Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 8E] wymiana zarówki postojowej - do ASO?


maciejusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie poległem na polu walki :grin: Ma ktos schemat jak wymienic te zajedwabiste :bicz: h7 z swiateł mijania ? Strasznie tam malo miejsca, nawet jak wyjmę dolot. ASO olac, wole sie nauczyc zmieniac żarowy, kiedyś w ciemnym lesie bedzie jak znalazl. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIEGO wyciągnij lampe (odkrecasz 4 dwa na wzmocnieniu widoczne , jeden tak jakby za lampą a drugi od strony silnika )i po zabawie..... wymieniałem u siebie i bezproblemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak czytam wszystkie odpowiedzi bo mam podobny problem. Spalona żarówka w lewej lampie - postojówka.

Zdemontowałem dolot powietrza ok , zabrałem sie za lampe i tu lipa. Zdjąłem jej maskowanie - dwa druciki - klamry podtrzymujące ten plastik - ukazało sie wnętrze lampy i dalej nie wiem już co. Do postojówki dobre 10cm. To jest reflektor bi-xenonowy. Tak aprpopo - czy on sie rózni od normalnych ksenonów ? Bo długie mam na zwykłej żarówce.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,szkoda czasu na ASO,miałem to samo pradzisz sobie sam.Koszt żarówki to 14pln.na ul. STRACHOWSKIEGO autoplus.sciąg górna częśc od filtra powietrza i 2 srubki z przodu od wlotu powietrza odkręc,jak to sciagniesz będziesz miał łatwy dostęp.pzdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Napisz coś więcej...to lampa od strony pasażera. Tak jak napisałem zdemontowalem powietrze , potem pokrywe hermetyczną lampy - odciągnałem dwa zatrzaski i dalej nie wiem co zrobić. Nie chcę czegopś uszkodzić- połamac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwytasz ten plastik w którym siedzi postojówka przekręcasz w lewo o 90 stopni i wyciągasz do tyłu. Jeżeli długo nie była ruszana to ciężko będzie obrócić ale musi w końcu wyjść i tyle. żarówka halogenowa 5v Philips w norauto 2 szt. 24 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczyłem problem :afro: Faktycznie nie jest to trudne, trzeba jedynie miec dlugiego toroxa i krzyzaka do wykrecenia 2 srob dolotu. Przy odrobinie wprawy wymiana 2 h7 zajmie jakies 15 min :cool: Mi pierwszy raz zeszlo prawie 40 min, ale szukalem odpowiedniego toroxa :smiley: Chcialbym dostawac za kazda wymiane 100 pln, :grin: :grin: ja to w aso sobie licza. :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem Wy nie macie swoich warsztatów do których jeżdzicie??? ja mam jeden, w którym robię niemal wszystko wymiana żarówki fakt sprawa zawiła ale chłopaki za free to robią, przecież to normalne ze jak korzystacie z usług jakiegoś warsztatu przez lata to takie drobne rzeczy robbią Wam za darmo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zajrzyj tam i spróbuj wymienić... Bo potem na trasie Cię dopadnie przypadłość i będzie kicha :tongue:

A tak.. podjeżdzasz na stację "prosze żarówę H7" i z bani.

Piszę o światłach drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kilka razy wymieniałem żarówki(prawa lampa trzeba zdemontowac oslony od filtra; lewa(kierowca) postojówka bez narzędzi mijania hhmmm troche trzeba wykrecic), Panowie śrubokręt w ręke i jazda, kilka minut roboty i po krzyku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kilka żarówek H6W Osram to ok 20PLN/ szt. ***

Zdejmij zacisk (drut stalowy) przytrzymujący osłonę w obudowie lampy. W dolnej części zobaczysz małą kostkę z dwoma drutami, ściśnij i pociągnij do siebie uchwyt żarówki. Wykręć i pociągnij do siebie starą żarówkę, załóż nową, załóż osłonę i gotowe.... Zaoszczędziłeś 150PLN.

W przypadku lampy prawej odkręć osłonę wlotu powietrza do puszki filtra, łatwiej będziesz mógł dostać się do pokrywy lampy.

Jeśli twoja lampa jest wyposażona w xenon lub bi-xenon wyłącz zasilanie przed wymianą żarówki, przetwornica lampy xenon tzw. ballast wytwarza napięcie ponad 1000V !!!

Powodzenia

P.S *** pozostałe żarówki zachowaj na przyszłość - w modelu B6 masz pecha - będziesz wymieniał często postojówki jeśli jeździsz na dłuższych trasach > 1h - 1,5h dziennie...

Żarówki H6W Philips'a nie polecam - włókno szybciej ulegnie przepaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej B6 tez mialem spalona zarowke od prawej postojowej. Wymienilem ja w 5 minut bez demontazu xenon'ow. Po prostu dalo sie tam wsadzic lape i wyciagnac zarowke z oprawka. Natomiast problem byl z zarowka :) W norauto nie mieli takiego modelu, wiec pojechalem do ASO. Zaplacilem 25 PLN za sztuke :shocked: PO powrocie do domu, od razu wszedlem na allegro i kupilem 2 sztuki za 25PLN + wysylka. Do ASO juz nie pojade po zarowke :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelu B6 masz pecha - będziesz wymieniał często postojówki jeśli jeździsz na dłuższych trasach > 1h - 1,5h dziennie...

nie wiem kolego czemu tak piszesz. Ja ostatnio zrobilem 5 kkm tylko po długich trasach i jakoś na razie nic sie nie popaliło. Ojciec w pugu 406 też ma 2xH7 i nic się nie pali. Co ciekawe na grupie dysk. puga pisali że niby często się palą te żarówki ale u niego nic. A sporo już km nastukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umnie prawa w soczewce ale sobie sam wymieniłem tylko że W B5:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dziś wymienić postojówki w H6W w mojej Niuni.... :naughty:

mam Bixenony... i powiem szczerze że sie zdziwiłem .. ile trzeba sie namęczyć zeby wymienić te zaróweczki... :thumbdown:

wyglądalo to mniej wiecej tak....

1. Odkrecenie 2 srubek + od dolotu powietrza... demontaż.. jego... (lampa lewa)

2. Odkrecenie 2 srubek *(torks) nastepnie kolejnych 2 na prowadnicach...w celu wysuniecia lampy...

3.odkrecenie 2 kolejnych srubek * od przetwornicy.. chyba.. w celu dostania sie do wnetrza ...

4. Odgiecie zatrzasku... dolnego.. polozuwoanie 2 gornych.. i nareszcie dotarcie.. do postojówki..

(jak ktos ma rece jak dekiel od sracza to cieżko bedzie mu tam wsadzic palce) :polew:

Z lampa przednia jest to samo tylko ze dodatkowo musialem poluzowac pojemniczek od Wspomagania... zeby dostac sie do Sruby * trzymajacej prowadnice..

Jak ktos nie ma ochoty sie pomeczyc... i stracic troche czasu to niech jedzie do ASO....

Jak dla mnie to jest to troche dziwne rozwiazanie.. ze strony OOOO zeby wymienic żarówki tyle zachodu...

:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytalem wszystkie wypowiedzi i z wymiana zarowek mijania badz dlugich nie mialem problemow.

Niestety nie moge sobie poradzic z wymiana zarowki postojowej od strony kierowcy...

Odrekcam lampe i ja wysuwam, zdejmuje osolone i tu sie zaczyna problem... Ktos napisalem ze trzeba przekrecic oprawke o 90st w prawo. W jakiej pozycji powinna byc ta oprawka? Czy te dzyngle do sciskania powinny byc w pionie czy w poziomie ? Probowalem juz chyba w kazdej pozycji i nie chce mi wyjsc ta oprawka... Nie moge tez jej dobrze zlapac bo przeszkadza mi regulacja wysokosci swiatel (chyba to to).

Bede wdzieczy za odpowiedz bo meczylem sie z tym dosc dlugo niestety bezskutecznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytalem wszystkie wypowiedzi i z wymiana zarowek mijania badz dlugich nie mialem problemow.

Niestety nie moge sobie poradzic z wymiana zarowki postojowej od strony kierowcy...

Odrekcam lampe i ja wysuwam, zdejmuje osolone i tu sie zaczyna problem... Ktos napisalem ze trzeba przekrecic oprawke o 90st w prawo. W jakiej pozycji powinna byc ta oprawka? Czy te dzyngle do sciskania powinny byc w pionie czy w poziomie ? Probowalem juz chyba w kazdej pozycji i nie chce mi wyjsc ta oprawka... Nie moge tez jej dobrze zlapac bo przeszkadza mi regulacja wysokosci swiatel (chyba to to).

Bede wdzieczy za odpowiedz bo meczylem sie z tym dosc dlugo niestety bezskutecznie :(

no i jak wyszło? bo jutro się zabieram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...