Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zachodniopomorskie pogaduchy


spiidy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiem że wygłuszenie to podstawa i wszystko będzie sukcesywnie robione bo jak bym chciła jednym strzałem wszystko zrobić to by tak z 15 k zł było trzeba ale wtedy to by był maliniak :wink4: jeszcze mam pytanko w tylnych drzwiach jakie głośniki w serii siedzą??też 10 czy może coś więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<b>Galec</b> 15k to juz mowisz o naprawde profesjonalnym car audio a dokladniej juz o takim lekkim democar a to juz raczej przesada :)

zobacz sobie ten filmik :) ale tak naprawde to z 4-5 tys. to juz naprawde masz dobry sprzet grajacy w samochodzie z takich lepszych firm to polecam (JBL, INFINITY, PIONEER, SONY, MTX) to sa juz w miare dobrej jakosci glosniki

sam osobiscie zrobilem koledze audio w golfie o realnej mocy znamionowej 1 500W czystego bassu i to wszystkie glosniki byly firmy JBL i naprawde musze powiedziec ze bylem pod wielkim szokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tylu glosnikow nie mam wiec nie odpowiem ci na to pytanie, a co do przednich dzwi to mowie ci ze maksymalnie 2 godzinki i masz dystanse zrobione, skrecone i pozostaje wygluszyc dzwi i montowac glosniczki... ewentualnie wygluszyc tapicerke jeszcze bo jak pewnie czytales trzeba wyłamać jeden bolec mocowania tapicerki i calosc troche "odstaje" :)

Maciej8891 firmy ktore podales nie sa najlepsze- chyba ze mowimy o najwyzszych polkach cenowych... Są tańsze i lepsze głośniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre zwrotnice to podstawa bo mimo klasowych głośników zwrotnica będzie wąskim gardłem galec trudno mi powiedzieć ale zapewne bitumiczne beda sie nadawały lepiej a bas bedzie podobnie słyszalny do w sedanie tylnia półka to kawałek blachy z dziórami i zama półka a to basów niepowstrzyma :naughty:[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 22:42_________________________________________________co do jbl to sie niewypowiem bo mielismy na serwisie domowki jbl to jakas zasrana chińska popyina była

[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 22:44_________________________________________________galec tańsze 16 to miałbym coś takiego[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 22:45_________________________________________________http://carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=19&id_item=211

nochal zgadzam sie co do tych firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak z wlasnego doswiadczenia wiem ze najlepiej jest zrobic car audio w miare mozliwosci albo oddac do profesjonalnych firm poniewaz do kazdego dostosowania glosnikow trzeba tak naprawde obliczac np powiedzmy gdy chcemy wstawic glosnik niskotonowy do auta to najlepiej jest wyliczyc na programie ile litrow ma miec skrzynia jakiego uzyc bass reflexa i w jakiej ilosci czynnikow na jakos dzwieku jest naprawde bardzo ale to bardzo sporo ja sam robilem sobie kolumne do domu i jest to co prawda glosniczek tylko 300 ale potrafi zatrzesc meblami w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obudowe głośnika ma dużo parametrów samego przetwornika wpływ np niekazdy nadaje sie do bass reflexu a niekazdy do zamknietej obudowy i to tez zalezy co chcemy uzyskac pomruk czy tez dynamiczny czysty bassss itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co oddawać zaraz do zakładu?;] na necie są programy do oblicznia takich skrzynke, projektują porty bass reflexu a wszystko dodatkowo mozna skonsultować na forach car audio... a w zakladach biorą naprawde dużą kase za robote...np. wygluszenie dzwi to kolo 300 zl a samemu polowa ceny i jeszcze opalarka zostaje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz nochal zestaw przód po100w czyli łącznie 200wplus sub 300 i mamy dopiero 500 ale dla suba juz kondzior by się przydał dla pewności żeby prądu mu niebrakowało mimo że niepowinno[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 23:05_________________________________________________ja bede chciał w drzwi wsadzić te głośniczki http://carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=19&id_item=36 a zamiast suba to w półe takie cudaki http://www.skapiec.pl/site/cat/40/comp/838060_cena__mazowieckie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 k zł to miałem na myśli rezanie całej furki razem z mechanikom wymianą foteli i takie tam a z racji że budżet skromny to po woli coś tam rezam. To że im większa średnica to lepszy bass to wiem ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) hmm czyli jak ty z tyłu nic nie masz to jak ja sobie wrzucę 4 x 13 to powinno być nice ewentualnie gdzieś mi się obiło o uszy że może by z tyłu weszły 16 bez problemu to by było już elegancko bo ja wole jak mam scenę trochę bardziej z tyłu i zawsze faderem sobie ją delikatnie do tyłu przestawiam.

A swoją drogą to nie wiedziałem że mamy tylu speców od car audio na forum :> jak zanabęde głośniczki to bym z chęciom skorzystał z pomocy i fachowej porady przy montażu zaopatrzenie w płyny na robotę zapewniam :naughty:[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 23:08_________________________________________________cysiu a te tańsze 16 ewentualnie w jakiej cenie by u Ciebie były bo jak różnica nie była by duża to może i bym się szarpnął bo raz się żyje :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galec jakieś 400 i naprawde polecam 16 pobawić sie można a różnica jest dosyć znaczna w sprzecie domowym wiem jaka jest roznica w kolumnach podłogowych z głośnikami 16 cm a 20cm wiec tu bedzie jeszcze większa bo są większe proporcje[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 23:15_________________________________________________tylko jeszcze jedno jaka jest max głebokość otworu bo to tez jesc istotne zeby głosnik sie nieopieral o blache bo te maja 69mm i niejestem pewien czy sie zmieszcza a niechce namawiac jesli niebeda pasily te z niebieskimi wooferami napewno wejda a te niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galec na początku planowałem jak ty, 4 głośniki plus skrzynka w bagaznik, ale szybko mnie naprostowali z tego planu i wbili do głowy że lepiej wydać więcej kasy na 2 dobre głosniki niż na 4 słabsze...

Tymbardziej że scene budujesz pod siebie a tylne glosniki i tak zagłuszy potwór z bagażnika, ewentualnie bedziesz slyszal tweetery.

Na elektroda.pl jest pokaźny dział car audio i wiele tematów jest tam wyczerpanych;]

Na forum jest w jakims temacie jakie głębokości ludzie wsadzali, o ile pamietam dobrze to nawet 72 sie udalo jakos pod kątem... poszukaj a znajdziesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to mi teraz zagwozdkę dałeś bo sam nie mam zielonego pojęcia ile tam jest miejsca z tego co patrze po danych to między nimi jest 9 mm różnicy niby mało a może być i za dużo. Jak już będę miał kaskę na głośniki kabelek plus wygłuszenie to się ogarnę z tematem miejsca i się zobaczy bo te niebieskie to kurcze za drogie jak dla mnie niestety ;( no chyba że wygram w totka :>[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 23:24_________________________________________________to już teraz sam nie wiem jak to rozplanować a by się wydawało że to tylko głupi montaż głośników a tu tyle roboty z tym puki co brak kaski także czekam do kwietnia może coś mi się rozjaśni ale osobiście wolał bym zostać przy 4 głośnikach plus sub niż przy 2 plus sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galec ale tak jak pisze nochal na tył ja też bym niedawał a założył dobry przud i sub w bagażnik i to jest najrozsądniejsze rozwiązanie ale to już twoje preferencje także do niczego nienamawiam jak cos to pisz napewno cos dobierzemy a co do ceny to sie dogadamy jak cos to wzmacniacze tez są w dużym zakresie cenowym[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 23:29_________________________________________________a pisze o wzmaku bo docelowo przydalby sie jakis 4 kanalowy wzmak z mozliwoscia mostkowania bo radyjko ma max 30w rms na kanal a glosniczki min 50w rms wiec wzmak jest wskazany a mostowanie po to zeby zrobic z niego 3 kanalowy i na kanaly na przód i mostkowany na suba

ale jak piszesz finanse beda wtedy sie pozastanawiamy ale sytuacja jest troszke rozjasniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chciałem się zapytać jaki piecyk byście do tego polecili ja sobie planowałem jak już mówiłem jeden 4 kanałowy do głośników plus jeden dwu kanałowy zmostkowany na jeden kanał do napędu suba ale teraz to ja już całkiem głupi jestem :confused4:[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 23:32_________________________________________________tylko co zrobić z głośnikami z tyłu bo ja już mam tam w serii a skoro są to może by i sobie tam zostały tylko na coś lepszego zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=15&id_item=89

http://carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=15&id_item=87[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 23:35_________________________________________________ja bym zrobił przód plus sub bez tyłu bynajmniej jak narazie a jak naprawde niebedzie Ci pasiło to dopiero wtedy tył a do suba to może coś takiego http://carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=15&id_item=210 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...