się wydaje,dobry montaż szyby jest dość ważną sprawą ponieważ podczas jazdy karoseria samochodu "pracuje" a naprężenia przenoszą się na szybę

Jak niby miał "źle" wkleić tą szybę? Bo nie bardzo wiem o czy piszesz? Jakie naprężenia? Skąd? Ze słupków czy z dachu? No chyba że był po porządnym dzwonie i go tak naprawili :polew:

Żeby nie było OT albo był odprysk albo szyba miała jakąś wadę fabryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała karoseria przenosi napręzenia i jeśli szyba była źle wklejona to mogła pęknąć.

Może Twoja wiedza zatrzymała się na Tarpanach które były konstruowane na ramie...

Naprężenia są przenoszone zarówno przez słupki jak i przez dach.

To że nie widzisz tego oczami nie znaczy że tego nie ma...

Bakteri też nie ma...? Też ich nie widać...

Wytnij sobie dach w swojej furmance i pozapieprzaj troche a zrozumiesz o czym mówie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem coś od siebie

pracowałem jeszcze niedawno zresztą kilka lat w firmie gdzie wymienialiśmy szyby do aut osobowych , ciężarowych itd.

jeśli warsztat który prowadzi sprzedaż z montażem szyb, to oczywiście daje gwarancje ale tylko na montaż szyby -

czyli aby nieciekła , niegwizdała lub sie ruszała po wyschnięciu kleju

- zabardzo gwarancji niema na sam produkt (chodzi głownie o szyby) dlatego że to szkło ,

no chyba że jest wadliwa - została tak wyprodukowana

ale część osób jest przy montażu swojej nowej szyby i można zobaczyć jak cała operacja wygląda

jakie są przygotowania , wyjmowanie , przygotowanie nowej , odtłuszczanie ,podkład i w końcu klej ( jak go kładą , ręcznym pistoletem czy pneumatycznym )

- pękanie szyby spowodowane jest !

- wadliwą szybą ( uszczerbiona od wewnątrz na samym kancie)

-pęknięta od wewnątrz na nadruku czarnym i nikt tego niezauważył bo jest jeszcze małe

- karoseria auta jest powypadkowa , krzywa w jakimś miejscu docisneli szybę i w jednym miejscu dotyka karoseri

- i głowna przyczyna , Rdza pod szybą ona powoduje pęknięcia ponieważ się podnosi i wypycha w jednym miejscu szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko mam nie bite - było sprawdzane, lakier ori, żadnych spawów, geometria cacy, wszystko się ładnie schodzi, nic nie trzeszczy. Szyba jeździła ze mną rok, więc raczej to nie jest zły montaż. Podobno źle zamontowana pęka po 12 - 24 godzinach, tak jak już klej dobrze złapie. Dlatego właśnie wydaje mi się, że jakość wykonania produktu była niska. Przyszły mrozy i grzanie do środka... i bum. Przy takiej różnicy temperatur -27 i +22/24 na pewno powstają duże siły.

Szybkę robię z AC, 10% zwyżki to i tak mniej niż wymiana szyby :). Planuje założyć teraz Securita. Może ktoś polecić jakiś warsztat w okolicach warszawy? Dla pewności warsztat też chce zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sam już nie wiem jak to jest. Kupiłem auto z pękniętą szybą od krawędzi dachu. Na oględzinach w ASO nie stwierdzioli jednak żeby auto było uderzone gdziekolwiek na tyle mocno żeby to był wynik jakiegoś dzwona. Wymieniłem szybę i dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że jest ona krzywo wklejona tzn nierówno schodzi się z linią dachu na całej szerokości - w jednym narożniku wchodzi mniej więcej tak jak powinna a dalej jakby zaczyna wyłazić. Ale do czego zmierzam, otóż specjalnie przed wymianą kazałem w warsztacie dokładnie popatrzeć na słupki i linię dachu, generalnie całe podszybie pod kątem ewentualnych problemów ale wszystko niby ok. Szyba wygląda na krzywo wklejoną, dwa miesiące potem dostałem kamieniem i powstał odprysk który jednak od półtora roku nie propaguje a szyba mimo że źle wpasowana nie pękła do tej pory. To jej druga zima, 51000km przejechane. Myślę więc, że z tym Pilkingtonem kolegi to po prostu pech, z resztą jak jechałem po dwóch miesiącach od montażu pokazać facetowi to pęknięcie to śmiał sie ze mnie i mówił, że jeszcze droższą mogłem sobie zamówić (chciałem Securita) byłbym jeszcze bardziej w plecy. Generalnie stwierdził, że do siebie do by założył nordglassa bo cała reszta to i tak chińszczyzna. A i najłatwiej z reklamacją właśnie na nordglass, u innych skuteczna reklamacja graniczy z cudem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywe wklejenie, to może być problem z podkładkami gumowymi, widziałem taki przypadek u poprzedniego mechaniora od szyb. Golf III miał właśnie z lewej wyżej podkładkę, a z prawej niżej.

Ja byłem taki, że swoją szybę po montażu zmierzyłem suwmiarką.... było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś myśli że sekurit jest bez wad to zapraszam http://img195.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img0942mzh.jpg

ledwo do domu dojechałem... bo na początku było to co widać, a później setki więcej... a 3000km do domu było... co ciekawe poszło bokiem i na górze - w obszarze widzialnym nie było nic...

oczywiście szyba nówka... jak zajechałem to powiedzieli że pierwszy raz coś takiego widzą... może dlatego że u nas samochody nie stoją na 55st. w słońcu... wymieniona na gwarancji... a z nową nie ma już problemów - jedynie jej profil mi się nie podoba bo na środku przylega do deski rozdzielczej...

każdy teraz szajs robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne ze niektorzy uwazaja ze nadwozie jest odlane z zeliwa i nie pracuje... A jednak jest tylko zamknieta konstrukcja i to srednio sztywna. Bo po co montowac np rozporki ?

Od kiedy w autach szyby sie wkleja spełniaja one takze funkcje konstrukcyjne. Tak jak dach i reszta karoseri. Okno w domu te jest sztywne dzieki szybie a nie ramie...

Daze do tego ze jak najbardziej zly montaz prowadzi do pekniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne ze niektorzy uwazaja ze nadwozie jest odlane z zeliwa i nie pracuje... A jednak jest tylko zamknieta konstrukcja i to srednio sztywna. Bo po co montowac np rozporki ?

Od kiedy w autach szyby sie wkleja spełniaja one takze funkcje konstrukcyjne. Tak jak dach i reszta karoseri. Okno w domu te jest sztywne dzieki szybie a nie ramie...

Daze do tego ze jak najbardziej zly montaz prowadzi do pekniec.

:good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno źle zamontowana pęka po 12 - 24 godzinach,

gdzie to usłyszałeś?? szyba żle wklejona moze nigdy nie pęknąć, a również moze strzelić po przejechaniu 2 km.

Smieszne ze niektorzy uwazaja ze nadwozie jest odlane z zeliwa i nie pracuje... A jednak jest tylko zamknieta konstrukcja i to srednio sztywna. Bo po co montowac np rozporki ?

Od kiedy w autach szyby sie wkleja spełniaja one takze funkcje konstrukcyjne. Tak jak dach i reszta karoseri. Okno w domu te jest sztywne dzieki szybie a nie ramie...

Daze do tego ze jak najbardziej zly montaz prowadzi do pekniec.

:good: :good:

Popieram :good:

Cała karoseria pracuje a szyba jest twarda a zarazem krucha. Za mała ilość nałożonego kleju powoduje mniejsza elastyczność np. przy wjechaniu w dziure klej który ma spełniać nie tylko uszczelnienie szyby zeby woda nie leciała a również w dość dużym stopniu amortyzacje nie robi tego i siła przechodzi wówczas na szybe a wtedy to już jest zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc montaż ma znaczenie. Ale żeby tak pęknąć po 1.5 roku? Hmm. Autko dostawało bardziej już wcześniej, dziurska, nierówności, i takie tam, a szyba nie pękała. Teraz nagle, trach, i to nawet w dwóch miejscach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje granice wytrzymałości, to jest rzecz martwa i nigdy nie wiesz kiedy jej "odwali na dekiel" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zakładam w Jaan Nordglassa. Mają od ręki szybkę, no i super miłą i kompetentną obsługę. Zobaczymy jak się będzie na tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...