Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Komputer pokładowy, a sygnalizacja przepalonych żarówek.


ninja1

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosto zakodowalem 00003 (światła po automacie się nie włączają)

czyli zmieniłeś kodowanie na USA,ale postojówki będą Ci się dalej świecić,jak je włączysz-nie będzie ich tylko ,jak włączysz światła mijania,bo zamiast postojówek ,zapalą się kierunkowskazy-więc nie rozumiem,w jaki sposób to przekodowanie ma wyłączyć komunikat o spalonej żarówce,skoro ona dalej jest w użytku... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może wie ktoś co trzeba zrobić aby pokazywało na fisie przepalone żarówki :mysli:

trzeba coś wymienić czy wystarczy kodowanie vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie i moje skromne doświadczenie w tej materii bez wymiany modułu centralnej elektyki i/lub odpowiedniego kodowania sie nie obejdzie niestety.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie włączyć opcję sygnalizacji spalonej żarówki, ale czytając ten wątek widzę, że nie mając pełnego fisa nie wiele zdziałam:cry:

Przekodowanie na pewno nic nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zrób pełnego FISa, bo to proste jak drut. A jeśli chodzi o kontrolę żarówek, musisz poczytać o module centralnej elektryki, ale prawdopodobnie nie masz właściwego. Jakbyś się uparł żeby mieć tą kontrolę, musiałbyś wymienić MCE oraz włącznik świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się od jakiegoś czasu do zrobienia pełnego fisa. A jeśli chodzi o kontrolę żarówek to niestety nie mam własciwego modułu i musiałbym go wymienić + nowy włącznik, więc sobie odpuszczę, bo koszty większe niż pozytek:wink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki moduł odpowiada za sprawdzanie i sygnalizowanie błędem spalonych żarówek tablicy rejestracyjnej i świateł przeciwmgłowych tył ? u u mnie jest problem z tym iz nie pali mi sie prawe światło przeciwmgłowe , a fis tego nie sygnalizuje, reszta działa ok jak sie spali jakaś żarówka to jęczy, wymianialem juz 3 żarówki nowee i żadna nie dziala czy to możliwe jest aby byl uszkodzony ten plastikowy moduł w który wkręca sie żarówki i wsadza w lampe?

update

na innym forum wyczytałem cos takiego "mam B6 (Europa - ruch właściwy- prawostronny) i mam puste gniazdo po prawej stronie światła przeciwmgielnego (kabelki dochodzą i 0 prądu)."

czy to możliwe aby 2 światło przeciwmgłowe było za dopłata ? to nawet w lanosie były w standardzie 2 przeciwmgłowe :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to nie tak ze było za dopłatą, po prostu wszyscy tak mają że nie ma prawego przeciwmgłowego, przepisy mówią że ma być przynajmniej jedno z lewej strony. Więc ten typ tak ma, a niektórzy to zmienili ciągnąc przewód od lewej lamy i się wpinali do prawej, choć prawdopodobnie idący przewód od tego świtała w prawej lampie może dochodzić do MCE, lecz nie puszcza tam prądu.

Co do tego "problemu", spodobał mi się bajer z przeszczepem MCE na B7 gdzie jarzą się lekko te przeciwmgłowe taką jasnością jak pozycyjne, a przy włączeniu mgłówki świecą normalnie pełną jasnością (oczywiście obie). http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-instalacja-czujnika-deszczu-mce-swap-b7-180471/ -zdjęcia w połowie pierwszego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiem , dzieki dziwny zsbieg mialem jiz troche aut i pierwszy raz mi sie takie cos trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pełnego fisa- co do sygnalizacji żarówek, wystarczy sam włącznik świateł dostosowany do tego? Czy jak to jest ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...