Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Spadający z dachu śnieg uszkodził mi auto

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A wiec podjechałem pod budynek w którym miałem akurat tego wieczoru pracować (mobilny DJ)

żeby wypakować sprzęt i jak nie pierdyknie z dachu ;( . Cały dach wklęśnięty do środka . Pokrzywiona tapicerka .

Wezwałem Policje spisali protokół mam świadka . W poniedziałek spróbuje się dowiedzieć od zarządcy budynku numer

polisy ubezpieczeniowej . Potem zamierzam się skontaktować z owym ubezpieczycielem i prosić o wysłanie rzeczoznawcy .

Czy postępuje prawidłowo ? Proszę o porady co dalej i może ktoś przedstawi jak to formalnie wszystko do końca załatwić .

Dziękuje za wszelkie porady .

Opublikowano

jak będziesz miał notatke z policji i świadka to nie będzie problemu z pokryciem szkód

Opublikowano
  • Autor

A jak formalnie to wygląda ? Ubezpieczyciel wypłaca mi pieniądze i mówi naprawiaj pan auto czy najpierw daje auto do naprawy i

przedstawiam fakturę ?

Opublikowano

to zależy

możesz dostac kase na konto swoje po wycenie od rzeczoznawcy (zawsze możesz sie odwołać jesli za mało) pierwsza wpłata to kasa bezporna która musi być wypłacona

albo dajesz cesje na firmę blacharsko-lakierniczą

( firma ubezpieczeniowa na pismie wyraża zgode na usunięcie usterki w tym zakładzie) a ona sie martwi co dalej będzie

Opublikowano
  • Autor

A na ile wycenilibyście taką szkodę razem z robocizną i częściami ?

Bo byłem dzisiaj w zakładzie blacharskim i gość powiedział że sama robocizna czyli wycinanie i wstawienie dachu , malowanie jakieś 2 klocki .

Bez części .

Opublikowano

słuchaj dach to podstawa konstrukcji , bedzie wielka rzezba i musowo zrobic to profesjonalnie

koszta to lekko z 10 tys. na nowych częsciach

trzeba zobaczyc ile kosztuje nowy dach i tapicerka która została połamana ale mase roboty [br]Dopisany: 20 Luty 2010, 12:47_________________________________________________od razu nowe uszczelki szyby inne rzeczy jak zsumujesz sobie z aso to zobaczycz

kupienie uzywanego dachu to smieszne pieniadze

wiec jak pomyslisz dobrze to dobrze na tym wyjdziesz

tylko szkoda audi :confused4:

Opublikowano

Zdjecia by się jeszcze przydały z miejsca zdarzenia, ale może nie będzie problemu.

Opublikowano

ja miałem taką sytuacją z tym że mi wgniotło maskę i rozwaliło przednią szybę w fiacie marea, z tym że śnieg spadł z dachu stacji benzynowej (jak by wiaty)

ubezpieczyciel stwierdził że jeśli było by to miejsce wyłączone z ruchu lub parkowania to nie dostał bym odszkodowania, na szczęście moje było to w kolejce do dystrybutora i nie robili problemów

Opublikowano
  • Autor

słuchaj dach to podstawa konstrukcji , bedzie wielka rzezba i musowo zrobic to profesjonalnie

koszta to lekko z 10 tys. na nowych częsciach

trzeba zobaczyc ile kosztuje nowy dach i tapicerka która została połamana ale mase roboty [br]Dopisany: 20 Luty 2010, 12:47_________________________________________________od razu nowe uszczelki szyby inne rzeczy jak zsumujesz sobie z aso to zobaczycz

kupienie uzywanego dachu to smieszne pieniadze

wiec jak pomyslisz dobrze to dobrze na tym wyjdziesz

tylko szkoda audi :confused4:

A jak rzeczoznawca stwierdzi że dach się nadaje do naprawy ?

W co osobiście wątpię bo jest wgnieciony do środka na całej powierzchni :confused4:

Opublikowano

jeśli rzeczoznawca powie Tobie, że dach należy wyklepać i wyszpachlować to zapytaj sie jego jakie preferuje uderzenie w pysk;

z liścia

z piąchy

z łokcia

z buta

z kolanka

:decayed:

a później podaj go do sądu za zawracanie du...y :kox:

tyle mam do powiedzenia o takim człowieku :gwizdanie:[br]Dopisany: 20 Luty 2010, 15:43_________________________________________________a tak wogole to zapodaj fotki jak wyglada auto w środku i na zew.

Opublikowano

gorzej jak Ci powie że miejsce to nie było miejscem parkingowym

Opublikowano
  • Autor

gorzej jak Ci powie że miejsce to nie było miejscem parkingowym

Wątpię żeby się fatygował na miejsce zdarzenia . A po za tym miejsce zdarzenia to plac parkingowy z miejscem do wyładunku towarów .

Miałem prawo tam przebywać . Mam nawet umowę (z datą i pieczątkami )na świadczenie usługi w tym lokalu z którego spadł śnieg na moje auto . [br]Dopisany: 21 Luty 2010, 16:38_________________________________________________Zgłosiłem szkodę do Warty a Pani zapytała czy mogę jej wysłać

oświadczenie sprawcy że zaistniała sytuacja miała miejsce i wyraża na wypłatę odszkodowania

z jego polisy :wink4: I ja to niby mam sobie załatwić :polew:

Wysłałem jej zaświadczenie o zdarzeniu z policji . Zobaczymy co dalej . [br]Dopisany: 22 Luty 2010, 12:16_________________________________________________A to zdjęcia :decayed:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fcd2820a6f9b21c7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b63ad234a93e54f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d9deed67d56350a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc9abc4bc0eb4934.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9690586d3de72df4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3348f3a9954d9623.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/643e4fabfbb350c0.html

Opublikowano

bardzo przykra sprawa nie wygląda to ciekawie, bez wymiany dachu się nie obejdzie

:(

Opublikowano

w ASO dach sam to koszt ok 2500zł

podsufitka to koszt. ok 1300zł

robocizna, uszczelki szyby i inne wiec z tą dychą przesadziłem ale i tak sporo wyjdzie :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Byłem dzisiaj u lakiernika . Gość powiedział że spokojnie można wypchać i szpachla ,szpachla . Koszt tysiąc złotych :mysli:

Podsufitka z 200/300 zł na allegro .

Opublikowano
  • Autor

Tylko kto coś takiego robi u nas ???

Opublikowano

Przykra sprawa, ale myślę że powinieneś pogadać z ludźmi co zajmują się "usuwaniem wgnieceń"

wpisz w wyszukiwarkę jest tego sporo w każdej części kraju (zawsze to bez spawania, szpachli itd..) :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Był rzeczoznawca wycenił na 4,5 kafla brutto . Nie wiem czy to dużo czy mało .

Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Kasę wypłacą jak im odpowie na pismo sprawca .

A znając życie napisze bzdury i się będzie odwoływał :slina:

Coś czuje że szybko to ja $$$$ nie zobaczę :(

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

4,500zł to nieźle wycenili. Szukaj "usuwanie wgnieceń bez lakierowania" np.:

http://www.mwalczak.com.pl/

Wyślij im fotki dachu z zew i wew i niech ocenią ile by to kosztowało. Podejrzewam, że całość wyjdzie mniej niż 4500zł.

Powodzenia!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.