[ALL B5] Proszę o pomoc w obnizeniu auta.

peter124

Witam zakupilem ostatnio komplet alufelg ACE Turbo z oponami Dunlop 225/40ZR/18". Mam Audi A4 Avant z 97r.

Chcialbym obnizyc zawieszenie poprzez wymiane samych sprezyn aby auto glupio nie wygladalo na takim felunku.

I teraz pytanie jak to zrobic. Dla mnie wazne jest aby:

-auto nie stracilo bardzo na komforcie

-nie bylo za nisko poniewaz czasem naprawde sporo woze i autko jedzie tylem blisko ziemi

-generalnie chodzi o to aby autko dobrze wygladalo ale zeby zostaly zachowane w/w granice

Chcialbym zebyscie mi doradzili fachowo:

-jakie sprezyny wybrac

-o ile obnizyc auto

-czy przod i tyl obnizac tak samo(wydaje mi sie ze tyl u mnie jest nizej niz przod)

Znalazlem Audi A3 na takich felgach i wyglada calkiem dobrze.

Oto zdjecia

INF49.jpg

tqMRr.jpg

-35 tył i -30 przód będzie OK jeśli masz ori zawiechę

Tak zawieszenie jest ori. Tyl bardziej niz przod skoro tyl bardziej siedzi?[br]Dopisany: 05 Luty 2010, 16:23_________________________________________________Czy ktos kto naprawde sie na tym zna moze mi odpowiedziec konkretnie na powyzsze pytanka? Bo czytam forum i czytam i do konca nie znajduje odpowiedzi.[br]Dopisany: 05 Luty 2010, 16:54_________________________________________________Nie ma nikogo kto moze pomoc koledzie z forum?

Tylko ja potrzebuje obnizyc max -30mm a tu az -50mm i -40mm grubo za duzo jak dla mnie. Mozesz mi polecic jakies sprezynki ktore obniza mi auto o te -30mm i beda dobre? I czy rowno obnizac przod i tyl skoro wydaje sie ze tyl jest nizej? Please pomoz cos dobrac bo cos nikt nie kwapi sie mi pomoc.

no to szukaj oryginalnego 1BE (-20mm) lub Eibach Pro-kit albo czerwone H&R (-30mm)[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 17:54_________________________________________________i tak do końca nigdy nie możesz być pewny ile ci siądzie, ten Lowtec z linku też jest wg katalogu -30 ...a widzisz ile kolesowi siadło - on ma V6 a może jest tak że wsadził springi od R4 i sie dziwił że mu siadło 50 :gwizdanie:

Ok dzieki. Powiedz jeszcze tylko jak mozesz czy same sprezyny 1BE podejda do mojego auta?

jeżeli dobrze dobierzesz spręzyny wg modelu to myśle że siądzie ci tyle ile jest w katalogu :good:[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 18:05_________________________________________________tu masz 1BE na 16' i w podpisie na 17'

[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 18:18_________________________________________________same sprężyny 1BE podejdą, tylko do R4 ![br]Dopisany: 06 Luty 2010, 18:21_________________________________________________a tu masz -40 -30

Ja polecam H&R -35/-35 bodajże 29369 czarne i będzie gnocio ;):good:

Witam Panowie potrzebuje pilnej pomocy mam okazje zamówić ten zestaw zawieszenia http://cgi.ebay.de/LOWTEC-Sportfahrwerk-35mm-AUDI-A4-Avant-B5-NEU_W0QQitemZ310192666472QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item4838ec7768#shId w dobrej kasie tylko chciał bym byście mi pomogli się upewnić czy na 100% będzie pasować do mojej A4ki :notworthy: Do pomocy załączam katalog http://294700.demo.webedit.dk/content/2947/images/Diversepdf/LOWTEC%20Sport08.pdf Jestem troche zielony w tym a nie chciał bym popełnić błędu tym bardziej że będzie to szło z niemcowni :hi:[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 22:34_________________________________________________I jeszcze takie pytanko gdzie można uzyskać info jaki mam nacisk na przednią oś :mysli:[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 22:39_________________________________________________Czy bardziej ten zestaw by podpasował pod mój silnik http://cgi.ebay.de/LOWTEC-SPORTFAHRWERK-Audi-A4-B5-Avant-6Zyl-abBj96-35-35_W0QQitemZ260530388206QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item3ca8d23cee#ht_2844wt_1165 Niby jest tylko 30kg różnicy w obciążeniu przedniej osi tylko czy to nie wpłynie na obniżenie i bujanie autem :disgust:

może pomyśl o gwincie, http://allegro.pl/item903317798_zawieszenie_sportowe_audi_a4_b5_40_40mm_od_mts.html

wiele osób to montuje, cena dobra, wile opini na różnych forach wskazują, ze jakośc też jest :good:

Kolego troszkę coś ci się mykło to co zaproponowałeś z linku to zwykła zawieszka sportowa MTS która obniża o 40mm a w tej cenie to ja mam Lowteca -35mm i myślę, że to trochę lepszej firmy. Tylko chodziło mi czy na stówę będzie pasował on do mnie :cool1:[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 23:43_________________________________________________I jeszcze jedno takie pytanko przeglądając katalogi z tymi zawieszeniami zauwarzyłem, że np weitec lub h&r dzielą zawieszenia do 99r i później od 99 do 2000r a np lowtec już nie rozdziela tylko przydziela zawieszenie na lata 02.96-10.00r czy lowtec będzie pasował do mnie do 2000r auta czy bardziej mają racje np weitec. Wybrał bym tą firmę ale niestety jest jeszcze raz droższa od lowteca :confused4:

Prosił bym o pomoc bo już całkiem zgłupiałem co do wyboru tego zawieszenia :notworthy:

wg katalogu H&R z którego ja dobierałem sprężyny twój nacisk z manualem to 1070 kg - tiptronic 1135 kg - o ile sie nie myle, ale pamiętaj że to są wartości maxymalne! wątpie żebyś kiedyś wogóle to osiągnął

jeżeli chodzi o te aukcje to wygląda na to że obydwa zestawy ci podejdą, ta sprawa z latami produkcji B5 to co producent to inaczej :mysli:

A czy mógł jeszcze ktoś potwierdzić, że zawieszenie z lat 96-00 będzie na stówę pasować do 2000r mimo tego że niektóre firmy rozdzielają te roczniki na 96-99 i 99-00 :mysli:

na 99% jest to samo, jedyna roznica to w napedzie (oska, quattro)