Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Różne wskazania poziomu oleju


grzegorzxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do Was dlaczego mam różne wskazania poziomu oleju dodam, że sprawdzam stan po pełnym rozgrzaniu silnika po przejechaniu 30km jednorazowo samochód stoi zawsze w tym samym miejscu w garażu i raz pokazuje powiedzmy 1 mm od max a raz po przejechaniu takiej samej trasy pokazuje np 5-6mm od max dlaczego nie pokazuje zawsze takiego samego poziomu jaki jest powód, że tak się dzieje sprawdzam zawsze po 20 minutach od zgaszenia silnika góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do Was dlaczego mam różne wskazania poziomu oleju dodam, że sprawdzam stan po pełnym rozgrzaniu silnika po przejechaniu 30km jednorazowo samochód stoi zawsze w tym samym miejscu w garażu i raz pokazuje powiedzmy 1 mm od max a raz po przejechaniu takiej samej trasy pokazuje np 5-6mm od max dlaczego nie pokazuje zawsze takiego samego poziomu jaki jest powód, że tak się dzieje z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

A sprawdzasz zawsze po tym samym czasie czy raz czekasz 10 min raz 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju powinno się sprawdzać ok 5min (po osiągnięciu temp. roboczej) od zgaszenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju to się sprawdza na zimnym silniku -ponieważ gdy silnik się rozgrzewa cały olej zaczyna pływać i smarować co się da w silniku czyli olej pobiera z miski olejowej ,przy zimnym silniku cały olej znajduje się w misce olejowej i wtedy mamy dokładny pomiar ile tego oleju mamy i o to właśnie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak będziecie tak pisać to kolega nigdy się nie dowie jak sie sprawdza ten poziom oleju, każdy pisze jak mu się podoba aby tylko dać coś od siebie, podajcie konkretnie co kiedy jak i czemu włąśnie tak to kolega chociaż czegoś się dowie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak będziecie tak pisać to kolega nigdy się nie dowie jak sie sprawdza ten poziom oleju, każdy pisze jak mu się podoba aby tylko dać coś od siebie, podajcie konkretnie co kiedy jak i czemu włąśnie tak to kolega chociaż czegoś się dowie :cool1:

Z instrukcji obsługi do A4 B5:

Sprawdzanie poziomu oleju

Dokładny poziom oleju można zmierzyć tylko w silniku rozgrzanym do temperatury roboczej.

Podczas pomiaru poziomu oleju samochód musi być ustawiony poziomo.

Po wyłączeniu silnika odczekać kilka minut, aby olej mógł spłynąć do miski olejowej.

I wszystko jasne... :)

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak sprawdzać poziom oleju to ja wiem mi chodziło o to dlaczego nie zawsze pokazuje jednakowego poziomu mimo iż przejeżdzam tą samą ilość km i sprawdzam w tym samym miejscu i po takim samym czasie dlaczego tak się dzieje jakby ktoś wiedział to podpowiedzcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem podobny problem... raz wiecej raz mniej. W końcu wyciagnałem średnią z kilku pomiarów. Zastanawiam sie czy kwestią było nieumiejetne (niezreczne) wyciaganie bagnetu. Ocierałem o coś bagnet i się zwyczajnei olej rozmazywał na bagnecie. Choć to troche naciagana teoria :)

Teoretycznie pomiar jest na tyle banalną techniką , że nie ma prawa wystąpić błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...