Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 8E] wymiana zarówki postojowej - do ASO?


maciejusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

reflektora nie trzeba wymieniac, zalezy z ktorej strony. ewentualnie trzeba zdjac taka oslone gumowa (od wlotu powietrza chyba), potem sa takie zatrzaski zdejmujesz je wyjmujesz zarowke i po krzyku. bierzesz ja idziesz do cpn'u kupujesz taka sama i potem wkrecasz, testujesz i skladasz do kupy

ja za zarowke w cpn'ie zaplacilem 16 zeta (pewnie przeplacilem)

Pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflektora nie trzeba wymieniac, zalezy z ktorej strony. ewentualnie trzeba zdjac taka oslone gumowa (od wlotu powietrza chyba), potem sa takie zatrzaski zdejmujesz je wyjmujesz zarowke i po krzyku. Pozdry

Zauwaz tylko kolego ze nasze autka to B5 a koledzy rozmawiaja o wymianie w B6 ... tam najprawdopodobniej silniczek jest juz o wiele bardziej osloniety i dostep nie jest juz tak blachy :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąłem tę cholerną żarówę, ale nie chce mi się już biegać na stację po nową...

No nie jest to takie hop siup. Pewnie, za drugim razem to już się odbędzie szybciej.

Najpierw trzeba przesunąć taki trzymak-drucik w dół. Blokada zwalnia dostęp do pokrywki plastikowej, która wyciągamy. Następnie przesunąlem regulator (chyba to jest to ?) to góry i się mocujemy z żarówą (zaznaczam, że cholerną :twisted: ).

Mało miejsca jest tam jak diabli, ale da się to zrobić i wielkiej filozofii w tym faktycznie nie ma.

Nie ma tam miejsca ! :cool:

EDIT :

Żarówka od postojowych wymieniona. Czas trwania włożenia nowej : 20 sekund

Żadnych specjalnych klucz Hugo :mrgreen:

koszt : 0,80 zł na stacji Shell (Tungsram, nie mieli Philipsa patafiany :???: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toc mówie że trzeb mieć troszkę zapału i podejście do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W B6 najprościej odkręcić 4 srubki torx chyba 27 nie pamiętam na 100%(tylne tylko luzujemy a górne wykręcamy całokowicie) i wysuwamy cały reflektor odpinamy kosteczkę z wiązką elektryczną i wymieniamy żaróweczki bezproblemowo.Postojówka jest cokołowa halogenowa zwykła nie pasuje (ledy też odpadają bo pobierają za mały prąd (po zamontowaniu migają sprawdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie te "tylne" śrubki konkretnie są bo widzę na pierwszy rzut oka tylko te dwie górne. Aha i gdzie szukać tej wajchy drucianej do odblokowania od dołu jakoś czy z boku ? Pisze tu bo Pan moderator zamknął mój wątek nie wiedzieć czemu. W każdym razie chodzi o lampę od strony pasażera w 1.9 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety zgodnie z tym co jest napisane powyżej musisz

zdemontować lampę. Parę tygodni temu miałem ten sam

problem ale uporałem się z tym. Weź sobie dobrą latarkę

i dobrze popatrz od strony błotnika. Musisz mieć albo imbus

albo torx ( teraz nie pamiętam ) ale dość długi - około 20 cm.

Wystarczy tą śrubę dobrze poluzować, odkręcić te dwie z góry

i lampka wychodzi jak złoto. Sprawa jest banalna jak się już wie

gdzie szukać. Za drugim razem pójdzie Ci już bardzo sprawnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnej lampy nie trzeba wyjmowac!Wystarczy zdjac kawalek dolotu powitrza.Wczoraj to robilem po raz pierwszy i zajelo mi to 3 minuty!

tu si chyba jednak myslisz, bo z tego co patrzylem na Allegro lampa lamie nierowna tzn. przy zwyklej lampie na H7 lub ksenonie rzeczywiscie jest wiecej miejsca, ale w przypadku bixenonu z konca produkcji B6 (u mnie tak jest) juz nie jest tak rozowo. Z tylu jest wielka przetwornica zamocowana do tej plastikowej klapki, a sama klapak procz tego drucika przykrecona jest do obudowy dwoma śrubkami. Za mało miejsca, żeby do tych śrubek podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 1 x xenon i trzeba wyjąć lampę. Przetwornica

jest też bardzo duża i nie ma możliwości wymontowania

żarówki postju bez zdjęcia przetwornicy. Poza tym gość

w serwisie powiedział mi dokładnie to samo.

:quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Przeczytałem posty w sprawie wymiany żarówek w lampach przednich naszych NIUń. A kto spośród forowiczów wymieniał żaróweczki z tyłu :a4fan: B6 Chciałbym powiedziec, że w A4- kombi sprawa wcale nie jest taka prosta. Hmm.. robiłem już dwa podejścia i nie jestem wstanie sobie z tym tematem poradzic. Po prostu nie wiem, gdzie zaatakowac nieszczęsne lampy. Może ktoś z Was ma w tym temacie wiedzę jak do tego się zabrac. PS zdjęcia, szkice, ryciny i inne... mile wskazane. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mi się częto zdarza!!! Jak czegoś szukam za skarby świata nie mogę tego odszukac. Dzięki za pomoc pre_pl

Muszę powiedziec, że ta czynnośc jest banalnie prosta. Wstyd mi za siebie :redface:

[ Dodano: 22-03-2007, 19:25 ]

A swoja drogą często zastanawiłem się dlaczego małe zaslepki w bagażniku noszą ślady od śrubokrętu. Ile razy jeszcze zadziwi mnie niemiecka technologia. A najlepsza informacja w zakresie wymiany żarówek znajduje się w "Wasze Audi A4 Avant" - Instrukcja obsługi samochodu str. 332 Wymiana żarówek jest zadaniem dla specjalisty :bicz:

Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak podziękowac specjaliście pre_pl

Pozdrawiam Wszystkich, a temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam B68E...w serwisie ASO z zarowka 100 zł wymiana

P.S-Panowie mowili ze to jest jakas halogenowa ta postojowa...kosztowala mnie 28 zł :/

Acha, i reflektor wyciagali.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem zarówkę postojową bez wyciągania reflektora (B6 8E, 1x xenon)

Możecie mi natomiast pomóc jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu?

(w instrukcji oczywiście kierują do serwisu :smiley:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...