Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Klimatyzowany schowek - gdzie jest i jak go zamontować


Surfer

Rekomendowane odpowiedzi

sam sobie nie zrobisz bo masz dwie lewe rece :D :D :D

plati - szykuj cennik montażu, bo jestem następny w kolejce (co do terminu-wyznacz jakiś, się dogadamy, ja ciepliwy jestem :decayed:)

Jak wklejasz zdjątko, to pomiędzy http: wstawiasz bezpośredni adres zdjątka z imageshack, ale bez żadnych dodatków, rozpoczynający się http (...) i kończący się .jpg, np: http://img377.imageshack.us/img377/7335/dsc0005rj1.jpg

na imageshack to ostatni z linków, tak więc http: z http://img377.imageshack.us/img377/7335/dsc0005rj1.jpg pośrodku (bez spacji) daje Ci

dsc0005rj1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oniak chyba przeplacilismy a mowiles ze w B5 to inna technologia byla i tam nie robili takich klimatyzowanych schowkow a tu masz plati nas zalatwil :shocked: czekam na te foto jak to wyglada no chyba ze na spocie ktos sie zgodzi rozbebeszyc schowek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos czuje ze albo Plati mial zly termometr lub ono ma malo czynnika chlodzacego :decayed: musze zrobic pomiary u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo plati dał na LO to normalne że sie zrobi 6 stopni , ja sprawdzałem przy 21 w środku :) Jak sie ustawi tylko do schowka to pewnie i - będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos czuje ze albo Plati mial zly termometr lub ono ma malo czynnika chlodzacego :decayed: musze zrobic pomiary u mnie

termometr byl od rodzicow z kuchni[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 00:56 _________________________________________________wiec ogladajcie zdjecia - do rezania potrzebne

1. glutownica i dwie dlugie laski kleju

2. rurka kanalizacyjna o srednicy 32 mm dlugosc ok 40 cm i zatyczke do niej

3. jedno kolanko 90 stopni

4. jedno kolanko ok. 67 stopni

5. takie urzadzonko ala frez do wiertarki tylko ono jest do tynkow zeby wyciac dziore

6. i podstawowe klucze

zdjecia nie sa moze zbyt dokladne ale zawsze cos

tu mamy rurke juz z przycietym kolankiem 67 st zeby lepiej lapalo powietrze

68493981mf5.th.jpg

glutownica z klejem

38446705nc5.th.jpg

zdejmujemy schowek i wyciagamy kratke nawiewu z prawej strony przy drzwiach

48310745pg3.th.jpg

w wyjetym schowku wycinamy dziure ok 35mm i wkladamy kolanko tak zeby jego ciensza czesc byla skierowana ku kratce wentylacyjnej i przyklejamy ja starannie glutownica z obu stron nie trzeba sie przejmowac ze cos sie ubrudzi bo male ilosci zejda z wewnetrznej czesci

99589677xx7.th.jpg

tak wyglada od srodka przyklejone kolanko jesli nie bedziemy chcieli zeby powietrze lecialo do schowka wkladamy zatyczke

50322759xf8.th.jpg

57220480ae9.th.jpg

wycinamy druga dziure w przewodzie doprowadzajacym powietrze do prawej kratki - kazdy jak zobaczy po zdjeciu schowka bedzie wiedzial w ktorym miejscu trzeba ciac

53322107sj6.th.jpg

wkladamy rurke z kolankiem przycietym do wycietego otworu i ukladamu jak na ostatnim zdjeciu, przykladamy schowek zeby sprawdzic czy dlugosc rury jest odpowiednia (jesli trzeba to skracamy ja) ja jesli jest ok to przyklejamy ja w wycietym otworze zeby powietrze nie uciekalo pod deske rozdzielcza. jesli jest wszysko tak jak trzeba to zakladamy schowek i cieszymy sie z lodowki

96089116kb5.th.jpg

8ads9.th.jpg

69632437kd5.th.jpg

na koniec jesli chcecie zeby cale powietrze lecialo do schowka to w klimie ustawiamy kratki srodkowe i je wszystkie zamykamy wtedy jest maksymalne chlodzenie na schowek

dodam jeszcze ze mam pomysl na bardziej estetyczne wykonanie tak ze nie bedzie wogole widac ze cos w schowku jest takiego ale z braku czasu zostanie narazie tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee.. hmmmmm... ten tego... nie ma to jak rozwiązania "fabryczne" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oniak chyba przeplacilismy a mowiles ze w B5 to inna technologia byla i tam nie robili takich klimatyzowanych schowkow a tu masz plati nas zalatwil :shocked: czekam na te foto jak to wyglada no chyba ze na spocie ktos sie zgodzi rozbebeszyc schowek :naughty:

pany ja siedem lat temu jak miałem OPLA Astrę I z 1996r. z klimatyzacją to fabrycznie miałem klimatyzowany schowek :P ależ to był luksus wtedy dla mnie :polew:, a tu mosz A4 - B5 B6 B7 ! tego nie mają w standardzie :decayed:

to rezanie w B5 to dla mnie lipa takie mało estetyczne to, rezanko u Lukasa , oniaka i malika to malinka :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasa , oniaka i malika to malinka

bo w B6 i B7 to juz inna technologia byla bardziej przyjazna dla oka a w B5 to widze ze dla mega rezaczy :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plati kup mi czarną rurkę - juz będzie bardziej estetycznie :tongue4:

jak znajdziesz taka czarna rurke to gratulacje bo ja jeszcze sie nie spodkalem z taka[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 12:13 _________________________________________________

Eeeeee.. hmmmmm... ten tego... nie ma to jak rozwiązania "fabryczne" :polew:

tylko w b5 takiego rozwiazania fabrycznego nie ma ale i tak bede musial przerobic i nie bedzie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea wersji 1.0 jest super, ale to jest "prawie super" a prawie robi ..... . Czekam na V2.0 z czrnymi rurkami :) a może zamiast tych rurek jakąś giętką jak plastik do centralnego czy coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...