Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Czy warto jechać na hamownię

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od kilku dni czytam na forum osiągi aut po chipie. Robiłem chip u znajomego po taniości 700zł (wymiana kości + jakiś gotowy program bez hamowni) Okazało się zę można zrobić chip za 800 zł z hamownią, ale mniejsza o większość. W Jabłonnej wjazd na hamownię 109 zł może dużo może mało. Po poczytaniu na forum sprawdziłem niunię od 60-140 na 3 biegu wyszło mi 11,3 na gazie(gaz ustawiany po chipie), na paliwie 11,4 +/- 1 setna sekundy przy 3 ponownych pomiarach, mierzone na obwodnicy Jabłonnej równy teren. Czy jest sens wywalać kasę na hamownię i jakie powinny być mniej więcej wartości na przepływce po chipie.

Pozdrawiam

Opublikowano

zrobiłeś po taniości za 700 zł, mogłeś pomyśleć wcześniej i jechać do takiego tunera który zrobi Ci za 900 zł (np. grupowe u Rogala, grupowe u Aligatora) i miał byś wykres przed programem i po programie :tongue4:

teraz to juz tylko Twoja sprawa, chcesz to mieć na papierku czy nie, Twój wybór :gwizdanie:

Ps. Ciesz się że nie masz Quattro, bo hamownia kosztuje 300 zł :naughty:

Opublikowano

W twoim przypadku to pierwsze co bym zrobil pojechal. Z czystej ciekawosci zeby porownac z innymi i sprawdzic co tak naprawde daly "gotowce".

Chociaz nie spodziewalbym sie jakichs rewelacji :gwizdanie:

Opublikowano

nie napisałeś nic o odczuciach przed i po modyfikacji

Opublikowano

mimo to bym pojechał, chociażby dla pewności i świętego spokoju.

Opublikowano

Fajnie wiedzieć co się ma ,jeszcze fajniej byłoby wiedzieć o ile zwiększyła się moc Twojego auta na to pierwsze możesz sobie pozwolić na to drugie już trochę za późno (za dużo roboty i koszty) .Oczywiście decyzja należy do Ciebie

Opublikowano
  • Autor

nie napisałeś nic o odczuciach przed i po modyfikacji

Różnica jest najbardziej czuć przyrost mocy po chipie od 3 biegu. Przed chipem miałem 8,5 do setki, teraz mam 7,4 oczywiście mierzone stoperem i 100km licznikowe. Przed chipem przyzwoicie się rozpedzał na piątce od 100km, teraz już od 80 ciągnie nieraz myslę że jadę na czwórce a jest piątka. Mam przelatane 209000 tyś, z czego 47000tyż na gazie. Pomiary oczywiście robione są na gazie.

Opublikowano

Ja swego czasu miałem passata 1.8T (aeb) i też byłem podjarany , był chip robiony w niemcach juz takiego kupiłem fajnie jeżdził nawet , zresztą myślałem że ma około 180 ps , jak pojechałem zhamować to mi szczęka opadła ledwo 163 ps wyszło

Opublikowano

Ale moment miał ze 250 Nm.

Opublikowano

Poszukaj może w okolicy szykuje się jakieś grupowe hamowanko.

Dużo osób z wiosny przed dalszymi modami pewnie będzie chciało sprawdzić ile ma kuni

Opublikowano

Program po taniości - 700zł, hamownia - 109zł, pomiar 0-100 stoperem - pełna profeska.

A później okazuje się, że zamiast obiecanych 25KM jest 12 - ileż to takich historii już widziałem i mina właściciela bezcenna po hamowaniu jak zdaje sobie sprawę, że chciał zaoszczędzić 200zł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.