Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Łożyska na tył-jaka marka najlepsza?


omario

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jakiej marki najlepiej kupic lozyska do quattro na tyl

i czy da rade wymienic je bez prasy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o marki łożysk to:

1. FAG / INA

2. SKF

3. NSK

Wystrzegaj się wszelkiej chińszczyzny typu Complex, DPI, CTX i Optimal (firma niemiecka, towar produkowany w Chinach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville :good: :good: :good: :good:[br]Dopisany: 28 Luty 2010, 16:59_________________________________________________

Powiedzcie mi jakiej marki najlepiej kupic lozyska do quattro na tyl

i czy da rade wymienic je bez prasy??

nie da rady bez prasy ich wymontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VKBA1355 nr SKF ale kosztuje ok 200zł

kup Ruvilla, koszt ok 80 zł

w Q B5 przód i tył to samo

http://www.emi-skf.pl/katalog_vkba.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville nie produkuje łożysk, chyba, że ma swoich dostawców oby nie z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc...

ktos wie jaki jest wymiar tego lozyska ????

bo próbuje zamowic i tu niespodzianka ??

SKF ma wymiar 82 x 43 mm

RUVILE ma wymiar 75 x 37 mm

i co teraz?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o marki łożysk to:

1. FAG / INA

2. SKF

3. NSK

Co do tego to sie napewno nie zgodze Ina to chinol jak nic Fag jeszcze wiekszy tylko i wylacznie SKF, nie sa tanie ale niesypia sie po roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego to sie napewno nie zgodze Ina to chinol jak nic Fag jeszcze wiekszy tylko i wylacznie SKF, nie sa tanie ale niesypia sie po roku

Fag to najdrozsze lozysko jakie bylo w hurtowni-czytaj najlepsze w sensie / podpinam sie pod temat/ mowicie ze tez kaszana? akurat na przod kupowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od tom77 łożysko skf za 125zł i śmiga już 10kkm i nic nie wskazuje na jego zużycie więc polecam. Łożysko razem ze śrubą wkręcaną w półoś. Za wymianę zapłaciłem aż 150zł (a z gościem umawiałem sie na 50zł a jak odbierałem auto to chciał już 150 :wallbash:). Bez prasy nie da rady jak masz duże kowalskie imadło to można sie porwać na wymianę samemu ale lepiej mieć w zanadrzu jakiś warsztat, który to w razie czemu zrobi za Ciebie.

Pamiętaj tylko o zaznaczeniu sobie odchylenia koła na podkładce, żeby uniknąć geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie nie porywal z imadlem do wciskania lozysk bo moze sie okazac po zlozeniu ze jest gozej niz bylo, cena jest dosys wysoka ze wzgledu na ta ze musza rozkrecic cala zawieche a czasami to nie jest proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozysko wymienilem.....

ale mialem spory problem z odkreceniem sruby przegubu . byla tak zapieczona ze po odkreceniu musialem wymienic na nowa

drugi problem to czujnik abs,,,nie dalem rady go odkrecic.....

reszta bez problemu...

jednak po zlozeniu wszystkiego do kupy slysze jakies piski (ocieranie sie gumy) z tego kola :mysli:

mozliwe ze to z dolnego mocowania wachacza??? - dokrecilem go jako pierwszego...

gorny dopiero po opuszczeniu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego to sie napewno nie zgodze Ina to chinol jak nic Fag jeszcze wiekszy tylko i wylacznie SKF, nie sa tanie ale niesypia sie po roku

Kolego, FAG i INA to jest to samo, to jest ten sam producent. Firmy te należą do niemieckiego koncernu Schaeffler, w skład którego wchodzi też m.in LUK i od niedawna Continental. Nie uwierzę, że te łożyska są słabej jakości, bo to jest marka, najwyższa półka, na której też jest i SKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tomash77 ma racje pisząc to

ja dodam tylko tyle że przez ostatnie 2 lata FAG poczynił ogromne postepy w dziedzinie jakosci

i dlatego jest przodującym pod tym względem producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dodam troszkę od siebie. Niedawno wymieniałem łożyska z tyłu. Kupiłem 2 x kpl. z RUVILLA a w środku siedziały łożyska KOYO

Po wybiciu starych łożysk okazało się, że też były KOYO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dodam troszkę od siebie. Niedawno wymieniałem łożyska z tyłu. Kupiłem 2 x kpl. z RUVILLA a w środku siedziały łożyska KOYO

Po wybiciu starych łożysk okazało się, że też były KOYO

Koledzy, RUVILLE nie produkuje łożysk. W tym wypadku, KOYO zrobiło łożyska dla RUVILLE i sprzedawało je po ich marką.

KOYO również jest bardzo dobrą marką, o ile te łożyska zostały wyprodukowane poza Chinami.

Zastanawiam się czy do tylnego koła nie pasowałoby również łożysko naszego rodzimego FŁT-Kraśnik

http://flt.krasnik.pl/index.php?offset=25&meni=2&meni_2=22&meni_3=234&szukaj=audi

Katalog podaje, że pasują one do roczników 95-97, ciekawe czy po 1997 r nastąpiła jakaś zmiana fabryczna związana z liftem :mysli:.

Jeżeli te łożyska pasują, to śmiało można je zakładać, jakość nie gorsza niż SKFu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomsh77 moze i to samo ale fag ma tyle wspulnego z jakoscia niemiecka jak audi z polonezem to samochod i to taksamo z tym szajsem zaloz sobie tuleje tylne faga i wiencej jak 10tys nie posmigasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...