Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Nowa instalacja BRC-auto jakby mniej żwawe


tomek988

Rekomendowane odpowiedzi

tak dostałem i wyszczegolnione jest pierwszy przegląd za 15000km pozniej za 30000 za 45000.... itd.

?? i to jest ksiazka z logo BRC ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. W książce gwarancyjnej jest przegląd po "0 km"-czyli przegląd tzw stwartowy po 1000 km, a potem już co 15 tys. km. Wtryski w listwie BRC SQ24 mogą być: niebieskie, pomarańczowe, zółte-kolejność od najsłabszych do najmocniejszych.

Ps. Montaż 4 godziny-zadziwiające, minimum 1-2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzajacie ze zakladaja gaz w 2dni. Ja odstawilem auto o 9 o 15 juz smigalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uszczelkę pod głowicą robi sie miesiąc :polew:

W takim silniku jak 1,8t to nie ma co dywagować zakłąda sie z automatu bo takich samochodów maja na pęczki do zagazowania. U mnie chyba około 5-6 h trwało założenie gazu. Jak wprawni gazownicy to jeden robi pod maską drugi w kanale przeciąga przewody, montuje zbiornik i wlew. Nie ma tam zadych udziwnien, żeby mogło to zająć więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jest na poczatku w tej ksiazce 0 km , 15000 30000,.....

a jak u was jest zamontowana ta listwa od wtryskiwaczy bo u mnie przewiercili otwory w plkastikowej osłonie silnika i ja do tej osłony przykrecili i tak ze jak bede chciał te osłone zdiac to kurcze bede musiał te przewody rozpinac wszystkie ( nie rozkrecac tylko rozpinac bo przez te opaski zacisdkowe nie przełoze przez te plastikowa osłone, nie podoba mi sie taka robota , myslałem ze bardziej sie wysila z umiejscowieniem tej listwy reduktor w dobrym miejscu dali chociaz cos

[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 16:56_________________________________________________dodam jeszcz ze jak na poczatku widziałem to do mojego auta zabrało sie 3 osoby, kazdy miał co robic

wiec moze dlatego im tak szybko poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob zdjecie bo chcialbym to zobaczyc :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd.......ole!!!!!!!!!!!!!!

Jak żyje czegś takiego nie widziałem. Z tych węzyków od wtrysków do kolektora to można zrobić skakankę albo linę holowiniczą.

Nic dziwnego, że auto nie ma kopa jak węzyki mają astronomiczna długosc - podejrzewam, że nie są równe.

Możesz zrobić zdjęcia jak masz zamontowane inne podzespoły reduktor i komp?

A to, że butla do jazdy na wsteku to moge się prawie założyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc0569h.jpg

dsc0570l.jpg[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 19:34_________________________________________________odkrecasz jedna srubke i masz dojscie do bagnetu. na zdjeciu widac jak listwa jest przyczepiona do kolektora na taka blaszke aluminiowa.

musisz tylko jedna srubke wywalic od oslony plastikowej bo nie wejdzie tam listwa.

[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 19:36_________________________________________________przewody od wtryskow sa conajmniej dwa razy dluzsze niz powinny u ciebie wiec nie ma sie co dziwic ze nie jedzie. jak cala instalacje puscili z drugiej strony silnika to kaszana na maxa.

jak masz reszte rzeczy zamontowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: a wiec lipa

a tu mam reduktor, komputer

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c78395a1ef8a1b3c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87d091fb8ddf6189.html

co teraz robic jak tam pojade to napewno mi tego nie poprawia bo znam zycie mysle sobie własnie czy to nie zrobic sobie na własną reke zeby miało rece i nogi

węzyki by skrocił i by nie trza było nowych[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 19:54_________________________________________________A to, że butla do jazdy na wsteku to moge się prawie założyc

na czym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: te wężyki z wtryskami .... niech ich chudy byk!! No żeby rąbać obudowę po to aby zamontować listwę - :shocked:.Tych rzeźbiarzy to miałeś z jakiegoś pewnego źródła (polecenia) czy na chybił trafił tam pojechałeś? Na tym drugim zdjęciu z godziny 19:54 to domyślam się, że jest to jednostka sterująca przy akumulatorze? Jeżeli tak, to w moim przypadku gazownik zadbał o to aby nie mogła się dostać do niego woda i dokładnie przed montażem zawinął go w jakiś materiał z pcv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie dziwi mnie teraz to ze ten zakład polecało mi juz pare niosob , ze chodzi ze nibe elegancko i wogle a tu takie cos zrobili. nie wiem własnie co dalej robic czy samemu sie za to brac czy dzwonic do nich i reklamacje robic jestem teraz w kropce[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 20:17_________________________________________________tak, przy aku jest komputer zainstalowany

[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 20:18_________________________________________________toscie mnie teraz załamali :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do nich i powiedz zeby poprawili montaz bo ewidentne jest zle. auto nie bedzie jezdzic jak powinno.

jedno jest pewne. jak na taki montaz w 4 godziny to faktycznie z 8 chlopa musialo siedziec. jeden wiercil otworki w plastiku, jeden w kolektorze, kolejny przy butli, reduktor, sterownik, kable, przewody...

masakra, powiedz gdzie takie rzeczy robia bo do polecanych sie nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: a wiec lipa

a tu mam reduktor, komputer

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c78395a1ef8a1b3c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87d091fb8ddf6189.html

co teraz robic jak tam pojade to napewno mi tego nie poprawia bo znam zycie mysle sobie własnie czy to nie zrobic sobie na własną reke zeby miało rece i nogi

węzyki by skrocił i by nie trza było nowych[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 19:54_________________________________________________A to, że butla do jazdy na wsteku to moge się prawie założyc

na czym??

Butla do jazdy na wstecznym. Jak zdejmiej pokrywę od butli gazowej (jak masz w kole zapasowym) to zawór powinieneś mieć bliżej zderzaka a nie odwrotnie. Chodzi o to, że jak masz podjazdy pod spore wzniesienie np. mijanki na zakopiance to ciśniesz do dechy i odjeżdzasz bo gaz spływa do wielozaworu, nie ma wtedy problemu z dostarczenim paliwa do reduktora, odczuć można jeszcze przy ostrym wyprzedzaniu jak trzeba ostro przycisnąć i gaz wędruje nie w to miejsce co trzeba w butli, przy wyjazdach z parkingów podziemnych itp.

Reduktor i komp zamontowany w standartowych miejscach ale czy dobrze to trudno ze zdjecia ocenić. Jak samochód prełącza sie na Lpg w takich temp jak teraz około -2/3*C po przejechaniu około 1 km to weże dobrze podłączone. Sprawdz czy przewody nie są załamane i przez to nie ma ograniczenia przekroju węża.

Kolego jedź do nich i postaw sprawę na ostrzu noża i uświadom ich, że wiesz jak ma wyglądać dobrze założóna instalacja. Możesz pokażać zdjecia jak ma Buba załżone i niech sie wzorują chociaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz załancza mi sie tak gdzies 1.3-1.5 km[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 20:29_________________________________________________zobaczymy jutro do nich przedzwonie zobaczymy jak zareaguja ael pewnie powiedzą ze ci z internetu to sie nie znaja pisza głupoty a oni juz nie raz taki zakładali i chodzi ale sproboje cos zdziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź do nich i z gruber rury wygarnij co masz do powiedzenia o ich robocie. Ułóż sobie stosowną gadkę i nie daj im do słowa dojść tylko wytykaj błąd za błędem. Tylko nie wyskakuj z tekstami i co teraz z tym zrobimy? zawsze widząc swoją winę chcą naprawiać błędy po fakcie ale za dopłatą. Jednoznacznie daj do zrozumienia, ze ma być zrobione i koniec! i niech sie cieszą, że nie obciążysz ich za zniszczenie pokrywy silnika - no chyba, że masz taką gadanę i wyrwiesz trochę grosza nawet za nią, albo nastepny przegląd gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie tog srodka butli

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/570b2eeea7ef6928.html

ta biała nalepka na butki jest w kierunku tylnich siedzeń, jest z przodu butli, nie od strony haka. tylko z przodu

zrobili chociaż to jak należy??[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 20:47_________________________________________________gadeanego zbytnio nie mam, najgorsze bedzie podparcie tych tez jakimis dobrymi argumentami bo na pewno mi tak po zlosci nie zrobili tylko tak juz wszystkim robia, powiem ze z internetu wyczytałem to napewno na to nie pojda bo oni wiedza swoje i koniec[br]Dopisany: 15 Luty 2010, 20:51_________________________________________________http://autoeko.pl/ a to własnie strona tej firmy gdzie zakładałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...