Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Czy analizator spalin wykaze uszkodzenie uszczelki glowicy???


spawacz5

Rekomendowane odpowiedzi

Czy analizator spalin wykaze uszkodzenie uszczelki glowicy???

Jakie sa objawy spalania plynu??

Dwa tygodnie temu zamarzl mi lekko plyn. Wymienilem, odpowietrzylem, bylo ok. Tydzien temu znowu sie zapowietrzyl, zalalem, odpowietrzylem - ok. Dzis znowu... ;(

Silnik pracuje jak nowka, nie kopci, stan oleju sie nie zmienil, gestosc swoja ma, plyn chlodzacy czysty, moc silnika taka jak byla...

Obstawiam lekkie pekniecie chlodnicy lub nagrzewnicy. Jest 7 dni przerwy miedzy powtarzajacymi sie problemami czyli gdzies delikatnie kapie...

Wole sie jednak upewnic bo juz mam magikow gotowych rozkrecac wg mnie, sprawny silnik.

A wiec jak to jest z tymi analizatorami??? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie płynu to najprościej kopcenie na mocny biały kolor. jeżeli głowica pekłaby i by leciała woda na tłok to by mozna było odczuc w pracy silnika.A dużo ci ubywa płynu w zbiorniczku?a nie bulgocze ci w zbiorniczku?popatrz na węzach.Pisaliśmy kiedys o moim problemie i wczoraj znaazłem przyczyne swojego ubywania płynu w ogromnej ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% pojemnosci zbiorniczna wyrownawczego schodzi mi w 5-6 dni. Nie wierze, ze to uszczelka. Jutro bede szukac wyciekow. Obstawiam, ze chlodnica na spawie mi delikatnie puscila (2 tygodnie temu pol chlodnicy zamarzlo) i sie saczy... ale wolalbym wiedziec odrazu ze to nie uszczelka zeby lepiej spac :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak padła w mrozy to albo chłodnica albo nagrzewnica. Jakby płyn zamarzł na tyle mocno, żeby ruszyć głowice to z chłodnicy i nagrzewnicy nie było by co zbierać. A przegrzanie też można wykluczyc bo w wężu też nie zamarzło jak wymienniki ciepła całe. Szukaj jakiejś błąchej przyczyny w postaci rozszczelnienia chłodnicy oby nagrzewnica cała była bo koszt niby niewielki ale roboty kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki. Wlasnie wrocilem od mechanika. Winowajca - odpowietrznik chlodnicy (plastikowo-metalowa sruba o srednicy 1cm). Lekko puszczal przez co zapowietrzal mi uklad, a podcisnienie wywalalo przez niego plyn :thumbdown:

Jak przetrwam kolejny tydzien bez gotowania to problem z glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...