Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Czy silnik 1.6 daje rade na oponach 225/55 16"?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czy silnik 1.6 daje rade na oponach 225/55 16''?takie opony bardzo spowolnia auto , spalanie bardzo sie zwiekszy oraz czy zaiweszenie sie nie posypie szybciej? prosze o szybkoa odopwiedz to info jest mi pilnie potrzebne

Opublikowano

Zacznijmy od tego , że do felgi 16" to opona 205/55 a nie 225/55 :cool1:

Opublikowano

Po co Ci 225 na 16" ? Pewnie felga nie jest za szeroka i będzie to wyglądało baloniasto. A co do wpływu szerokości na spalanie, zawieszenie itd. to jest już taki temat na forum :szukaj:

Opublikowano

no i co ze jest taki temat po to jest forum !! :evil:

moim zdaniem moze byc z tym ze splanie wzroscie :evil:

Opublikowano

no i co ze jest taki temat po to jest forum !! :evil:

moim zdaniem moze byc z tym ze splanie wzroscie :evil:

Kolego najpierw naucz się pisać po polsku :gwizdanie:

Bo to forum - to nie forum analfabetów :gwizdanie:

A co do samego pytania ,to spalanie przy takich samych oponach (chodzi o firmę i model ) wzrośnie , nie da się tego ukryć

szersza opona to większe opory toczenia ,a to = większe obciążenie silnika , a więc spalanie

ile to będzie zależy od zastosowanych opon , ale porównanie gum 205 do 225 to nawet jakieś 0,5-1l/100km.

Samo zawieszenie przy szerszej gumie też jest bardziej narażone na uszkodzenia ,bo łapiesz więcej dziur i kolein.

A to czy te Twoje 1.6 da radę z gumą 225 - to odpowiedz jest prosta :

da radę ale w jakim stylu :gwizdanie:

trochę Ci auto zamuli :good:

Opublikowano

zakładaj :good: zakładają 18ki do 1,6 wiec tak 16 to jest pikuś :decayed:

Opublikowano

zakładaj :good:zakładają 18ki do 1,6 wiec tak 16 to jest pikuś :decayed:

Dokładnie.

Ja mam B6 z silnikiem 1.6, fele 18" 225/40 i daje rade. W w mieście osiągam dozwolone 50 a na autostradzie 130 :wink4:

ps. takie oponki 225/55/16 braciak ma w BMW5 ale Ty jak chcesz 16" to załóż węższe lub większą fele i wtedy 225

Opublikowano

Silnik 1.6 daje rade :good: ja mam oponki 235 :kox:

Opublikowano

ja mam u siebie w 1.6 225/16 cali i ładnie sie prezentuje a co do spalania to miedzy 11-12 max wiec tragedij nie ma a jak potrzeba to przekreci sie i takie oponki na asfalcie :>

Opublikowano

Sądze ze spokojnie możesz założyć, dla samego wyglądu warto :)

Opublikowano

Rakiety i tak z 1.6 nie osiągniesz więć zakładaj to wygląd bedzie fajny :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.