Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Aktywny tył ,bez adaptera ,przy nieseryjnym radiu


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Patrząc na ceny adapterów i wielu ludzi którzy zmieniają radia na nieseryjne pomyślałem że można trochę oszczędzić i niewielkim nakładem uruchomić aktywny tył bez adapterów.

Potrzeba:

1. trochę chęci :gwizdanie: :polew:

2. nowy lub stary przewód chinch (rca)

3. podstawowe narzędzia + taśma izolacyjna

Przecinamy przewody RCA i rozdzielamy je, po ściągnięciu kawałka izolacji zobaczymy że w jednym przewodzie są jakby dwie żyły, zewnętrzna to masa a wewnętrzny to sygnał.

Masy z obu przewodów łączymy ze sobą, a sygnały z poszczególnych RCA zostawiamy osobno. Następnie podłączamy poszczególne przewody naszej chinch z odpowiednimi PINami zółtej kostki

Masa do PIN3 a kanały 1 oraz 2

kanał 1 to LR

kanał 2 to RR

Pamiętajmy żeby patrzeć na kostkę od tyłu czyli jak by od strony przewodów idących do auta (tak mi się jakoś wygodniej robiło)

Kabelki możemy powciskać od tyłu przy użyciu ostrego narzędzia lub po prostu spinacza, będą siedzieć dość pewnie. (dla bardziej zaawansowanych można je tam podlutować) następnie owijamy wszytko izolacją a chinch podłączamy do naszego nowego radia.

Dla lubiących oglądać obrazki proszę:

tylly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się trochę spóźnił bo ja już dałem opis tego podłączenia w tym poście, http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_wymiana_radia_na_niefabryczne-t112310.0.html;msg1323514#msg1323514

co prawda jest to adapter, ale można go kupić już za 12zł, na dodatek nie jest opisany pin 6, na który trzeba, przynajmniej jeśli instalacja jest fabryczna podać +12V żeby tył zaczął grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ja wzbudziłem u kolegi wzmacniacz z innego miejsca, po stacyjce.

Nie widziałem Twojego opisu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to the best rozwiązanie !! :notworthy:

Wyjścia RCA ma raczej każde nowe radio, nawet kilka.

Możesz dodać w opisie jeszcze, że trzeba zasilić wzmacniacz 12V ( znaczy w pierwszym wątku ).

Ew co zrobić, żeby radio miało zasilanie po wyjęciu kluczyków, czyli motyw z przepięciem kabelków.

Jeszcze raz dzięki bardzo!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety ta metoda nie dała rezultatów, radio jvc kd-r431. Niby RCA jest ale zero reakcji ze strony tylnych głosników. +12 wziałem z żółtego przewodu zasilającego radio, masę z RC i kanały odpowiednio, lewy i prawy. Wszystko spinam i cisza, FADER nie pomaga bo na tyle jest bez reakcji.

Ostatecznie poszło połączenie kablami z radi do fabrycznej instalacji z pominięciem wzmacniacza. Niedługo go wymontuje i sprawdze dlaczego nie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec i na mnie przyszla kolej zmiany radia. Postanowilem kupic adapter ale z racji Świat nie bylo kiedy ;)

Padło na patent kolegi Aju.

Zanim zabralem sie za przerobienie "czinczy" sprobowalem na tzw. Ostro - kable z mini iso podciagnelem do koski pionka ktora obsluguje tyl a zasilanie pod remote. O dziwo zaczelo wszystko hulac i sie okazalo ze w bagazniku siedzi sub ;)

Po wylaczeniu radia wszysko elegancko gasnie i nie rozladowuje akku. Tak ze bez chinch tez sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam:wink:

Mam ori zmieniarkę i subwoofer w moim avancie (nie bose) radio pioneer deh-5200sd. Do głośników ktoś poprowadził osobne przewody, więc gra tył i przód, ale chciałem podpiąć suba i tu pojawia się problem. Kolega aju napisał "Następnie podłączamy poszczególne przewody naszej chinch z odpowiednimi PINami zółtej kostki", którą mam lecz z niej nie wychodzą żadne przewody. Kostka składa się z trzech mini iso zielona żółta niebieska. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...