Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE


joker-lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwek, pamiętasz jak we wrześniu na spocie w BAU zauważyliśmy u mnie w A6, że brakuje troszkę płynu chłodniczego? Wtedy dolałem ok 800ml i było ok , dziś patrzę i znowu jest poniżej minimum :gwizdanie: coś za bardzo go chyba jednak ubywa :confused4:

Oczywiście VAG żadnych błędów w temacie nie pokazuje :mysli: w poniedziałek pojadę na kanał i może coś od dołu uda się zauważyć bo nawet nie myślę, że chłodnicę itd. będzie trzeba rozbierać :(

hmmmm czyżby uszczelka pood głowicą ?

Filip sprawdz czy masz biały nalot pod korkiem od oleju , tylko auto neich postoi to dpiero sprawdzaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pod korkiem nalotu brak :rolleyes:

O uszczelce nawet nie myśle :no: mam nadzieję, że to jakiś wężyk czy coś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, pamiętasz jak we wrześniu na spocie w BAU zauważyliśmy u mnie w A6, że brakuje troszkę płynu chłodniczego? Wtedy dolałem ok 800ml i było ok , dziś patrzę i znowu jest poniżej minimum :gwizdanie: coś za bardzo go chyba jednak ubywa :confused4:

Oczywiście VAG żadnych błędów w temacie nie pokazuje :mysli: w poniedziałek pojadę na kanał i może coś od dołu uda się zauważyć bo nawet nie myślę, że chłodnicę itd. będzie trzeba rozbierać :(

Zdejmij osłone i zostaw na noc ,bedziesz widział czy to wyciek(rozszczelnienie) czy jednak trzeba gdzieś w silniku.pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, pamiętasz jak we wrześniu na spocie w BAU zauważyliśmy u mnie w A6, że brakuje troszkę płynu chłodniczego? Wtedy dolałem ok 800ml i było ok , dziś patrzę i znowu jest poniżej minimum :gwizdanie: coś za bardzo go chyba jednak ubywa :confused4:

Oczywiście VAG żadnych błędów w temacie nie pokazuje :mysli: w poniedziałek pojadę na kanał i może coś od dołu uda się zauważyć bo nawet nie myślę, że chłodnicę itd. będzie trzeba rozbierać :(

Pamiętam, 800 ml to sporo. Posprawdzaj, czy opaski wszystkie na wężach są dobrze dociśnięte.

hmmmm czyżby uszczelka pood głowicą ?

Filip sprawdz czy masz biały nalot pod korkiem od oleju , tylko auto neich postoi to dpiero sprawdzaj .

Biała maź pod korkiem oleju nie musi świadczyć o problemach z uszczelką pod głowicą. Wystarczy, że auto będzie użytkowane na krótkich odcinkach w mieście i będziesz miał to samo. Nawet może dojść do zatkania odmy i wywalenia oleju przez bagnet. :)

W takich sytuacjach wystarczy samochód od czasu do czasu dobrze rozgrzać na trasie i maź zniknie całkowicie po odparowaniu wody z oleju. Można też po wyłączeniu silnika na noc zostawiać odkręcony korek wlewu oleju.[br]Dopisany: 05 Listopad 2011, 17:23_________________________________________________

Panowie a gdzie dostac te ALCO?

Filip dobre podsumowanie z tą "uwagą" :polew:

Ja kupowałem w Polsamie po chyba 10 PLN za sztukę lub za komplet - nie pamiętam już. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki.. jak ma ktoś dostęp do ETKI to może znalazłby mi numer pewnej części, chodzi mi o wybierak zewnętrzny, taki pojedynczy pręt idący od skrzyni biegów do drążka wybierania biegów jeśli się nie mylę

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam znowu modzisz przy tej skrzyni? :)

musze wymienić ten wybierak, bo tam jest taka kostka - złączka gumowo czy tam plastikowa nie wiem, i na niej mam luzy, i czytałem troche na ten temat że od tych luzów skrzynie sie pieprzą, bo biegi są niedokładnie wybierane i zajeźdza to skrzynie, trzeba to wymienić bo nie chce zajechac nastepnej i znowu wpychać 1000zł zamiast w coś konkretnego to w to co sie nie powinno[br]Dopisany: 07 Listopad 2011, 10:55_________________________________________________ :hi:

chłopaki kupiłem te wycieraczki, i załozyłem i jest problem, od strony kierowcy mi coś słabo zbiera.. w pierwszej fazie jak wycieraczka idzie do góry to wszystkir pięknie zbiera, ale jak juz wraca na dół to na samym środku wszystko zostawia.. w czym może być problem? coś tam trzeba przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki kupiłem te wycieraczki, i załozyłem i jest problem, od strony kierowcy mi coś słabo zbiera.. w pierwszej fazie jak wycieraczka idzie do góry to wszystkir pięknie zbiera, ale jak juz wraca na dół to na samym środku wszystko zostawia.. w czym może być problem? coś tam trzeba przestawić?

Może odwrotnie założyłeś (nie wiem czy to ma znaczenie ale sprawdź, czy nie jakichś oznaczeń) albo może jakaś felerna się trafiła. Zamieniałeś miejscami lewa-prawa? Ramię dobrze dociska wycieraczkę do szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem raz tak, zamieniałem i za każdym razem od strony kierowcy źle zbierało, sprawdzałem niby wszystko dobrze docisnięte.. za cholere nie wiem co to może być.. jak idzie do góry to zbiera super, ale jak jak w dół to zostawiania.. dziś już nie mam do tego nerwów pół godziny się z tym bawilem i nic nie odkryłem, jeszcze jutro może coś pokombinuje.. może ramie te od wycieraczki jest zajechane i źle dociska.. :mysli: bo w ogóle ono mi coś piszczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem na podnośniku i zlokalizowaliśmy (chyba) przyczynę ubywającego płynu chłodniczego, jeden z przewodów do chłodnicy był sparciały na załamaniu i był minimalny wyciek, od teraz po wymianie powinno być ok :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem na podnośniku i zlokalizowaliśmy (chyba) przyczynę ubywającego płynu chłodniczego, jeden z przewodów do chłodnicy był sparciały na załamaniu i był minimalny wyciek, od teraz po wymianie powinno być ok :rolleyes:

dobrze że okazało się że to przewód był winą a nie że ginęło to gdzieś w silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem na podnośniku i zlokalizowaliśmy (chyba) przyczynę ubywającego płynu chłodniczego, jeden z przewodów do chłodnicy był sparciały na załamaniu i był minimalny wyciek, od teraz po wymianie powinno być ok :rolleyes:

to ostro szybko cos sparciał ten przewód, przecież auto młooooode... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ostro szybko cos sparciał ten przewód, przecież auto młooooode... :mysli:

To, że młode wcale nie oznacza, że trwalsze niż nasze B5'ki. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ostro szybko cos sparciał ten przewód, przecież auto młooooode... :mysli:

To, że młode wcale nie oznacza, że trwalsze niż nasze B5'ki. :wink4:

prawda heh :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycieraczek to roznie z nimi bywa. Nie wiem czy mozesz oddac owe wycieraczki i wziasc inne np. tej samej firmy (tak dogadac sie ze sprzedajacym).

Wczoraj rozmawialem z znajomym co ma rowniez be pięć i powiedzial ze ma do zmiany pasek rozrzadu ( TDI 90 KM ) zdziwiony bylem bo wymienial niecaly rok temu i przejechal okolo 7 tys km. :no: Okazalo sie ze mu sie sciol, i jestem ciekawy czy jakas rolka luzna czy pasek lipa. Jezdzil fajnie, milo i cicho jak na diesla :P . I jak by nie sprawdzal od czasu do czasu co w silniku sie dzieje to pewnie by z czasem pekl i by narobil bałaganu w silniku. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycieraczek to roznie z nimi bywa. Nie wiem czy mozesz oddac owe wycieraczki i wziasc inne np. tej samej firmy (tak dogadac sie ze sprzedajacym).

Wczoraj rozmawialem z znajomym co ma rowniez be pięć i powiedzial ze ma do zmiany pasek rozrzadu ( TDI 90 KM ) zdziwiony bylem bo wymienial niecaly rok temu i przejechal okolo 7 tys km. :no: Okazalo sie ze mu sie sciol, i jestem ciekawy czy jakas rolka luzna czy pasek lipa. Jezdzil fajnie, milo i cicho jak na diesla :P . I jak by nie sprawdzal od czasu do czasu co w silniku sie dzieje to pewnie by z czasem pekl i by narobil bałaganu w silniku. :confused4:

niezła kaszana :shocked: :shocked:

co ta chłopy słychać?

Ja dziś obroniłem magistra :naughty: ocena: 4,5

niedługo lecę delikatnie opić, a w sobotę lecimy na jump do białego opijać na ostro :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...