Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak to jest z tym chiptuningiem 1.8?


marewel

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh...nie jest dobrze ;/ Wykres wrzuce jutro a dzis moge napisac jak wyszlo ....+5 PS i 11nm - to chyba max co mozna wycisnac z tego silnika...obroty z dolu sie poprawily i ogolnie silnik zrobil sie elestyczniejszy nie duzo ale czuc to.....gorsza sprawa jest taka ze po shamowaniu przed chipowaniem wyszlo ze moja audiczka ma 109-111 PS i 150nm ;((( Zalamalem sie tym zdeka...sprawdzali przeplywomierz ale nie byl zabrudzony...nie chce zakladac nowego tematu wiec moze ktos napisze co zrobic by koniki powrocily ? Od czego zaczac? Katalizator? przepustnica? Sprawdzic cisnienie na cylindrach ? Olej i filtr wymienialem niedawno wiec to odpada...a pozatym cos zaduzo tych koni ubylo ;/[br]Dopisany: 13 Lipiec 2007, 23:14 _________________________________________________Zaglada tu ktos ?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglada tu ktos ?

Tak, ja zaglądałem wczoraj :naughty:

Koników ubyło, ale z wiekiem to normalne, szczególnie zależy to od stylu jazdy kierowcy.

Od czego zaczac? Katalizator? przepustnica? Sprawdzic cisnienie na cylindrach ?

Wszystko i jeszcze kilka innych dupereli typu świece, przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglada tu ktos ?

Tak, ja zaglądałem wczoraj :naughty:

Koników ubyło, ale z wiekiem to normalne, szczególnie zależy to od stylu jazdy kierowcy.

Od czego zaczac? Katalizator? przepustnica? Sprawdzic cisnienie na cylindrach ?

Wszystko i jeszcze kilka innych dupereli typu świece, przewody.

Ja dopiero jezdze pol roku i nie cisne mu na nierozgrzanym silniku wiec wczesniej pewnie ktos dal mu po d*pie. O swiecach i przewodach tez myslalem...bede musial zaczac sprawdzac wszystko co i jak bo pasuje powrocic do seri

Co bys radzil na poczatek ? Bo ja to widze tak zebty najpierw sprawdzic cisnienie na cylindrach pozniej zobaczyc czy przeskakuja iskry na przewodach i dalej nie wiem :P Katalizator da sie sprawdzic czy jest zapchany ? Przepustnica ma tu tez chyba cos do rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem przewody wieczorem czy nie przeskakuja iskry ...nic takiego nie ma miejsca

Mało skuteczny sposób, powinieneś sprawdzić rezystancję przewodów

przewdcl1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawili chipa bo powiedzieli ze jest dobry. Wiem ze obiecalem ale brat nie wrocil z aparatem i nie mam jak go wrzucic na kompa ;/ moze od kogos dzisiaj pozycze to wrzuce[br]Dopisany: 15 Lipiec 2007, 11:29 _________________________________________________Aha dodam ze wczoraj troche go testowalem i na 1 biegu ma duzo lepsze przyspieszenie na 2 tez a na 3 biegu az tak tego nie czuc ...ale ogolnie poprawila sie elestycznosc wiec jestem zadowolony z chipa a niezadowolony ze nawet nie mam seri ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dołącze się do tematu bo chciałbym przedstawic nowy szczegół byc może nie znany wam odnośnie Vmax.Mianowicie w moim 1.8T przy skrzyni TipTronic Vmax bez oporów powietrza sięga 290km/h więc to jest to co zmierzyły rolki bo one przecież mierzą prędkość obrotową kół między innymi i tyle może ta skrzynka polecieć jeśli oczywiscie samochód będzie miał na tyle mocy i momentu żeby tą bude tak rozpędzic przy normalnych warunkach drogowych z oporami powietrza.Nie zwracajcie uwagi na wykres bo to arcy przedziwny wykres TipTronica który jest teoretycznie nie zmierzalny na normalnej hamowni.Jak widać praktycznie też nie.Dla tej wypowiedzi ważny jest tylko jeden parametr czyli Vmax.Ale to tak na boku dla scisłosci skoro była mowa o prędkości bo to przecież temat o chipsach do 1.8 5V bez T ;)

hamowanieez4.jpg

Shot at 2007-07-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTom3k

Co tam slychac z Twoja furka? Udało się przywrócić koniki? Zmieniałeś coś w układzie dolotowym, filtrze lub wydechu ???[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 23:19_________________________________________________Takie coś zamontowałeś ?

http://www.allegro.pl/item675090782_chiptuning_audi_a3_a4_a6_1_8_125km_15km.html[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 23:25_________________________________________________Oto moja korespondencja ze sprzedawcą z linka ;

-------------------------------------------------

Ja

witam

Czy któryś z Klientów chwalił się może wykresami po zamontowaniu Pańskiego chipa w Audi A4 1.8 (wolnossący) ?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

pozdrawiam

Sprzedawca

gdzie mamy nawet wykres jednego klienta jak znajdziemy to podeslemy

z tego co pamietam zyskal 13km 26nm

ogolnie klienci sa zadowoleni z modyfikacji 1,8 125 roznica jest odczowalna

Ja

Witam

Proszę podesłać wykres jakby Pan mógł i podać który z KLientów mający 1.8 125KM zakupił abym mógł zapytać go o szczegóły, jak się za to zabierał, czy coś oprócz tego jeszcze robił aby efekt był ciekawszy itp

Sprzedawca

niestety szukam i nie moge znalezc tego wykresu

ale gwarantujemy ze sie pan nie zawiedzie po zalozeniu chipa od nas

musi pan przejzec w komentarzach i poszukac

przewaznie wymieniaja filtr powietrza na bawelniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTom3k

Co tam slychac z Twoja furka? Udało się przywrócić koniki? Zmieniałeś coś w układzie dolotowym, filtrze lub wydechu ???[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 23:19_________________________________________________Takie coś zamontowałeś ?

http://www.allegro.pl/item675090782_chiptuning_audi_a3_a4_a6_1_8_125km_15km.html[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 23:25_________________________________________________Oto moja korespondencja ze sprzedawcą z linka ;

-------------------------------------------------

Ja

witam

Czy któryś z Klientów chwalił się może wykresami po zamontowaniu Pańskiego chipa w Audi A4 1.8 (wolnossący) ?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

pozdrawiam

Sprzedawca

gdzie mamy nawet wykres jednego klienta jak znajdziemy to podeslemy

z tego co pamietam zyskal 13km 26nm

ogolnie klienci sa zadowoleni z modyfikacji 1,8 125 roznica jest odczowalna

Ja

Witam

Proszę podesłać wykres jakby Pan mógł i podać który z KLientów mający 1.8 125KM zakupił abym mógł zapytać go o szczegóły, jak się za to zabierał, czy coś oprócz tego jeszcze robił aby efekt był ciekawszy itp

Sprzedawca

niestety szukam i nie moge znalezc tego wykresu

ale gwarantujemy ze sie pan nie zawiedzie po zalozeniu chipa od nas

musi pan przejzec w komentarzach i poszukac

przewaznie wymieniaja filtr powietrza na bawelniany

dajcie sobie spokój z tym gosciem..widzialem jego modyfikacje do TDI, która była pełną pałą - no i ciekawsze powiedział że współpracujemy i się znamy :shocked: - jaja normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...