Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Tani sub + wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm Panowie oglądałem sprzęt jednak w rodzimej Essie i padło na wzmak 4 kanałowy PowerBass+SuB PowerBass lub zestaw identyczny ale u-Dimension :embarrassed: Posłuchałem wspomnianego już Solinga- gra fajnie ale... mi chodzi o jakość dźwięku a nie o mocny łomot :embarrassed:

:oklaski: widzę ze coraz konkretniejsze marki sie pojawiają w tematach CA, ja osobiście wole jak w aucie muzyka gra a nie łupie (co nie oznacza ze jest cicho :naughty: )

sam w starym aucie miałem skrzynie BR z przetwornikiem PB s10 pod używanym wzmacniaczem alpine, radio Clarion 778 i powiem ze jakość jaką to połączenie oferowało przewyższała kilkukrotnie tuby chociażby z blaupunkt`a. z tym ze jeśli ktoś chce łomot to polecam buschmany i inne magnaty z media marktu ;) jesli oczekujemy czegoś wiecej to niestety trzeba sie zagłębić w wiedze dostepną na necie i pomyśleć o sprzęcie używanym ale przewyższającym nowe klocki z marketów ;)

część klocków jeśli nie wszystkie będę przekładał do obecnego auta.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakośc zawsze idzie z ceną i marką??

Czy nie istnieją modele mniej znanych marek, o niezbyt wygórowanych cenach a grające na dobrym poziomie??

Ja np nie potrzebuje mieć super znanych marek żeby się tym chwalic, i wiem że nie zawsze marka i cena idzie razem z jakością... więc może warto byłoby inwestowac w coś mniej znanego a wystarczającego dla przeciętnego słuchacza...

Ja np. kiedyś kupiłem do suba głośnik firmy Tesla... ok 20 cm za parę groszy... wg mnie grał spoko ...

A co powiecie na takie marki jak GMS , Macrom , STX..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakośc zawsze idzie z ceną i marką??

Czy nie istnieją modele mniej znanych marek, o niezbyt wygórowanych cenach a grające na dobrym poziomie??

Ja np nie potrzebuje mieć super znanych marek żeby się tym chwalic, i wiem że nie zawsze marka i cena idzie razem z jakością... więc może warto byłoby inwestowac w coś mniej znanego a wystarczającego dla przeciętnego słuchacza...

Ja np. kiedyś kupiłem do suba głośnik firmy Tesla... ok 20 cm za parę groszy... wg mnie grał spoko ...

A co powiecie na takie marki jak GMS , Macrom , STX..

z tego co widze z obserwacji to własnie takie marki jak u-dimension czy powerbass to własnie nie znane marki, dla zwykłych ludzi szczytem jest to co widzą na półkach w saturnie czy media markt. co do marek które wymieniłeś to szczerze powiem ze nie słyszałem jak to gra, podobno intertechnik jest dobry jeśli chodzi o tani głośnik do suba

najważniejsze zeby właściciel był zadowolony z tego co ma, z tym że można mieć coś lepszego za tą samą cenę tylko np w używce.. ja jak budowałem sobie system to tylko zestaw przedni i kable kupiłem nowe, reszta używana a i tak 2,5k zł poszło na wszystko, z tym że zadowolony byłem w 100% no i dalej jestem ale do nowego auta chce coś jeszcze lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma firmie nie równa.

(prawie) Każda marka ma w swojej ofercie produkty skierowane dla bardziej zaawansowanych graczy jak i budżetlige. Z samego goglowania niewiele się dowiesz, bo większość informacji na przeróżnych forach to "wywody dzieci neostrady", które nie mają ani grama praktycznego uzasadnienia.

Warto czasami przejść/przedzwonić do zakładu CA i popytać co w trawie piszczy.

Co do pytania o zależność cena/marka/jakość to jest to niezmienne od lat i nie tylko w tej branży.

Tyle, że "marka" - w sensie marketing, który ją stworzył - nie zawsze idzie w parze z wszech rozumianą jakością, czy to wykonania samych przetworników/innych elementów systemu, czy samego brzmienia.

Rynek CA jest na tyle dobrze ogarnięty, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie inaczej jest z materiałami tłumiącymi. Tyle, że w tym temacie ludziska jakoś nie chcą się odbić, od wciąż (nie wiedzieć czemu) zachwalanej i polecanej kominówki lub APP, kiedy na rynku dostępne są już od dłuższego czasu materiały stricte przeznaczone do wytłumiania pojazdów, które nie zawierają toksycznych związków jak np. maty bitumiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety dzieci neostrady jest naprawde dużo ;) ale można znaleść kogoś kto oprócz tego ze coś pisze to jeszcze zna się na rzeczy i słyszał to co poleca. Choroba Car Audio ogarnia coraz wiecej ludzi i łatwiej znaleść kogoś kto dobrze doradzi i oceni sprzęt który ma, ewentualnie odniesie się do tego co miał wcześniej.

Zakłady CA to oczywiście najprostszy sposób na budowę CA w aucie. Poza częściami mamy jeszcze doświadczenie w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperajcie troche po stronkach CA oraz tutaj na klubie to napewno znajdziecie jakies propozycje. Nie zawsze nowe znaczy lepsze. Wielu juz sie pewnie o tym przekonało. Nie ma to jak "stara dobra szkoła" :gwizdanie: PLUS WYTŁUMIENIE DRZWI A CZASEM I BAGAŻNIKA!!! [br]Dopisany: 16 Maj 2010, 18:59_________________________________________________Tu macie namiary GG do pewnego "Typka" z Klubu, który Wam doradzi, skompletuje, i opyli na pewnie jakiejs promocyjce nówki i używki CA. GG: 1014580 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiedzie na taki zestaw

Sub Gound Zero 25 cm

http://www.allegro.pl/item1036529008_ground_zero_gziw_250x_nowa_masowa_bron_basowa.html

pod Monocarem 602??

zdecydowanie polecam firme ground zero. Mam kolege który wsadził taką małą ~25litrów- skrzynie zamknietą do auta. 300W w rms na 4 ohm i podłączone na wzmak blaupa 120w w rms w 4 ohm. plecy masuje. Gra a nie tłucze. A jak wyjdziesz z auta, albo otworzysz bagażnik, tracisz połowe dzwięku, wiec jeżeli zalezy ci na dobrym graniu, a nie na tym zeby cie wszyscy slyszeli, to polecam. Ogólnie polecam skrzynie zamknięte. Miałem małą hertza głośnik 20cm, zamkniętą,jak na taki rozmiar gra super, ale dla mnie jednak troche za mało. No i budowe car audio, zacznij od dobrego przodu. Aktualnie szukam dobrego suba, wiec mam tylko przód podpięty i jeden glosnik z tylu-bo drugi nie działą:P i gra ok. Więc dużo zależy od tego co masz z przodu. Ja mam Hifonics tx.5.2c 13 cm, 100w w rms na 4 ohm. Bez przeróbek tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma zdecydowanie za słaby wzmak do tego głośnika, wzmacniacz montujemy o mocy zbliżonej do głośnika lub wyższej.

Co do rodzaju skrzyni to zależy co kto chce osiągnąć.. skrzynie zamknięte są szybsze za to br mają niższe zejście (w wielkim uproszczeniu).. oczywiście nie każdy głośnik nadaje się do dowolnej zabudowy wiec na to też trzeba uważać.

Z budową CA od przodu zgadzam sie w 100%! przód trzeba zacząć oczywiście od dobrego wygłuszenia drzwi.. zdziwicie się jaka różnica ;) przy dobrym zestawie odseparowanym i porządnym wygłuszeniu można się zdziwić, bo ktoś nie w temacie będzie sie pytał co macie w bagażniku.. :decayed: no i bez wygłuszenia nie ma sensu kupować lepszych zestawów bo nie usłyszycie różnicy...wygłuszenie musi być. Kolejna sprawa to dobre radio... ale nie bedziemy robić OT.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma zdecydowanie za słaby wzmak do tego głośnika, wzmacniacz montujemy o mocy zbliżonej do głośnika lub wyższej.

no nie zupełnie. dobrze dobrane glosniki musza miec moc 1,5 raza wieksza od mocy dostarczanej przez

radio lub wzmacniacz, dla uzyskania najlepszej jakosci powinny byc dwukrotnie wiekszej mocy niz moc dostarczana przez radio lub wzmacniacz.Pozwoli to na plynne odtwarzanie pelnego zakresu tonow.

str.8 Poradnik "Car-Audio kompleksowo" Polecam te lekturę każdemu zwolennikowi rozbudowanych zestawów CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma zdecydowanie za słaby wzmak do tego głośnika, wzmacniacz montujemy o mocy zbliżonej do głośnika lub wyższej.

no nie zupełnie. dobrze dobrane glosniki musza miec moc 1,5 raza wieksza od mocy dostarczanej przez

radio lub wzmacniacz, dla uzyskania najlepszej jakosci powinny byc dwukrotnie wiekszej mocy niz moc dostarczana przez radio lub wzmacniacz.Pozwoli to na plynne odtwarzanie pelnego zakresu tonow.

str.8 Poradnik "Car-Audio kompleksowo" Polecam te lekturę każdemu zwolennikowi rozbudowanych zestawów CA.

Bzdura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wiecej mocy ma wzmacniacz tym lepiej bo ma lepszą kontrole nad głośnikiem.. oczywiście nie mówimy o głośnikach 200W i wzmacniaczu 500W.. bez przesady ;)

ja polecam tą lekturę:

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wiecej mocy ma wzmacniacz tym lepiej bo ma lepszą kontrole nad głośnikiem..

no tak...masz racje, dla zwolenników dźwięku wydobywającego się z głośnika który nie daje rady mocy, która jest na niego podana. Można bardzo szybko i łatwo roz...bać głośniki. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Poza tym z tego co mówicie, to głośniki podpięte pod samo radio nie powinny wogole grać! bo tam na końcówkach mocy jest 4x13w RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak słyszysz, graja... i w ten sposób wiesz ze te wielkie moce w reklamach i na pudełkach to ściema ;) nas interesuje moc RMS, wiesz już jak gra radio 14W RMS.. a pomyśl w takim razie jak gra prosty wzmacniacz o prawdziwych 60W RMS... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bardzo... Poczytaj dokładnie książke którą polecasz... na stronie 4 jest opisana moc RMS- jako moc MAKSYMALNĄ jaką może przyjąć głośnik przez dłuższy okres czasu, nie powodując jego uszkodzenia. To sorry, ale coś mi sie nie zgadza w Twojej wypowiedzi....bo chcesz dać wzmacniacz powiedzmy po 70w w rms na kanał i do tego głośnik który daje ci 40w w rms? Poza tym, ja mówię tylko i wyłącznie o RMS. [br]Dopisany: 17 Maj 2010, 00:54_________________________________________________sądze ze to nie jest dział na tego typu wywody, kolega pytał o zupełnie co innego. Nie chce nic nikomu zarzucać, ale jeżeli chcemy służyć poradą, to wypadałoby wiedzieć wszystko na konkretny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilos_zelo

Myślę, że Twoje teorie zrewolucjonizują nie tyle rynek CA, co podstawy elektroakustyki.

Nie pogrążaj się już i nadrób zaległości.

Internet to wspaniałe narzędzie, jeśli tylko chcemy i potrafimy go wykorzystać.

Zacznij od lektury na temat przesterowania wzmacniacza oraz magicznego wyrazu THD.

P.S Każdy dział jest dobry, jeśli idzie o obalanie mitów i teorii nie mających uzasadnienia w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są moje teorie, tylko mówie to co wyczytałem... żadne teorie, czysta logika...

ale jak każdy ma swoje własne zdanie. Pozdrawiam.

ps. to niech mi ktoś wytłumaczy, czemu w profesjonalnym zakładzie CA zaproponowali mi do mojego wzmaka(4x45rms) głośniki conajmniej 70-80 rms ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo może nie był profesjonalny ;) a co do służenia poradą to też nie wiesz wszystkiego... a służysz.. ;) od tego jest forum żeby dyskutować i wyjaśniać sobie różne tematy i razem wiedzieć coraz więcej. Może uda się nam stworzyć konkretny dział Car Audio na forum który będzie bazował na fajnym sprzęcie który gra a nie tłucze szyby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiedzie na taki zestaw

Sub Gound Zero 25 cm

http://www.allegro.pl/item1036529008_ground_zero_gziw_250x_nowa_masowa_bron_basowa.html

pod Monocarem 602??

zdecydowanie polecam firme ground zero. Mam kolege który wsadził taką małą ~25litrów- skrzynie zamknietą do auta. 300W w rms na 4 ohm i podłączone na wzmak blaupa 120w w rms w 4 ohm. plecy masuje. Gra a nie tłucze. A jak wyjdziesz z auta, albo otworzysz bagażnik, tracisz połowe dzwięku, wiec jeżeli zalezy ci na dobrym graniu, a nie na tym zeby cie wszyscy slyszeli, to polecam. Ogólnie polecam skrzynie zamknięte. Miałem małą hertza głośnik 20cm, zamkniętą,jak na taki rozmiar gra super, ale dla mnie jednak troche za mało. No i budowe car audio, zacznij od dobrego przodu. Aktualnie szukam dobrego suba, wiec mam tylko przód podpięty i jeden glosnik z tylu-bo drugi nie działą:P i gra ok. Więc dużo zależy od tego co masz z przodu. Ja mam Hifonics tx.5.2c 13 cm, 100w w rms na 4 ohm. Bez przeróbek tapicerki.

Dzięki za info.

Głośnik jest w niedużej skrzyni zamkniętej ( grał u brata kolegi w Golfie IV 3 miesiące bardzo mało ) Brat twierdzi (bo jeździł wiele razy tym autem) że sub GRA a nie tłucze i jest bardzo przyjemny bass. Generalnie głośnik sam wybierałem temu koledze z dostępnych wtedy na rynku za jego kasę, bo opinie wydawały mi się dobre... (sam go nie słyszałem) ale On był w 100 % zadowolony.

Co do wzmacniacza... W sumie Monocar ma mniej mocy, ale nie zależy mi na jakimś trzęsieniu ziemi... Mam jeszcze Blaupunkta GTA 2 MKII , więc mogę sprawdzić pod 1 i pod 2.

Jak będę z czasem montował przedni zestaw to kupię porządniejszy wzmak pod skrzynię... na razie niestety koszty mnie ograniczają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wzmaki pod skrzynie to nie trzeba już takiej ostrożności jak przy zasilaniu zestawu przedniego gdzie będziemy słyszeć różnice pomiędzy różnymi klockami tej samej mocy, do skrzyni dobrze by było mieć na wzmaku filtr subsoniczny i odpowiednią moc, z tego co widziałem to dużo ludzi skrzynie ma na carpowerze np 602. jeśli nie chcemy sie ladować w koszta to dobry wybór, zdecydowanie lepiej zainwestować w dobry wzmacniacz zasilający przód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...