Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Kąt wtrysku


robert22ff

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.mam problem,rano nawet teraz przy ok 0 stopni ciezko mi odpala ,tzn 3-4 sek i zlapie ale kuleje dopuki niedam delikatnie gazu.pozniej jest ok.czy to moze byc wina zle ustawionego poczatku kata wtrysku? na zimnym wywala mi blad 550. czy te obiawy moga byc od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece sa ok.sprawdzane miernikiem. jeden kabel do plusa drugi do swieczki i kazda pokazuje wartosc pradu stalego 12,46v

hmmm a mnie uczono ze prad jest w amperach :gwizdanie:

A co do tematu to podlacz Vag`a i ci powie czy masz przestawiony czy nie przestawiony kat wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku ma duży wpływ na łatwość odpalenia zimnego silnika. Jeżeli paliwo będzie wtryskiwane do cylindra za późno silnik będzie ciężko palił, może trochę kopcić, nierówno chodzić na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis u mechanika,dobrego.kat wtrysku jest ok.muwi rze mozliwa przyczyna tego bledu to jeszcze uciekajace paliwo do baku z pompy.jak sie tego pozbyc?pomocy

Zarabiscie "dobry" musialbyc ten mechanik skoro Ci takie rzeczy powiedzial... napisz nam jeszcze czy zaplaciles za te porade...

Zaloguj VAG iem grupy - 004 stat i 004 dyn i 004 Basic Settings... bedziemy wiedziec czy zaplon jest dobry czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz sie w VAG 3.11.x ENG - i zrob to co napisalem... co i jak znajdziesz na forum...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.za pomoca polsi vag 4.9 odczytalem kat wtrysku. wczystko sie dzieje przy tem 65 stopni.

wczesny-zakladane 133 aktualne -200-207 {skacze}

pozny -zakladane 134 aktualne 110

i ostatnia robryka na ekranie{niezdazylem zapisac co to}jest

wczesny-22

pozny-99

da sie cos z tego rozszyfrowac? pomocy.czy ten kat jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz sie w VAG 3.11.x ENG - i zrob to co napisalem... co i jak znajdziesz na forum...

Powodzenia

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrol; juz wyslalem ci moje gg. a moze ktos jeszcze sie wypowie?[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 19:05_________________________________________________witam. dzis kolega mi porzadnie zdjagnozowal .kat wtrysku jednak do regulaci :confused4:. i ztad moje pytanie.moze ktos wie gdzie w legnicy,lubinie lub okolicy ktos porzadnie mi to zrobi,ustawi. wiem ze to nie dzial od tego typu pytan ale dzial ;servisy-warsztaty jest malo odwiedzany ;(.w was ostatnia nadzieja. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrol; juz wyslalem ci moje gg. a moze ktos jeszcze sie wypowie?[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 19:05_________________________________________________witam. dzis kolega mi porzadnie zdjagnozowal .kat wtrysku jednak do regulaci :confused4:. i ztad moje pytanie.moze ktos wie gdzie w legnicy,lubinie lub okolicy ktos porzadnie mi to zrobi,ustawi. wiem ze to nie dzial od tego typu pytan ale dzial ;servisy-warsztaty jest malo odwiedzany ;(.w was ostatnia nadzieja. :notworthy:

W Jezierzanach (Legnica Chojnów) jest gość co sie dieslami zajmuje, powinien ci to ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...