Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak wyczyścić tą felgę ? Może polerka?


johnybravo

Rekomendowane odpowiedzi

No tak jak w temacie koledzy , a więc przygotowuje się powoli do sezonu :naughty:

I naszła mnie myśl , żeby zrobić porządek z moimi 17 .

Felgi troszkę poobcierane - regenerować w nich ranty ? Dam radę sam to zrobić?

MYślałem o polerce , jest sporo tematów jak to zrobić , wzór felgi jest prosty raczej .

Aha i główne pytanie czym ja wyczyścić od środka ???? prubowałem to zmyć ale nie idzie :no: , ten osad to guma jakby

co wy na to?

6v2xA.jpg

6vf0i.jpg

6vmuJ.jpg

6vru0.jpg

6vBsA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są płyny do felg bardzo żrące jak zastawisz za długo na feldze to nawet lakier na niej schodzi...

możesz tez spróbować płynu do mycia silnika (ja uzywam takiego czerwonego, jak się go używa to aż zasycha w gardle) kosztuje ok 9-15zł zależy gdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje felgi czyszczę za pomocą Cif'a lub podobnych środków i do tego szczoteczka np do czyszczenia naczyń i heja, następnie po doczyszczeniu woskuje je jakimś zwykłym woskiem aby brud mocno nie przylegał do felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuje tym, do mycia silników. :)

a co sadzicie o polerce , bedzie to jako tako wyglądało na ceglastym kolorze?

co z tymi rantami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem tym płynem do silników , efekt mizerny ;(

może to papierem ściernym jakimś potraktowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o czyszczenie felg od wewnatrz to ja bym to sobie darował na twoim miejscu bo nie wyglada to tak zle, widziałem gorsze, a zeby to podczyscic to troche czasu schodzi przy tym.. poza tym na to nikt nie patrzy bo wiadomo ze fela jest uzytkowana i tam sie podczas jazdy brudzi i zbiera ten osad, wiesz z uzywanej nowej nie zrobisz, szkoda zachodfu, byleby zewnetrzna strona sie ładnie prezentowała :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast meczyc sie z czyszczeniem od wewnatrz lepiej zawiezc felgi do piaskowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj ja mam te same felgi i osobiscie zrobilem to tak...

Szczotka druciana do garów plyn do mycia silnikow cif i tre to naprzemian lejąc woda idając się wszytskiemu przegryśc. Przy odpowiedniej ilości czasu sa idealnie czyste :):wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok . dzis się nimi zajelem , od wewnątrz z grubsza obmyłe, jest w miare , zas zewnątrz pastą automax i potem tempo , czytałem na forum ze ktos tak robił i było ok . więc i ja tak zrobilem :), fele sie ładnie błyszcza , nie to co lustro ale efekt zadowalający , gorzej z rantami :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob tak : kup papier wodny (scierny) granulacja 1500 i 2000, pasa polerska (farecla firmy G3)

moczysz papier napierw 1500 i jedziesz po tym syfie - pozniej 2000 i robisz to samo- pozniej bieresz szmatke nie koniecznie miekka, moczysz ja i nakladasz na nia pase o ktorej mowa wyzej i jedziesz az sie zasiweci - DZIAŁ na pewno bo sam to robilem nie raz!! (pracuje na lakierni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok . ale ty mówisz o całej feldze czy o rantach ? jesli chodzi o ranty , to pewnie trzeba by było zdejmowac oponę , pouzupelniac ranty bo sa troszkę ubytki , :thumbdown: sam raczej tego nie zrobię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...