Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Zamiana 2.6 na 2.8 30V


hades84s

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam sie ale z tego co wyczytalem na forum to jakakolwiek zamiana silnikow graniczy z cudem a jezeli ten cud ma sie stac to dochodza niezle koszty, wiec jezeli chodzisz do kosciola i zbierasz na tace to moze Ci sie udac :polew:

A tak serio to poczekaj az sie madrzejsi wypowiedza wtedy zrozumiesz co mialem na mysli :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko każdy pisze żeby sprzedać i kupić 2.8 a pozbyć się niuni raczej bym nie chciał :cool1:, myślałem że może ktoś już to zrobił i coś na ten temat by mógł powiedzieć czy gra była warta świeczki, mam możliwość odkupienia a4 2.8 30v od kolegi po dachu na pasujących mi warunkach i tak pomyślałem żeby coś z tego ciekawego stworzyć :mysli:. Ale widzę że jest to chyba zbyt duży problem albo slap w Pl nie jest tak popularny i lepiej sprzedać. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeżeli masz pojęcie o mechanice i elektryce. To kompletny silnik elektryka (nie wiem czy skrzyni biegów nie trzeba przełożyć) i do roboty. Pobawisz się z tym kilka dni napotkasz mase problemów ale może przełożysz na 30V i będziesz pionierem w tym temacie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie da zrobic, pytanie tylko czy sie oplaca. Jesli masz czas, pieniadze i znasz sie na mechanice....to czemu nie.

Ale dlaczego robic swap z 2.6 na 2.8. Lepiej z grubej rury i wlozyc V8 (pewnie bedzie do tego potrzebny jeszcze kredyt w banku :>), w linku masz ilustrowana historie przekladki z S8 do A4:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?195134-S8-Motor-(4.2L-V8)-Into-B5

a tak to chodzi juz po wszystkim:

Delta-Performance - 23072009003.flv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez stalem teraz przed takim dylematem bo i tak zmienialem silnik.. ale po dwóch dniach jak się dowiedziałem co trzeba zrobić i wyobraziłem sobie ile to roboty - odpuściłem :) Gdyby nie było tak kosztowne i problematyczne to ludzie by to robili.. w końcu silnik nie jest tak masakrycznie drogi :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...