Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wyposażenie auta


Kondzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość przeglądałem posty i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na dręczące mnie myśli mam autko od nie dawna. Mam pytanie bardzo bym prosił o pomoc. Interesuje mnie ile mam poduszek powietrznych bo wydaje mi się że są 4 sztuki sprzedawca zapewniał mnie ze jest 6 niby sprawdziłem kod 4x3 i jest w nim napisane Boczna pod.bezp. z przodu i pod.bezp.głowy to sie liczy jako 4 poduszki czy jako 2?? Bo z tego co pamiętam to nie posiadam z boku siedzeń poduchy mam 2 czołowe i 2 kurtyny na gorze z tego co dojrzałem dlatego pytam jak to sie liczy te poduszki bo nie wiem czy mam jechać do typka i mu powiedzieć parę ciepłych słów :evil: i 2 pytanko jeśli by mnie właśnie oszukał w ten sposób to mogę mu coś zrobić oddać auto czy coś w tym stylu ewentualnie jak na takie coś w Polsce działają przepisy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurtyny niektórzy liczą x2 bo są dla pasażerów z przodu i z tyłu...

[br]Dopisany: 23 Luty 2010, 11:01_________________________________________________w pełnej wersji masz 2 poduszki przednie, 2 w fotelach przednich, 2 w oparciu kanapy (wzdłuż drzwi) i 2 kurtyny na calą długość...

i niektórzy piszą że jest 10 poduch... ale u mnie pisało 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie usprawiedliwiając nikogo może to wynikać z nie wiedzy sprzedającego ,a kupiłeś od jakiegoś handlarza czy od prywatnej osoby???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem autko w komisie i to był błąd no ale sam sobie jestem winien.A mam pytanko bo pewnie licznik tez mam cofnięty jeśli sie okaże że miałem racje to co wtedy?? Jak to jest u nas z tym prawem ?? Chodzi mi np też jak będę sprzedawał autko kiedyś i to mogę mieć przez to jakieś problemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem autko w komisie i to był błąd no ale sam sobie jestem winien.A mam pytanko bo pewnie licznik tez mam cofnięty jeśli sie okaże że miałem racje to co wtedy?? Jak to jest u nas z tym prawem ?? Chodzi mi np też jak będę sprzedawał autko kiedyś i to mogę mieć przez to jakieś problemy??

najpierw sprawdz czy rzeczywiście miałeś cofnięty, ze strony prawnej to nic ci nie grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam racje ale poduchy występowały chyba raczej w takiej kolejności: czołowe, w siedzeniach, kurtyny. Mam na myśli to że jak nie masz w siedzeniach to nie powinieneś mieć kurtyn...poprawcie jeżeli się mylę...

A mam pytanko bo pewnie licznik tez mam cofnięty jeśli sie okaże że miałem racje to co wtedy?? Jak to jest u nas z tym prawem ??

Jakim "prawem"? :tongue4: Polska kraj "bezprawia".

Na poważnie to już nic nie zdziałasz bo w umowie masz napisane pewnie, że kupujący jest świadom stanu samochodu i że nie posiada on żadnych wad ukrytych. Podpisując to kupujący ma pozamiatane...Sprzedając nie będzie żadnych problemów prawnych tylko takie że jak ktoś dojdzie do prawidłowego przebiegu, jeżeli się nie zgadza to po prostu nie kupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc :good:.A mam tylko fakturę kupna a na niej mam wpisany przebieg więc dlatego pytam ale czytałem gdzieś że jeżeli sprzedający ukryje w celu osiągnięcia większej wartości pojazdu to jest to oszustwo i jakaś tam rękojmia mi przysługuje choć pewnie w rzeczywistości ciężko o coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy niekoniecznie występują w kolejności przód, wszystkie fotele i na końcu kurtyny. Ja mam 6 poduszek: 2 x przód, 2 x przednie fotele i 2 x kurtyna, więc nie mam poduch w tylnych fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy to tylko w sądzie :cool1:

chyba w "ERZE" :polew:

Tekst moderatora

"Co wniósł Twój post do tematu ? Jeszcze jeden tego typu post w działach technicznych skończy sie kropkiem! "

To że w Polsce to i sądzie pewnie by nic nie wywalczył...ale niech będzie sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc :good:.A mam tylko fakturę kupna a na niej mam wpisany przebieg więc dlatego pytam ale czytałem gdzieś że jeżeli sprzedający ukryje w celu osiągnięcia większej wartości pojazdu to jest to oszustwo i jakaś tam rękojmia mi przysługuje choć pewnie w rzeczywistości ciężko o coś takiego

Co do ilości poduch to nic pewnie nie zdziałasz.

Natomiast co do przebiegu.

Jeżeli sprawdzisz w serwisie i okaże się, że przebieg jest większy niż na liczniku i fakturze, to masz prawo (a nawet powinieneś) żądać od sprzedawcy obniżenia ceny.

Komis to fachowiec, więc skoro prywatna osoba może bez problemy przebieg sprawdzić, to tym bardziej firma zajmująca się handlem - jeśli doszłoby do sprawy sądowej, to każdy sąd Ci przyzna rację w tej kwestii.

Ale najpierw pogadaj z komisem, postrasz że zaparkujesz przed komisem malucha z antyreklamą itd.

Ale najpierw trzeba oczywiście sprawdzić przebieg - to zresztą powinno być zrobione przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość przeglądałem posty i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na dręczące mnie myśli mam autko od nie dawna. Mam pytanie bardzo bym prosił o pomoc. Interesuje mnie ile mam poduszek powietrznych bo wydaje mi się że są 4 sztuki sprzedawca zapewniał mnie ze jest 6 niby sprawdziłem kod 4x3 i jest w nim napisane Boczna pod.bezp. z przodu i pod.bezp.głowy to sie liczy jako 4 poduszki czy jako 2?? Bo z tego co pamiętam to nie posiadam z boku siedzeń poduchy mam 2 czołowe i 2 kurtyny na gorze z tego co dojrzałem dlatego pytam jak to sie liczy te poduszki bo nie wiem czy mam jechać do typka i mu powiedzieć parę ciepłych słów :evil: i 2 pytanko jeśli by mnie właśnie oszukał w ten sposób to mogę mu coś zrobić oddać auto czy coś w tym stylu ewentualnie jak na takie coś w Polsce działają przepisy :wallbash:

Poduszka pasażera i kierowcy - sprawa oczywista czy są czy nie, widać że jest w kierze a druga w konsoli

poduchy boczne - na zewnętrznych boczkach foteli kierowcy i pasażera powinny być plastikowe obudowy i wyraźnie napisane AIRBAG, to kolejne 2 sztuki

Kurtyny przednie - na krawędzi dachu nad drzwiami powienieneś mieć również wyraźne oznakowanie AIRBAG po stronie pasażera i kierowcy, czyli kolejne dwie sztuki

Domyślam sie że tylne kurtyny są nieco dalej z tyłu przy krawędzi dachu i powinny być wyraźnie oznaczone (tego nie wiem bo nie mam tylnych kurtyn, mam 6 poduszek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kurtyn to oznaczenie jest jedno a kurtyna jest przez całą długość samochodu przynajmniej u mnie taka jest i ja traktuje to jako jedną poduszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...