Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Maska odskakuje ale się nie otwiera


piter8500

Rekomendowane odpowiedzi

aaa. kurcze bo w B6 jest inaczej. ja jakos o b7 pomyslalem...

ale pewnie i tak moza pomoc sobie czyms dlugim jak cos sie wychaczylo...

jest podobnie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie - maska odskakuje ale się nie otwiera - powinna się otworzyć po pociągnięciu tego plastikowego czegoś ale nie otwiera się bo coś ją blokuje. co mogło się stać i jak teraz otworzyć maskę?

miałem podobnie, otwierałem maskę-odskakiwała ale nie dało się otworzyć, potraktowałęm cały ten mechanizm otwierania wd40 (dosyć sporo napaćkałem tego specyfiku) rozruszałęm ręcznie i śmiga, myślę, że to od mrozów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnio ktoś poruszał ten temat i tak jak koledzy wyżej wspominali to przez te mrozy. WD40, mała pomoc śrubokrętem albo ręką i powinno pomóc. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie w zeszłym roku w mrozu tylko ze mi linka chyba przymarzła bo wogóle maska nie odkakiwała do góry. Noc w ciepłym garażu pomogła a potem WD-40 i jazda :) działa po dziś dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz "awarię" taką jak u mnie czyli, przeskoczył zaczep znajdujący się pod maską, to należy tym śrubokrętem podejść od przodu, dokładnie w miejscu gdzie znajduje się ten zaczep. Jeśli ktoś pomoże Ci unieść maskę, to sam zobaczysz o co chodzi, co ją tam blokuje. Ten zaczep pod maską, składa się z dwóch elementów i u mnie po porstu wyskoczył, jeden z drugiego. Po lekkim popchnięciu śrubokrętem, wskoczył na swoje miejsce. W opisanym przezemnie przypadku, nic nie trzeba było rozbierać.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mi sie latem przytrafilo - niestety u mnie bez zdejmowania grilla sie nie obeszlo - dalej, masa WD40 i do dzisiaj dziala jak nalezy

czasem sie ten mechanizm zapiecze i masz po zawodach - dlatego lepiej dbac by wszystko bylo wysmarowane po bozemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naciskacie i zachwalacie te WD40 jakby was sponsorowało :kox: To tak jak w swojej stodole zawiasy smarować smalcem :evil:

Akurat w tym przypadku nie sprawdza się to na dłuższą metę. Proponuję zastosować np.HSW 100 Wurtha, smar półstały. Idealne spełnia swoja rolę-sprawdzone. Ja miałem identycznie i pomoglo, do dziś zero problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naciskacie i zachwalacie te WD40 jakby was sponsorowało :kox: To tak jak w swojej stodole zawiasy smarować smalcem :evil:

Akurat w tym przypadku nie sprawdza się to na dłuższą metę. Proponuję zastosować np.HSW 100 Wurtha, smar półstały. Idealne spełnia swoja rolę-sprawdzone. Ja miałem identycznie i pomoglo, do dziś zero problemów

mi pomogło WD40, innym również to co się czepiasz, masz inne sposoby to się podziel opinią, a nie negujesz nasze sprawdzone sposoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...