Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Prośba o analizę logów(błąd 17958 + notlauf)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam drodzy forumowicze :hi:

Proszę Was o pomoc w zdiagnozowaniu co dolega mojej olimpijce.

Ze sterownika silnika odczytałem kod błędu:

1 Fault Found:

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35 -00--

Na forum doczytałem się kilku postów na ten temat i wiem że błąd dotyczy zaworka N75 lub jego otoczenia.

Poniżej zamieszczam dzisiejsze logi.

Dodam tylko iż przed logowaniem wymieniłem wszystkie przewody podciśnienia na nowe.

Poza tym po zdjęciu przewodu z gruszki turbo i jego zatkaniu odczuwalne było zasysanie.

Sztanga pracuje lekko i bez najmniejszego przycięcia się.

Oto logi:

Statyczne grupa 000-001-003

G0WCi.jpg

Statyczne grupa 004-007-013

XYxhr.jpg

Statyczne grupa 015

pbdbA.jpg

Dynamiczne grupa 000-001-003

G1fzr.jpg

Dynamiczne grupa 004-008-010

pbpFi.jpg

Dynamiczne grupa 011-013

G1n2S.jpg

BS grupa 000

G1s29.jpg

BS grupa 003

G1uxi.jpg

BS grupa 004

XYJL9.jpg

BS grupa 011

XYMfi.jpg

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

G.A.

Opublikowano

Zle zrobione logi

Opublikowano
  • Autor

Wszystkie? Jak możesz to powiedz co jest nie tak...postępowałem zgodnie z wytycznymi na forum.

Opublikowano

- EGR zaslepiony lub zasyfiony.

- przeladowanie dosc znaczne.

W mojej opinii powinenes wyjac turbine i ja przeczyscic. EGR tak samo

Opublikowano
  • Autor

Co do EGR to się zgadza...zwlekałem z jego przeczyszczeniem ale co do turbo to czy oby konieczne jest czyszczenie skoro sztanga chodzi bez najmniejszego problemu?

Dodam tylko że pogorszenie kondycji doładowania nastąpiło z dnia na dzień.

A do pracy śmigam dziennie prawie 80km więc szybko bym się zorientował że jest coś nie tak.

Opublikowano

Moze zrob jeszcze tak. Postaw go tak z godzine na BS011 i zobaczysz jaki bedzie efekt.

Opublikowano

Poniewaz są watpliowsci co do diagnozy Tomka - zresztą bardzo slusznej - z mojej strony poprosze o zalogowanie 5 razy 011 dynamiczne i pokazanie wyraznie ze - ta jest 1 pozniej 2, 3 etc...

Dodatkowo po tym prosze o zalogowanie 007 stat.

PS

Statyczny kąt wtrysku wymaga poprawy.

Reszta juz zostala napisana.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Przemku a możesz mi powiedzieć w której grupie widać statyczny kąt wtrysku?

Dziś po powrocie z pracy postaram się zrobić logi.

Dzięki za pomoc.

Opublikowano

000 BS - drugie pole pomijajac Time Stamp

Opublikowano
  • Autor

Ok to zapewne jest ten parametr co ustawia się pompą paliwa. Ale nie mam żadnych problemów z odpalaniem(nawet przy nocowaniu przed domem przy -25) więc nie wiem czy jest sens to ruszać?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Podlacze sie do tematu, dzisiaj tez mi sie tak stalo podczas jazdy, ja w pedal, 120 i uuuu dojechalem do domu, wylaczylem zapalilem i normalnie, pozniej sie przejechalem, do 120 ok i znow jakby turbina sie wylaczala, posprawdzam wezyki itd, jak nie wezyki to N75 ?? Mozna tak jezdzic normalnie, nic sie nie popsuje ( jutro musze dojechac do pracy :wink4: ) czy lepiej zostawic i szukac przyczyny ?

Opublikowano

Podlacze sie do tematu, dzisiaj tez mi sie tak stalo podczas jazdy, ja w pedal, 120 i uuuu dojechalem do domu, wylaczylem zapalilem i normalnie, pozniej sie przejechalem, do 120 ok i znow jakby turbina sie wylaczala, posprawdzam wezyki itd, jak nie wezyki to N75 ?? Mozna tak jezdzic normalnie, nic sie nie popsuje ( jutro musze dojechac do pracy :wink4: ) czy lepiej zostawic i szukac przyczyny ?

Możesz jezdzic, tylko bez cegły na gazie :wink4:. A w najblizszej przyszlosci podlacz pod vag, zeby zrobic dynamiczne i sprawdzic co sie dzieje z turbo

Opublikowano

Wyglada na zawalone turbo.

Przydalyby sie logi. :)

Zrob i zamiesc we wlasnym wątku.

Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witaj w klubie :)

Miałem to samo, turbinka do czyszczenia. Jak wykręcisz mogę Ci ją wyczyścić robiłem moją :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

-posprawdzaj wężyki podciśnieniowe czy któryś nie jest zagięty, stary, do wymiany

-a potem już tylko turbinę wyjmować i chochlować :)

-termostat i statyczny kąt wtrysku kuleje, ja bym tego nie olewał, przyjdą mrozy i zobaczysz :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.