Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Przy większych prędkościach silnik wyje -co to może być?


Jarekt87

Rekomendowane odpowiedzi

Mój rekord dotychczas to 200km/h, powiem tak często latam do Berlina ze Szczecina wiec mogę audi przegonić po autostradzie. W moim przypadku powyżej 120km/h słyszę szum od uszczelki od szyby kierowcy (pewnie już stara i czas na wymianę) natomiast sam silnik na 5 biegu i przy powiedzmy 140-150 km/h owszem wyje. Nie jest to takie wycie, ze trzeba się obawiać ale fakt wydaje się jak by mu się przydał 6 bieg :) Sądzę, że ADRy tak po prostu maja i nic się na to nie poradzi. Chyba, że w Twoim przypadku wycie z pod maski to faktycznie nie jest takie jak być powinno. Reasumując, jak jadę szybko to silnik jest głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest panowie urok naszych ADR-ów na początku też nie mogłem się przyzwyczaić,ale teraz radio na maxa i heya :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Sprzęgło samo jako takie raczej nie wyje. To, że bierze przy samej górze jest oznaką, że nadchodzi jego koniec. A jak jedziesz na V biegu i dodasz gazu do oporu to może to sprzęgło się już ślizga? B5 jest ogólnie głośnym autem, B4 było o niebo cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim ponad rok temu jechałem 220 km/h. Już przy 150-160 km/h słychać odgłosy silnika...

Mi się wydaje, że to w dużej mierze zależy jak poprzedni właściciel użytkował samochód i jak nim jeździł, bo jak jadę w mieście czy w trasie to nie czuć, że jest zamulony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To być może mój ADR jest trochę zamulony.Więc pytanie jak mu przywrócić siły??????

A podpiąłeś w końcu ten VAG ? Niestety wróżki na forum nie znajdziesz :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem i facet powiedział ze samochód czysty nic nie ma jeszcze mi zaadoptował przepustnice na nowo i przepływomierz zgarnął 30 zł i to wszystko.Chyba ze ten facet mało się zna ale w sumie na bramie miał szyld elektryk samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zaadoptował przepustnice na nowo i przepływomierz ... Chyba ze ten facet mało się zna ale w sumie na bramie miał szyld elektryk samochodowy.

Przepływomierza się nie adoptuje :gwizdanie: Tacy właśnie są niektórzy "Elektrycy Samochodowi" - płacisz nie wiadomo za co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tacy "mechanicy" naciągają Nas na kasę i zamiast porządnie naprawić samochód to mogą go jeszcze bardziej spieprzyć... dlatego trzeba uważać komu się oddaje samochód do naprawy i mieć swojego sprawdzonego, przede wszystkim uczciwego mechanika. Nie każdy zna się na mechanice samochodowej i niekiedy mechanicy to wykorzystują. Np. okazało się, że trzeba było wymienić przegub, a on wymienił pół zawieszenia... :kwasny::disgust::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z kolega z serwisu bmw i powiedzial ze czesto przyjezdzaja nowi nabywcy ze auto 530i jest zamulone.mowil ze zalac paliwo 98 albo v-power na shellu rozgrzac samochod spokojnie a potem troche go poprzeciagac na biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisali koledzy wcześniej, taki jest urok naszych ADR, że przy wyższych prędkościach są głośne. u mnie pomogło czyszczenie przepustnicy, dzięki temu przy 100 km/h mam 2900 obr/min, a nie jak wcześniej 3100 :decayed: I jest chociaż odrobinę ciszej. Zresztą ten silnik osiąga moment obrotowy od bodajże 4200 obr/min, plus jest to kontrukcja dwudziesto zaworowa, więc trzeba go troszkę pokręcić, żeby szedł. Mi osobiście zupełnie nie przeszkadza jak ten silniczek chodzi, przynajmniej słychać, ze się jedzie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...